https://yle.fi/a/74-20066382
Ei ole moraalisesti oikein. !
Maksakoot vanhemmat omasta pussistaan koulunsa tuolla !
Ei ole moraalisesti oikein. !
Maksakoot vanhemmat omasta pussistaan koulunsa tuolla !
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Helvetin hyvä että kouluttavat lapsensa siellä Suomen piikkiin. Edes jotain on vastapainona ulkomaalaisen roskaväen elättämiselle.
Hyvä myös että hoidattavat itsensä siellä lääkärillä Suomen kelan piikkiin.
Jos kerran vitun puoli vuosisataa vanhoja kansainvälisiä sopimuksia noudatetaan pakolaisroskaväen kohdalla, niin noudatetaan sitten myös tolkun ihmisten kanssa.
Jännä kommentti, kun sääntöä kerran kierretään. Veikkaan että olet ollut esittämässä mielipiteitä, että Suomen miljoonia syydetään ulkomaille ilman mitään vastiketta. Noitten vanhemmat eivät maksa senttiäkään verojaan Suomeen. Lasten osoite on vain jonkun Suomessa asuvan luona, vaikka ovat koko ajan Espanjassa.