On erilaisia tapoja kuluttaa aikaa samalla kun auto latautuu kaupan pihassa.
Tässä yksi esimerkki sähköautoilijasta.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/b532cdc1-950c-486c-96cf-773901990bba
Tässä yksi esimerkki sähköautoilijasta.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/b532cdc1-950c-486c-96cf-773901990bba
Vastaukset 14
Vanhimmat
Toyotan sähköautoa pitää ladata niin usein, että kyllä siinä mielikuvitusta tarvitaan ettei tylsisty.
Aika monessa sähköautossa näyttää olevan ikkunat huurussa kun ne ovat latauksessa.
Suliahan ne ikkunat ovat ja sisällä on lämmintä.
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/b4273d4c-1a60-4264-b915-626014b89163 🤔
Tuo on kyllä niin iljettävää... Onneksi Suomeen on tulossa vetytankkausasemat ja vetyautot.
Valitettavasti joudun palauttamaan sinut jälleen maanpinnalle. Meille ei tule vetyhenkilöautoja, korkeintaan rekkoja ja muuta raskastaliikennettä, mutta sekin on hyvin hataralla pohjalla.
Nuo sähköautoilijat ovat niin iljettäviä 🤮
Hyi noita sähköautoilijoita...
Hyi tojokuskeja
https://www.buzzfeed.com/peggy/drunk-man-has-sex-with-a-toyota
Hi Hi...sehän on ilmiselvä itselataava....latasi itseensä virtaa...tuli mieleen et mihinkähän kusevat kun kahvibaareja ei enää kohta ole..
Hyvin latautui tänäänkin 50kwh lounastauon aikana, ei olisi noinkaan paljoa tarvinnut ladata, mutta en viitsinyt kesken lounaan pysäyttää, ei käytännössä sähköautoilu hidasta matkaa ollenkaan
Naiset eivät pidä sähköautokuskeja miehinä. Tumpullehan ne joutuvat menemään.
No Toyotan sitä ihmemallia saa varmasti ladata kun ei ole esilämmitystä akuille mutta tuskin muita sähköautoja.
Kuinka monta laakia pitää laukaista että pääsee sata kilometria? Meille taantuneille riittää että lirauttaa pari-kolmekymmentä litraa tankkiin ja taas mennään kolme viikkoa.