Monessa kierrätyskeskuksessa huomaa kun työntekijä ottaa parhaat tavarat itselleen.
(Tavara ei ehdi myynti pöytiin)
Tämä toiminta on lain vastainen.
Työntekijällä ei ole etuosto oikeutta jne...varsinkin kun tavaraa ei edes laiteta myyntiin.
Jonain päivänä teemme tutkinta pyynnön videomateriaalin ja muun aineiston kanssa.
Työntekijät ottaa parhaat päältä
8
250
Vastaukset
- Anonyymi
Olin joskus työssä kierrätyksessä ja näin läheltä kun eräälle työ tekijälle kaikki laittoivat sivuun hänen määräämänä tuotteet.
Laita siinä sitten vastaan ja kerro,ettei tämä ole oikein.- Anonyymi
No olisikin helppoa, jos ei tulisi tätä epämääräistä olo, joka sanoo, että joku ei täsmää. Jos tietäisin heti, että noin ei kuulu tehdä, niin voisin siihen sanoa oman mielipiteeni. Mutta haluan varmistua, ennen kuin menen ohjaamaan toisia. Lisäksi minulla oli Juuri samana päivänä ollut ihan tosi tiukka päivä ja hiki päässä tehnyt asioita. Kun on oma työ kesken, niin ei ole minulla ainakaan mahdollisuutta jakaa tarkkaavaisuutta siten, että olisin alkanut siinä kirjoittaessa ja lapsi vierellä samaan aikaan suunnittelemaan mitä ajattelen tästä toisesta asiasta, varsinkaan, kun oli eri paperit auki.
Toiseen tapaukseen havahduin vasta siinä kohtaa, kun oli kirjoituksen aika ja mitään ei voinutkaan kirjoittaa. - Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18200306
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Tuttu toimintamalli. Nähty on täälläkin.
- Anonyymi
No tottakaijoka paikassa on noita oman edun tavoittelijoita ja tavarat laitetaan myyyntiin. Minä teen isoja reikiä kun laitan vaatteet kiertoon. Menevät lumppukeräyksiin.
- Anonyymi
Kierrätyskeskuksissa on pakkotöissä köyhiä ja syrjäytyneitä ilmankos pöllivättavaraa
- Anonyymi
Sairaalalaskutus tekee samaa intrumin kanssa.
Ne tietää, ettei kirjeposti kulje perille ennen eräpäivää,
intrum ehtii laittaa perintäkirjeen ENNENkuin
asiakas edes näkee alkuperäistä laskua.
Ja samantien perintään.
HUS ja päijät sote on jonkun mafian hampaissa. - Anonyymi
Noin tapahtuu ympäriinsä. Myös evl-kirkon vaatekeräyksissä, joihin ihmiset vie mm vaatteita, että vähävaraiset saa hakea itselleen päälle pantavaa.
Yhteistä näille on se, että nämä hurskaat pöllijät ottavat kirpputoripöydän ja myyvät ne siellä ja rahat omiin taskuihinsa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 863979
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.523295Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1603012Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,622951SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.772464Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52296Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a251984Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s621961Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.1651931- 931338