Hei
Asiani:
Olen lähemmäs 50v mies. Oireina erektiohäiriö, unettomuus, vaikea masennus, siinä ne pääkohdat.
Testoarvoja olen mitannut Suomessa usean vuoden ajalta ja ovat aina olleet siinä viitearvojen alarajalla, mutta ei koskaan alle alarajan eli Suomen lääkärit eivät rupea korvaushoitoa kirjoittamaan (vaikka ainakin yksi olisi halunnut, mutta kun sääntösuomi).
Nyt olen Thaimaassa, olin jo lähellä ottaa injektion joka oli kuulemma kestänyt 90 päivää (onkohan tämä totta, olen käsittänyt että Suomessa injektio annetaan kerran kuussa). No päädyin kuitenkin apteekkiin ja sieltä myytiin NanoMed Testos nimistä ainetta 30kpl 1kpl/päivä. Lukee: Each capsule contains; Testosterone Undecanoate 40 mg.
Onko kellään tietoa minkälaista testoa ostin ja voisiko tällä saada madollisesti selvyyttä helpottaisiko tämä oireitani, kokemuksia?
Salitreeniä olen harrastanut reilu 30 vuotta, mutta koskaan en ole kreatiinia ja proteeinia kummempaa apua käyttänyt. Nyt on olo ollut jo niin pitkään niin huono, että ei tässä enää juuri väliä ole vaika olen aina ollut hyvin hormonivastainen ihminen.
Kiitos kaikista asiallisista vastauksista!
Nanomed Testos 40mg
Anonyymi-ap
5
549
Vastaukset
- Anonyymi
Kerrotko vielä onko naisellasi siveä historia?
- Anonyymi
Noi toimii kyllä ihan hyvin, mutta ne kannattaa ottaa suppoina, että imeytyvät paremmin siihen toiselle puolelle paisuvaiskudokseen.
- Anonyymi
Vaimolle suppona jos hän on "slut"
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle283577Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A142840Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.1212771Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt242687Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1162438Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.771772Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥501698Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261676Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.431461- 1461349