vitu....

teidän iso tuloisten takia me köyhät metsä miehet jouduttiin pakkolomalle mistä kesäksi rahaa nim. velkaa
7820
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kuka on muka joutunu lomalle? Mitäs työtä teet?

Äänestä
  • olen metsäkoneen kuljettaja ollaan oltu jo 2viikkoa pakkolomalla

    Äänestä

  • ippe kirjoitti:

    olen metsäkoneen kuljettaja ollaan oltu jo 2viikkoa pakkolomalla

    oma kone vai renki

    Äänestä

  • ippe kirjoitti:

    olen metsäkoneen kuljettaja ollaan oltu jo 2viikkoa pakkolomalla

    et turha sun on haukkuu yksittäisiä paperimiehiä tästä,heillä ei oo mitään sananvaltaa asiassa.Se on se paperiliiton valtuusto joka asioista päättää,hauku niitä! Aika hullulta tuntuu että ne joille ne asiast vaikuttaa ei saa sanoo mitään(Paperimiehet) vaikka nehän siellä töissä käy ja joutuu sit kärsimään niistä huononnuksista.Joku Ahonen sun muut päättää asioista vaikka niille ne jutut ei vaikuta mitään.

    Äänestä

  • mies kirjoitti:

    oma kone vai renki

    renki

    Äänestä

Olen paperitehtaalla töissä, en ole koneenhoitaja niin en ole isotuloinen. Tuotannossa vuorotöissä samalla palkalla kun VR miehet ratapihalla. Ja velka se on minullakin.

Äänestä
  • sit noilla isotulosilla?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ippe kirjoitti:

teidän iso tuloisten takia me köyhät metsä miehet jouduttiin pakkolomalle mistä kesäksi rahaa nim. velkaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu