Osmo Ikonen ja R&B vibraatto

Anonyymi-ap

En tiedä mikä siinä on mutta aina kun kuulen tv:ssä sitä Osmo Ikosen viiden markan Stevie Wonder kopio laulua sillä överillä R&B vibrattolla laulettuna, niin minun täytyy vaihtaa kanavaa.

Ei siinä, että Osmo on lahjakas muusikko.

Mutta se liian överiksi mennyt R&B vibraatto joka Suomi iskelmäänkin sekaan on kuin kalasoppa, jonne täytyy jokainen kerta tunkea se koko sanko täyteen Tabascoa. Lopputulos on se, ettei sitä enää kukaan pysty syömään.

Kyllähän ne toki oopperassakin peittelee lauluvirheitään sillä hirveellä vibraattolla. Mutta minusta tämä R&B joikaamisen suhteen voisi laittaa jo jonkun rajan sille sen käytölle. Mutta ei Osmo toki ole ainoa, joka tähän on syyllistynyt on näitä muitakin Maja Mannila jne.

Toki kaiken takana on aina se, että valkoihoinen laulaja haluaisi kuullostaa tummaihoiselta R&B laulajalta, mutta hyväksykää jo ne tosiasiat. Te ette ole mitään jenkkiläisiä tummaihoisia studiolaulajia. Vaan te olette syntyneet Suomeen, jonka kansalaiset pitävät lähinnä vain humpasta ja hevistä.

Mutta jos kiinnostaa lähteä kilpailemaan sillä överi R&B vibraattollanne, niin jenkkeihin vaan. Siellä teitä on vastassa ne sadat tuhannet R&B vibraatto joikaajat.

2

310

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aika ahdasmielisenä näen avauspostauksesi, anteeksi vuan. Hmh.

      • Anonyymi

        🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

        🍑 ­N­­y­­­m­­f­o­­m­­­a­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18187672v

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      169
      1049
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      60
      842
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      86
      800
    4. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      72
      737
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      673
    6. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      77
      616
    7. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      62
      599
    8. 28
      575
    9. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      575
    10. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      46
      569
    Aihe