Muistatko vanhoja mainoslauluja? Tee testi ja katso.
https://www.is.fi/viihde/art-2000010068348.html
Oma tulos 9/12
Vanhat mainoslaulut
29
296
Vastaukset
10/12. Alkoi moni mainosbiisi soimaan päässä, kun tätä teki 😄 Nykymainoksia ei enää edes erota oikein toisistaan, jos niitä edes tulee katsottua. Yleensä skippaan kokonaan.
Norppa83 kirjoitti:
Tosi hyvä tulos! Mainokset oli mieleenpainuvampia ja hauskempia ennen.
Olen samaa mieltä. Vieläkin muistan joitain rallatuksia lapsuudesta, mutta ei mitään hajua viimeisen 10 vuoden aikana tehdyistä mainoksista. Ehkä jonkun "Redbull antaa siivet"-mainoksen muistaa nippanappa, mutta muutoin mainoksia tulee nykyään niin järjettömän paljon, ettei niihin jaksa enää edes kiinnittää huomiota.
No tässäkin mentiin siis vanhalla linjalla pisteissä 10/12.😊.
Norppa83 kirjoitti:
Näin on. Vanha tuttu linja jatkuu =)
Se on mukavaa vaan ja tuttua ja turvallista.😊.
Mikkojuhan kirjoitti:
Se on mukavaa vaan ja tuttua ja turvallista.😊.
Näin on. Ja hilipatihippaa ja tipe tipe moro vaan =D =D
Norppa83 kirjoitti:
Näin on. Ja hilipatihippaa ja tipe tipe moro vaan =D =D
Kyllä ja siitä tulee myös hyvä mieli kun on lähellä.😊. Tip tap tip tap tipe tipe tip tap ja tilipitappi tippitappi ja niin edelleen.😄.
Mikkojuhan kirjoitti:
Kyllä ja siitä tulee myös hyvä mieli kun on lähellä.😊. Tip tap tip tap tipe tipe tip tap ja tilipitappi tippitappi ja niin edelleen.😄.
Jep. Tulokset lähellä toisiaan.
Mikkojuhan kirjoitti:
Jees...juurikin niin kuten yleensä.😊.
Näin on. Ja jumakauta juu nääs päivää.
Norppa83 kirjoitti:
Näin on. Ja jumakauta juu nääs päivää.
...Ei ole huolen häivää,
Mukava on älynystyröitä härnää,
Kun visoissa molemmat yhtä hyvin pärjää.😂.Mikkojuhan kirjoitti:
...Ei ole huolen häivää,
Mukava on älynystyröitä härnää,
Kun visoissa molemmat yhtä hyvin pärjää.😂.Ei huolen häivää, ei ole huonoa päivää. Visoja vaan tehtailee ja iloisia lauluja laulelee. =D =D
- Anonyymi
Niin vanhoja että arvailla piti.
Sinulta taittuvat hienosti mainoslaulut Puuhamaasta Mehukattiin! Vastasit oikein 8 kysymykseen Viimeinen vastaus meni pieleen, se pilasi täyden suoran. Hauska ja nostalginen visa. 😄
"Sinulta taittuvat hienosti mainoslaulut Puuhamaasta Mehukattiin!
Vastasit oikein 11 kysymykseen"- Anonyymi
Minun tulokseni 11/12.
- Anonyymi
Ääh ei mennyt kuin 9 oikein. Tosin oli muutama jonka joutui arvaamaan.
>simiti< 12.
- Anonyymi
Kaikki oikein. Olen vanha pieru.
10, ja melkein meinasi tulla 11 ellen olisi juuri vaihtanut mieltäni.
- Anonyymi
Minun tulokseni kaikki oikein.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662398Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1822074Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.452027Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1181752Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣301748Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1791425Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2071369Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬261215En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.91002- 801001