Mielestäni suurin syy valitettavasti ettei voi olla maamme Presidentti.
Haaviston Pelkkä jo ehdokkaana oleminen loukkaa koko maata
Anonyymi-ap
30306
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Virheet ryhmä on täysin sekopäinen!
Kukaan normaali tavallinen Suomalainen ei haavistoa äänestä!
Kukaan tavallinen ei äänestä ketään ylipäätään.jos äänestämällä vaikutettaisiin asioihin se olisi laissa kielletty.
Halla-ahosta ei edes voi tulla presidenttiä vaikka saisi kaikki äänet-
hänen rikostuomionsa estää lain mukaan presidenttiyden.
Halla-aho on mukana vain keräämässä valitsijamiehiä jotka tukee sitten Stubbia toisella kierroksella-
- ja Alexander Stubb on venäläis-sukuinen, ortodoksi, EU-liittovaltio, NATO-niilo, poikkeava bi-sukupuolinen ehdokas, joka vie Suomen EU-LIITTOVALTIOON= Suomi valtiona lopullisesti poistuu olemasta.
Mikä laki? Mikä pykälä?
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18186113O
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Joo Haaviston äänestäminen ei ole koti. uskonto, isänmaa mukaista. Mutta sen sijaan ateisti, sivari, huoripukin äänestäminen on.
Hyvät on vaihtoehdot siis, shot me.
Jos Haaviston ehdokkuus ahdistaa kannattaa tulla ulos kaapista ja lopettaa homoviha.
Jossain vaiheessa https://gayhomophobe.com jäätte kuitenkin kiinni.
Tsekkasit saitin ja sait jöpötyskohtauksen?
Ei sitä hinttiä äänestä,kuin hippelmannit. Ja niitähän nykyään piisaa meinaan paskakellejä.
Haavisto hyvä ehdokas mutta tultuaan valituksi presitentiksi mitä Haavistolle tapahtuu jos homovastainen Venäjä ottaa Suomen hallintaansa. Venäjä palauttaa homoilun 50-luvulle jolloin homot homoili piiloissaan jahtaavilta poliiseilta ja kyseisessä tapauksessa valloitetussa Suomessa homoillaan piiloissaan venäläisiltä antihomo jengeiltä eikä ne Haaviston kanssa porukoivia ylenkatso.
Haavisto presitenttinä on sitten joka homon lähdettävä itä rajalle kiväärit olalla estämään Venäläisien tulo eikä mihinkään vitun IBITZALLE mennä persreikää vilauttelmaan.
Ei tuo ole ennenkään ongelma ollut https://www.tomoffinland.org palveelevat siinä kuin muutkin.
Mitäpä tykkäsit kun kaks persujen paskakelliä, Tynkkynen ja Vigelius, tanssahtelivat peräkanaa poikaystäviensä kanssa kättelemään presidenttiä Linnan juhlissa muutama viikko sitten?
Ei Venäjä ota mitään Nato-maata hallintaansa. Eikä Venäjä päätä mitään Suomen presidentistä, eivätkä myöskään ryzzänkätyrit.
Niinpä. Olisi musertavaa jos Venäjä ottaisi Suomen kuin nyt on Ukrainalle käymässä. Linnanjuhlista Antonio Pekka poissa antihomojengin kuvauksessa youtubelle juomassa kusta... löginä. On omaa luokkaansa Venäjällä homo oikeudet perusteena Venäjällä ei ole homoja.
Älä huoli. Trumpin uudelleenvalinta takaa sen että Venäjä saa tehdä ainakin neljän vuoden ajan euroopassa ihan mitä haluaa.
Eihän kyse ole vain yksittäisistä ihmisistä vaan muista maistakin.
Näin on. Homot ensimmäisenä puolustamaan maata. Antonio unelmoi jo komeista turvamiehistä,mitä Pekka on luvannut. Jos sota tulee, Antonio pakenee Espanjaan.
Tuo voi johtua haaviston seksuaalisista taipumuksista.
Mutta kaippa tuollaisia ISIS terroristejä maahan tuovaa paskaa on muutenkin syytä halveksia eikä pelkästään sen homouden takia.
Ollako vaiko eiko olla.
Viher-punainen vai ei:
Kaksi kertaa on ja kolmas ei.
Edelleenkään te koulupudokaspersut ja lahkolaisvarajeesukset ette ole koko maa.
No eiköhän sieltä ehdokasjoukosta valikoidu ihan hyvä presidentti.
Ja jos oikein epämieluisa niin ainahan sen voi ampua sitten.
Selvästi hän on pienen piirin ehdokas.
Latvialla on jo julkihomo presidentti, eikä se ole siellä aiheuttanut mitään häpeää eikä ongelmia. Suurimmalle osalle kun sillä asialla ei ole mitään merkitystä, mitä homoja vimmaisesti vihaavat eivät millään näytä tajuavan.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/latviassa-valittiin-ensimmainen-avoimesti-homoseksuaali-presidentti/8711918
sellanen kansa kuin presidenttikin
Hienoa. Voitais perustaa Baltian presidentti pride. Ajamaan vähemmistöpresidenttien oikeuksia.
Pekka karse pelaa korttia tuska pakassa.
Ajatelkaa,,,, itsenäisyyspäivän juhla vastaanottoa presidentin linnassa lähetys menee ympäri maailmaa. Voi tsiisus sentään mikä näky.