Vai missä joulunne on?
Vietättekö joulu yksin sinkut palstalla?
Anonyymi-ap
21467
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Vietän sitä lapsuuden kodissani.
Enpä tiedä vielä...
Ei tunnu että olis joulu edes tulossa. Kalsarikännit vaan juon
Palstalla piipahdan kuten ennenkin. Yhdet tutut tarjoavat jouluaaton illallisen ja minä heille aamiaisen. Muuten yksin. Harmi kun hiihtokelit meni. Kävelyä piikkipohjilla ja lukemista, ei siinä muuta tarvita.
Anna heidän viettää omaa joulua ja sinä vietät omaasi ja hanki itsellesi kumppani ja sen kanssa vietät tulevaisuudessa joulua yhdessä ehkä vielä kerkeät kun pyydät jotain sinkkua ulos niin vietätte tämänkin joulun yhdessäeiks olis kivaa se
Minulleko sinä ohjeita annat. Olen tälle jouluporukalle tärkeä ja he minulle, ovat aika läheisiä. On minulla tapailuheppu, hän viettää joulun sukunsa kanssa. Heillä on kokoontumisperinteet ja koko joulu yhtä tapaamista ja lahjojen jakoa. En millään jaksa siihen sekaantua, ihan puistattaa, on kyllä pyydetty. Tapaamme sitten välipäivinä arjessa, se on minun juttuni, hiihtämään tod.näk.
Ehkä välillä käyn täällä. Mä voin silti jättää käymättä.
Sinkut-palsta bugaa pahasti koko joulunajan. Suunnittele itsellesi muuta tekemistä.
xLiner
Hyvä idea 🙂
Jouluni on vielä kaupassa.
Millon se alkaa?
Ennen mulla oli joulu aina huoneen nurkassa, mutta nyt ei moniin vuosiin enää ollut. Joulusta lähtee niin paljon neulasia, enkä mä tekojoulustakaan tykkää. Onko teillä tekojoulu vai aito. Että onko kuusi ja kinkku muovia.
Joulu on sydämessä, läheisissä ja rakkaissa. Yhdessäolossa.
Ihan sama missä maailmankolkassa itse luuraa. Joulun tunnelma kulkee mukana.
En vietä koko joulua palstalla, mutta kaikkien iloksi kurkistan tänne säännöllisin väliajoin. 👀🤶🎄
tuleeko joulupukki käymään talossa,
En tiedä? Saattaa tulla, tai saattaapi olla tulematta. Joulupukki on niin arvaamaton.
Takuuvarma tieto Korvatunturilta: Tontut kuuuntelee! Muistakaa olla kilttinä.
Mikä on joulu. en ole kuullutkaan. 24 päivä tavallinen sunnuntai päivä.
Vietän yksin. En kaipaa ketän arvioimaan enkä arvostelemaan.
Himas, käväsen salilla ehkä. Muksu on äitinsä kanssa joulun, joten en oikeastaan vietä joulua tänä vuonna.
Mahdollisesti aiheutan silloin, käännösohjelman tuella, surullisia tunteita venäläisten netissä.
(olen parempi propagandassa kuin sikäläinen taho (joka edelleen lähettää omia viestejään täkäläiseen nettiin))
Vietän joulun läheisteni kanssa, mutta meinaan toki palstaillakin.
Ens viikon oon lähes kokonaan lomalla. Joulupäivä ja tapanin päivä ja viättomien lasten päivä tietenkin. Meen siis keskiviikoks töihin, tuuraan vähän työkaveria, joka lähti joulupyhiks vähän kauemmaksi. Sitten loppuviikon oon taas pois ei viitti pelkästään perjantaiks mennä töihin, kun tulis niin katkonainen viikko, vaikka se loven lompsaan tekeekin, mutta elämä on muutakin kun rahaa.