Kultakorujen koko pienentynyt?

Anonyymi-ap

Päätinpä pitkästä aikaa hankkia kultaiset korvarenkaat pitkän tauon jälkeen alennusmyynnistä. Kultajousesta tilasin netin kautta korvakorut joiden oletin olevan samaa kokoa aikaisemmin käyttämieni kanssa. Typeryyttäni en tarkistanut nettisivuilta renkaiden oikeaa kokoa. Koska hintaluokka oli suurinpiirtein sama kuin mikä vanhoissa korviksissani muistaakseni oli ajattelin että eiköhän ne ole sellaiset normaalin kokoiset.

Nyt se tulivat postissa ja mitä ihmettä. Laatikossa kaksi pikkiriikkistä rengasta eikä edes korurasiaa tullut mukana. Eikö korviksissa yleensä tule se pieni korurasia mukana? Eihän niitä irrallaan myydä myymälässäkään.

Kävin pari vuotta sitten viimeksi katsomassa koruja kultajousen myymälässä ja kiinnitin huomiota samaan. Mielestäni kultakorujen koko oli jotenkin silmiinpistävän pieni. Aivan kuin niiden koko olisi aikaisemmin ollut suurempi. Kuvittelenko vain?

3

495

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kullan hinta korkealla.

    • Anonyymi

      18-karaatin ja 24-karaatin kullattuja aitoja korvakoruja, aitoja makeanvedenhelmikorviksia, Cubic Zirconia kivikorviksia, barokkityylisiä ja vintage-tyylisiä aitoja käsintehtyjä arvokoruja useissa väreissä ja koossa. www.porokoru.com/collections/korvakorut

    • Anonyymi00005

      Kaikkia pienennetty ja ohennettu, niin hinta saatu pysymään samana. Laattariipukset on jo niin ohuita kuin paperi.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      218
      2204
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      52
      1322
    3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      186
      1157
    4. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      996
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      891
    6. 72
      832
    7. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      812
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      77
      747
    9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      357
      737
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      40
      721
    Aihe