Hei
Asiani:
Olen lähemmäs 50v mies. Oireina erektiohäiriö, unettomuus, vaikea masennus, siinä ne pääkohdat.
Testoarvoja olen mitannut Suomessa usean vuoden ajalta ja ovat aina olleet siinä viitearvojen alarajalla, mutta ei koskaan alle alarajan eli Suomen lääkärit eivät rupea korvaushoitoa kirjoittamaan (vaikka ainakin yksi olisi halunnut, mutta kun sääntösuomi).
Nyt olen Thaimaassa, olin jo lähellä ottaa injektion joka oli kuulemma kestänyt 90 päivää (onkohan tämä totta, olen käsittänyt että Suomessa injektio annetaan kerran kuussa). No päädyin kuitenkin apteekkiin ja sieltä myytiin NanoMed Testos nimistä ainetta 30kpl 1kpl/päivä. Lukee: Each capsule contains; Testosterone Undecanoate 40 mg.
Onko kellään tietoa minkälaista testoa ostin ja voisiko tällä saada madollisesti selvyyttä helpottaisiko tämä oireitani, kokemuksia?
Salitreeniä olen harrastanut reilu 30 vuotta, mutta koskaan en ole kreatiinia ja proteeinia kummempaa apua käyttänyt. Nyt on olo ollut jo niin pitkään niin huono, että ei tässä enää juuri väliä ole vaika olen aina ollut hyvin hormonivastainen ihminen.
Kiitos kaikista asiallisista vastauksista!
Nanomed Testos 40mg
Anonyymi-ap
5
435
Vastaukset
- Anonyymi
Kerrotko vielä onko naisellasi siveä historia?
- Anonyymi
Noi toimii kyllä ihan hyvin, mutta ne kannattaa ottaa suppoina, että imeytyvät paremmin siihen toiselle puolelle paisuvaiskudokseen.
- Anonyymi
Vaimolle suppona jos hän on "slut"
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä992055Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2881866Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3251688Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2041555- 311177
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht901134Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941103- 511047
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤651042- 581028