Tietääkö kukaan mikä tämä Hifu-Helsinki on ? Mistään ei löydy yrityksen tietoja ja mainostaa Hifua, mikä oman kosmetologini kertoman mukaan on kielletty joulukuun puolen välin jälkeen? Uskaltaako mennä?
Hifu Helsinki
16
3171
Vastaukset
- Anonyymi
Vähintäänkin arveluttava paikka. Ei osoitetta missään, ajanvaraus yv:llä ja tosiaan onko heillä siellä lääkäri tekemässä hifuja??
- Anonyymi
Tälläistä tietoa löytyy.
https://www.luxusbeautyspa.com/
https://www.finder.fi/Kauneushoitola/Luxus+Beauty+Spa/Helsinki/yhteystiedot/4021335- Anonyymi00021
Erittäin outo kokemus tästä hoitolasta. Ei voi sanoa hoitolaksi, on omakotitalon alakerta, hoito tapahtui parisängyssä ”tavallisessa ”makuuhuoneessa. Alakerta oli heidän saunaosasto pienellä uima-altaalla.
Sanoisin tätä piilohoitolaksi!
Hoitolaan mentiin alakerran varasto-oven kautta. Rappuset lumen ja jään peitossa. Kaikki oli niin outoa, ei mitään viitettä ulospäin tämän henkilön bisneksestä! Ei yrityksen nimeä. Tuli mieleen, että halutaan pitää toiminta piilossa!
Minulle riitti yksi kerta. Uskon, että monille riittää halpa hinta eikä välitetä kuka tekee ja millä ammattitaidolla. - Anonyymi00022
Anonyymi00021 kirjoitti:
Erittäin outo kokemus tästä hoitolasta. Ei voi sanoa hoitolaksi, on omakotitalon alakerta, hoito tapahtui parisängyssä ”tavallisessa ”makuuhuoneessa. Alakerta oli heidän saunaosasto pienellä uima-altaalla.
Sanoisin tätä piilohoitolaksi!
Hoitolaan mentiin alakerran varasto-oven kautta. Rappuset lumen ja jään peitossa. Kaikki oli niin outoa, ei mitään viitettä ulospäin tämän henkilön bisneksestä! Ei yrityksen nimeä. Tuli mieleen, että halutaan pitää toiminta piilossa!
Minulle riitti yksi kerta. Uskon, että monille riittää halpa hinta eikä välitetä kuka tekee ja millä ammattitaidolla.Viestini ”piilohoitolasta” 2.2.2026 koski Luxusbeautyspa hoitolaa Tapaninvainiossa vuosi sitten!
- Anonyymi
Itse olen käynyt 2 kertaa ja voin suositella. Mukava paikka ja spa. Eihän se hifu ihmeitä tee enkä sitä odottanutkaan- kaulan rypyt kuitenkin tasottui hyvin. Leikkaukseen en mene.
Laitteita on vissiin erilaisia ja rajoitus ei koske kaikkia ??
Aikaisemmin kävin suomen kosmetologikoululla , jossa eläkeläiset saavat alennusta. Hoito oli siellä kuitenkin paljon kivuliaampi, joten en enää uskaltanut mennä sinne. - Anonyymi
Täältä myös erittäin positiivinen kokemus paikasta.
Samalla nimellä löytyy myös eräs venäläinen tekijä, ei ole ainakaan se paikka missä minä olin.
Tämä Helsingissä oleva on ammattitaitoinen ja erittäin koulutukset käynyt.- Anonyymi
Mitkä koulutukset? Kosmetologi hän ei ainakaan ole.
- Anonyymi
Täältä myös peukut , ihan super 🙏🙏🙏🙏
- Anonyymi
Suosittelen erittäin lämpimästi. Iho tuntui heti paljon virkeämmältä ja kahden viikon päästä näin itse selvän eron. En odottanut kovin suurta muutosta, mutta kyllä tämä hieman auttoi. Ei ollut kivulias.
- Anonyymi
Tekee kotona. Ei koulutusta , kosmetologi eikä sairaanhoitaja .
- Anonyymi
Ei ole edes kosmetologi, pilannut monet kasvot!
- Anonyymi
Luxsusbeaytyspa, kysyin viestillä onko sairaanhoitaja joka tekee hifun , niin vistillä vastattiin sairaanhoitaja tekee Hifut, eikö pidäkkään paikkaansa ? Olen ymmärtänyt että vain sairaanhoitajat saa nykylain mukaan tehdä Hifuja.
- Anonyymi00020
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole edes kosmetologi, pilannut monet kasvot!
HIFU-hoitoja saavat tehdä koulutetut ammattilaiset, kuten SKY-kosmetologit, sairaanhoitajat tai lääkärit, jotka ovat saaneet asianmukaisen koulutuksen kyseisestä laitteesta ja ihon anatomiasta, ja hoidon tekijän ammattitaito ja kokemus ovat ratkaisevia turvallisuuden kannalta.
Tämä tekijä ei ole mitään näistä joten katsokaa nyt hyvät ihmiset taustat etukäteen. Kun ei ole vaadittavaa koulutusta niin ei ole myöskään vakuutusta. - Anonyymi00023
Anonyymi kirjoitti:
Luxsusbeaytyspa, kysyin viestillä onko sairaanhoitaja joka tekee hifun , niin vistillä vastattiin sairaanhoitaja tekee Hifut, eikö pidäkkään paikkaansa ? Olen ymmärtänyt että vain sairaanhoitajat saa nykylain mukaan tehdä Hifuja.
Tätä paikkaa ei voi kutsua hoitolaksi. On heidän kotona, alakerran saunaosaston makuuhuoneessa. Kuvat eivät kerro totuutta, oli järkyttävä kokemus, en kehdannut kääntyä enää makuuhuoneesta pois:) Ajattelin et maksan nyt oppirahani, halpa hinta ja se pistää miettimään!
- Anonyymi
Mainostaa Hifua mutta sivuilla puhutaan RF hoidosta. Eikö tekijä itsekään tiedä mikä laite hänellä on?? Ja mainostaa myös ettei ylitä raja-arvoja, mikä on täyttä sontaa. Mainoksessa kun kyseenalaistaa näitä niin poistaa mainoksen tai estää kommentoijan. Todella epäilyttävää käytöstä. Jos ei olisi mitään salattavaa vastailisi varmasti kysyjille.
Ja tosiaan hänellä ei ole mitään koulutusta alalle!
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie652654Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta22492Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää492325Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten722243Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut612110Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1372037Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt241799HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364021786Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1111716Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241534