Kenen sähköauto

jätti urhoollisen kuskinsa moottoritielle, sivutielle, maantielle, pihatielle, mökkitielle, saunapolulle? Se viittaa, jolle kävi näin ja millainen oli fiilis nyt suorituksen jälkeen?
3174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kyllä moottoritiellä oli monta sähkövatkainta pitkin tienvarsia matkalla etelästä pohjoiseen ma- to.

Äänestä

Oli yllätys, sähköauton pikalataamiseen tarvitaan akkujen esilämmitys.
Pikalatauspaikat tulevat Teslassa näyttöön, riittää kun asettaa määränpään.
Tesla esilämmittää akut tiedon perusteella. Ilman akkujen esilämmitystä lataus on todella hidasta. ABC asemien kaikki latauspaikat eivät näy Teslan tiedostoissa.
Ongelman ratkaisuksi voisi Tesla asentaa erillisen kytkimen joka esilämmittäisi akkuja. Tätä toimintoa erillisellä kytkimellä Tesla ei ainakaan vielä halua tehdä.

Äänestä

100 km:n latausvirta kesti 30 km. -30: ssä. Et joo.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

jätti urhoollisen kuskinsa moottoritielle, sivutielle, maantielle, pihatielle, mökkitielle, saunapolulle? Se viittaa, jolle kävi näin ja millainen oli fiilis nyt suorituksen jälkeen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu