laskujeni

Lokakuussa mentävä pankkiin kysymään luottoa lisää.Siis 2006.
4348
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Paperimiehen laskuihin ei ole luottamista, sehän jo nähty.

Vie laskelmasi jollekulle insinöörille, esimerkiksi.

Äänestä

viet laskus edes jonkun semmosen tarkistettavaks joka olis käyny peruskoulun loppuun.

Äänestä

Voidaan laskea monella tavalla, paperimiehen tavalla, EK:n tavalla, tai millä vain.
Riippu siitä, miltä tuloksen täytyy näyttää.
Onhan tämä nähty jo moneen kertaan esim. uutisissa tai vielä useammin iltapäivä
lehdissä. Ei siinä ole mitään kummallista...

Äänestä
  • sentään homma osui.
    Naapurin vajaa-älyinen ingenjööri tsekkas laskut ja sai tulokseksi että marraskuussa loppuu fyrkkendaalit(vai mitä ne nyt on?) eli kyllä siinä pieni virhe oli.


    siis 2006.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mukaan kirjoitti:

Lokakuussa mentävä pankkiin kysymään luottoa lisää.Siis 2006.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu