Suomen ulkopolitiikka on nyt Usan hallinnassa.

Ei uskalleta valittaa Israelin toimista Gazassa vaikka 80 Kommunistia vaatii Valtoselta kannanottoa.
Menee Boonukset sanoi Valtonen! Israel ei anna Suomelle Ohjuksia ja Trump jos valitaan ei anna ennen 2028v. F-35 koneita eli olemme Putinin Silkkihanskoissa kohta sanoo Valtonen.
191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei se Suomen kanta olisi siitä muuksi muuttunut vaikka emme Natossa olisikaan!
Turha yhdistellä asioita joilla ei ole mitään tekemistä keskenään!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei uskalleta valittaa Israelin toimista Gazassa vaikka 80 Kommunistia vaatii Valtoselta kannanottoa.
Menee Boonukset sanoi Valtonen! Israel ei anna Suomelle Ohjuksia ja Trump jos valitaan ei anna ennen 2028v. F-35 koneita eli olemme Putinin Silkkihanskoissa kohta sanoo Valtonen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu