Hyvää iltapäivää kaikille!
Pyydän teitä kertomaan, onko sellainen mahdollisuus olemassa.
Olen ulkomaalainen, pidän todella suomalaisesta tytöstä. Pidän hänestä todella paljon. Mutta en tiedä, miten kertoa hänelle siitä suomalaisen kulttuurin näkökulmasta.
Voisin tutustua toisiini omassa maassani ilman ongelmia. Esimerkiksi tämä on normaali, jos ostan kukkakimppu, lähestyn tyttöä, annan hänelle kukkia ja kerron hänelle, että pidän hänestä todella, ja sitten pyydän puhelinnumeroa tai kutsun kahvilaan puhumaan tutustuakseen toisiinsa paremmin. Seksiä ensimmäisenä yönä ei pidetä täällä normina.
Olen kuitenkin kuullut, että Suomessa ei ole tapana antaa tällaisia kukkia, koska vain läheiset ihmiset, jotka ovat parisuhteessa, voivat antaa tällaisia lahjoja toisilleen.
Olen hyvin kohtelias ja huomaavainen. Suomen kielen taitoni ei ole äidinkielen tasolla, mutta sanavarastoni on laaja, osaan kielioppia, yritän puhua oikein.
Oli kiltti ja kerrotte minulle, kuinka tehdä tytölle selväksi, että pidän hänestä ja mitä voidaan oikein tarjota tuttavuuden jatkeeksi? Esimerkiksi kahvila, teatteri? Ja minkä jälkeen on parempi ehdottaa tapaamista tuttavuuden jälkeen. Eli mikä on normaali aika tutustumisen ja seuraavan tapaamisen välillä?
Ikä yli 40.
Kunnioittavasti
Kiitos jo etukäteen vastauksesta
Mikä on oikea tapa kertoa suomalaiselle tytölle, että pidän hänestä?
4
401
Vastaukset
- Anonyymi
Kunnialliset aikeet omaavana. Voit mennä sanomaan naiselle, että onko ok lähestyä ja jutella hänen kanssaan. Jos nainen antaa luvan, voit kertoa, että hän on mielestäsi kaunis ja haluaisit tutustua häneen paremmin. Kerro, ettet halua ahdistella, etkä herättää mitään negatiivisia tunteita, voit jälleen kysyä, onko ok jatkaa juttelua. Jos naiselle sopii jatkaa keskustelua, voit pyytää häntä kanssasi esim. syömään tai kahville kahvilaan. Jos nainen kuitenkin missään vaiheessa on täysin hiljaa jos kysyt, onko ok jatkaa juttelua. Voit kiittää kohteliaasti hänen ajastaan ja kertoa, että oli kiva jutella.
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18183162W
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Kiitos vastauksesta!
- Anonyymi
Livut viereen ja ryntäytät Teslan kaasua muutamasti?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial81656Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1281653Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2511179Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221078Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.1991038- 128929
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2866- 10845
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks48843Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29837