Mies ei suostu treffeille mutta flirttailee

Anonyymi-ap

Meillä oli pitkään miehen kanssa vispilänkauppaa harrastustoiminnassa kunnes sitten päädyin kysymään miestä treffeille että saisin selvyyden hänen kiinnostuksesta ja hän kieltäytyikin treffipyynnöstä. Ajattelin jo että elämä jatkuu normaalisti ilman ylimääräistä mutta mies kuitenkin jatkaa flirttailuaan ja hakee huomiotani sekä vetää herneen nenäänsä jos keskustelen harrastamisen lomassa muiden miesten kanssa vaikka emme seurustele. Mikä tälläisten miesten ongelma on? Mitä hän oikein haluaa, on ilmeisesti jonkinlainen peluri? Miksi ei vain voi jättää minua rauhaan jos ei treffeille edes halua lähteä enkä todellakaan aio toiste kysyä sillä jos jotain haluaisi niin ymmärtäisi jo varmasti itse pyytää.

7

401

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aika erikoista käytöstä näin miehen näkökulmastakin. En keksi mitään syytä miksi itse toimisin noin. Kannattaa unohtaa tuollainen tyyppi.

      • Anonyymi

        Kuulostaa siltä että olet harvinaisen hyvä mies :)


      • Anonyymi

        😍😋😍😋😍😋😍😋😍

        💋 ­­­N­y­m­f­o­­m­a­­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18202553

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Oot varmaan langennut samaan tyyppiin kuin mä. Älä oikeasti anna tuon jatkua vaan lopeta heti.

    • Anonyymi

      Missä päin naiset kysyvät miehiä trrffeille? Lisää näitä kiitos

    • Anonyymi

      Haluaa vaan huomiota ja sitä että jahtaat. Naiset tekee jotkut aivan samaa. Kannattaa vaan lopettaa huomion antaminen ja keskittyä ihmisiin jotka haluaa tutustua sinuun.

    • Anonyymi

      Jos mies kieltäytyy naisen tekemästä treffipyynnöstä voit ruksittaa hänet samantien. Naisen tekemä aloite on jotain mitä kannataa nykymaailmassa arvostaa, se kertoo että nainen on tervepäinen ja haluaa kantaa oman osuutensa suhteen edistämisestä.

      Olen valmis sanomaan että kyseessä on periaateflirttailija joka ei omista oikeaa henkilökohtaista motivaatiota sinua kohtaan, kunhan haluaa testailla ja huvitella. Ja jos se flirttailu on ollut kivaa ja hupaisaa tähänkin saakka niin tottakai hän sitä jatkaa, hänen näkökulmastaan mikään ei ole muuttunut aloitteesi kautta.

      Se että mies yleensäkin on alkanut flirttailla on merkki siitä että hän HARRASTAA kyseistä toimintaa, flirttailijat ovat luonnoltaan ei-henkilökohtaisia ja flirttailu on tapa. Joku joka on kiinnnistunut sinusta todennäköisesti ei ole yhtä avoin ja kontakotiva koska miettii tarkasti millaisen kuvan itsestään antaa.

      Jännä maailma. Naisten huomion saavat ne jotka sitä eivät oikeasti millään tasolla ansaitse.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      52
      7173
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      25
      4499
    3. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      16
      4190
    4. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      230
      3804
    5. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      29
      3073
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      13
      2776
    7. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      108
      2728
    8. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      43
      2413
    9. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      2381
    10. K-kauppa on liian kallis. Ei voi S-ryhmäläinen siirtyä tuonne asiakkaaksi

      Hintatason ero K-kauppojen ja S-markettien välillä on niin suuri, että S-market ei juurikaan menetä asiakkaitaan K-ketju
      Maailman menoa
      100
      1970
    Aihe