Palstavuodesta 2024? Jaksaako Team Turina edelleen? Yllättävätkö anomuumit? Ketkä muodostavat seuraavan palstaparin?
Millainen tulee
Anonyymi-ap
11357
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kapi tukehtuu sosiaalitoimiston ostamaan makkaranpalaan.
Saa nähdä. Itse ainakin joskus olen täällä, tosin ei sitä voi ihan varmaksi sanoa, mutta tähän tietoon näin.
Team Turina?
Sehän on jo väsähtänyt. Jäljellä ei ole enää kuin disse.
Ja rande.
Ennustukseni vuodelle 2024: Anomuumit alkavat rekkautua, koska keskustelu harvoin on syvällistä muumien kesken (ei koskaan tiedä onko muumi seinähullu, raivohullu, kiva ja empaattinen lähimmäinen vai loistokeskustelija), Syntyy uusi rekkautunut ydinkeskustelijoiden ryhmä, joka daa palstan taas eloon.
Valitettavasti se on vain väliaikainen tila, koska ahdistusmuumit ei kestä katsoa hyvää keskustelua eikä persoonallisia tyyppejä kovin kauan ilman kivitystä. Osa keskustelijoista lähtee kiusan takia, osa koska ei halua olla osa kivittävää kulttuuria ja haluavat käyttää vapaa-aikansa mielummin muuhun kivempiin asioihin. Elämä on valintoja ja usein ne ihmiset, jotka ovat aloitteellisia ja tekevät mielenkiintoisia aloituksia, elämässä on vaihtoehtoja mistä valita. Moni löytää pysyvän kumppanin.
Vielä valitettavammin se porukka, joka elää vinoilusta ja saa energiansa muiden painamisesta alas, jää. Heillä ei ole muuta palstan tilalle. Se on oire pahoinvoinnista, johon oikeasti tarvitsisi apua ja läheisiä ihmisiä.
Samat hahmot jatkaa kirjoittelua uudella innolla, anonyymit lähtee lomien jälkeen kirjoittelemasta, mutta seurailee ajoittain teidän juttuja.
Palstavuodesta 2024?
- Vilkas ja mielenkiintoinen
Jaksaako Team Turina edelleen?
- Jaksaa, jaksaa... Jatkuvalla syötöllä ja eläimen raivolla!
Yllättävätkö anomuumit?
- Eivät yleensä. Ovat jo väsyneitä. Tuttua huttua!
Ketkä muodostavat seuraavan palstaparin?
- ?? Jäämme mielenkiinnolla odottamaan ...
Kiitos gallupista! 😄
Typyn pitäisi jo asettaa itsensä palstan parisuhdemarkkinoiden käytettäväksi.
Nou vei! Minä olen palstalla vain tarkkailijan asemassa.
Teen erittäin salaista tutkimustyötä! Hys! 😁
Siitä tulee kaikkien aikojen uljain palstailuvuosi. Syynä on se,että itse en aio täällä kuljailla.
Pitäkää hauskaa ja nauttikaa toistenne uskomattoman elähdyttävistä ajatuksistanne. Olette ne kaikki ansainneet.
Uskon, että kuin ihmeen kaupalla turinatiimi vertyy entisestään ja tasainen puhepuuro täyttää palstan.