Mestari esiintyy kansalle klo 21:00 tv1:ssä.
Tänään Mestarin presidenttitentti tv:ssä
Anonyymi-ap
17166
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Pekka Haavisto ei ole vielä tänään tentissä.
Niinpä. Tänään on vain joku hameukko, eli en edes tuhlaa aikaani kyseisen idiootin kuuntelemiseen.
Urpilaisen lisäksi aion katsoa Anderssonin ja Haaviston tentit, koska tuosta kolmikosta löytyy se, joka ääneni saa.
Tekopirteä ja -ponteva Urpalainen oli jo. Ei vakuuttanut minua. Kehitysmaalaisten kanssa puuhava komissarissa ei ole välttämättä presidentin korkeakoulu.
Urpilainenkaan ei ole minun makuuni persoonana, mutta kyllä hänen näkemyksensä eri asioihin on hyvä.
Joka tapauksessa pakko äänestää enemmän vasemmalle kallellaan olevaa ehdokasta, koska vain he pyrkivät olemaan koko kansan puolella, sellaisia kansaa yhdistäviä presidenttejä. Herrat Haavistoa lukuun ottamatta ja Essayah olisivat vain pienen porvarieliitin presidenttejä.
Nyt ollaan valitsemassa meille Suomessa uutta presidenttiä ja tänään vuorossa ei ole Virheliikkeen ehdokas Pekka Haavisto.
Tänään on vuorossa jälkeenjäänyt Halla-aho.
Kerrotko mikä on Pekka Haaviston ammatillinen tutkinto? Kaikilla suomalaisillahan tutkinto nykypäivänä on, eihän tässä mitään liitukautta enää eletä. Mutta Pekan tutkinto on jotenkin päässyt unohtumaan. Lupaan äänestää Pekkaa kunhan kerrot sen tutkinnon.
Yo-tutkinto ja opintoja valtiotieteellisessä tiedekunnassa. Ja poliittista kokemusta mielin määrin.
Esim. Hallan venäjän opinnoilla ei tee yhtään mitään politiikassa. Tai tietenkin voi toki veljeillä paremmin Puten kanssa.
olen jo päättänyt jussia äänestän vaikka ei ole rumaa luomea otsasta leikannutkaan
kehtaako silmä kalju luomea katsella 6 vuotta?
Olihan Gorbatschovillakin
Ei kannata kiinnittää huomiota ulkoiseen habitukseen, koska nyt ei ole kysessä miesten kauneuskilpailut.
etkös tiedä että naiset äänestää ulkonäön mukaan
Jussi 🇫🇮❤️
En tiedä kyllä vastenmielisempää poliitikkoa mitä Halla-pöllö on.
Taidanpas avata konjakkipullon jo alkuillasta.
Kyllä pitää katsoa. Jussi on se kaikkein paras.
Miksi presidenttiehdokkaana oleva Halla-aho teki rikosilmoituksen juuri nyt, vaikka vielä vuonna 2020 hän sanoi elävänsä sen kanssa, että häntä kutsutaan asiattomasti natsiksi, rasistiksi ja fasistiksi?
Luihu kieroilija.
Ei koskaan Suomen kansan asialle. Ei vaan pysty. Oma laani on tärkein. Ja valta. Ja raha.