Olen alle 40v. yh-äiti ja sairastin syövän. Nyt olisi jo hetki harkita uutta suhdetta(Nyt JO kaksi vuotta yksin).
Onkohan tälläisellä työssäkäyvällä(toki pienipalkkaisella) yhden lapsen äidillä enää mitään mahdollisuuksia miesmarkkinoilla taudin jälkeen?
En ole antanut itseni repsahtaa ja liikun/urheilen 4krt/vko ja muutenkin elämäntavat on kunnossa ja mukavaksi ihmiseksi on myös tituleerattu. Onko tuo syöpä kuitenkin iso mörkö miehille? Samoin pienet tulot, koulutuksesta huolimatta.
Missä vaiheessa syövästä tulisi kertoa? Joudun syömään estolääkettä vielä vuosia.
Jotenkin olen jo ehtinyt haudata mies/perhehaaveet lopullisesti ja hyväksyä sen, että tulen elämään kahdestaan lapsen kanssa ainakin niin kauan, kunnes lääkitys loppuu.
Suhteen aloittaminen syövän jälkeen
3
697
Vastaukset
- Anonyymi
Olipa outo aloitus. Usealla keski-ikäisellä on jo jotain sairauksia, verepaine koholla, kolesterolit koholla tai verensokeri koholla. Miten sairastettu syöpä eroaa muista sairauksista? Itselläni on ollut ihosyöpä ja se ei ole estänyt minua löytämästä parisuhdetta.
- Anonyymi
Valitettavasti tämä syöpä jätti arpensa ja jokainen voi googlaamalla löytää vastauksen tähän parisuhteettomuuteen hakusanalla Tadex. Siellä on raportointia parisuhteistakin, jotka on päättyneet liian aikaisin alkaneisiin vaihdevuosioireisiin.
Ja kyllä, pakkeja on tullut ihan tämän muuttuneen ulkonäköni perusteella.
- Anonyymi
*huokaus* Itse olen plus 50v mies. Minulla on näkyvä vika ja mietin asioita aivan toiselta kantilta. Yhden neuvon voin antaa vaikka olen yksin. Päästä toinen lähelle ja kerro asitat suoraan jos ne ei näy. Minun ei tarvitse kertoa, mutta kohdannut toisella tapaa viallisia ihmisiä. Joku ihinen saattaa tulla hihalla kerta toisensa jälkeen, eikä sano mitään vaikka se viesti on tullut. Itse tunnen olevani heikompi jos ns. terve tulee lähelle. Tunnen oloni tyhmäksi jos teen jonkin liikkeen ja heitän läpänä jonkin asian tai alkaa esim. puhumaan yhteyksistä muulla tapaa. Itse on paljon mielummin yksin kuin toisen aloitteen tai oman tyhmän teon pelossa. Itsellä on kaveripiirissä yksi nainen (varattu), jonka kanssa on helvetin kivaa ja arvaa mietinkö tätä itseäni vanhempaa naista.....
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El786387MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415478Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.624309NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun764179Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja683923Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.801317- 3281135
- 601090
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32910Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62831