Ystävien käytös

Anonyymi-ap

Alan olla vahvasti sitä mieltä, että nainen on naiselle susi, jopa ystävien kesken voi olla kilpailua. Olen ollut pitkään sinkku, on ollut hankala löytää ketään. Ystäväni tietävät tämän ja sen miten tämä välillä minua harmittaa. No, nyt minulla on eräs itseäni nuorempi tuttava, jonka kanssa on kovasti flirttiä. Lisäksi erään toisen kanssa pidetään yhteyksiä ja suunnitellaan tapaamista. Mainitsin ystävälleni näistä, hän ei kommentoinut mitenkään. Yleensä olen kertonut ystävälleni vaan pieleen menneistä jutuista. Kerrankin minusta tuntuu, että oikein hehkun, kun saan huomiota. Ei se ole kyllä keltään pois, ainakaan naimisissa olevilta ystäviltäni.

4

376

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä sinun onnesi ja mahdollisuutesi antavat tuttavanaiselle? Eivät mitään.

      Sinun epäonnesi ja matalalentosi sensijaan korostaa ja muistuttaa sitä kuinka hyvin hänellä menee.

      En usko että hän TOIVOO sinulle huonoa onnea, mutta sinun huono onnesi toimii kontrastina tylsällekin parisuhdearjelle ja on siksi ... mieluisaa. Jos saman saisi siten että sinulla olisi hyvä mieli myös se olisi voittoa molemmille.

      Sattuneista syistä lähinnä vihaan ihmisiä ja elän lähes erakon elämää.

    • Anonyymi

      On susi. Tuo kaverisi varmasti haluaa myös osansa komeasta mallimiehestä. Oikein ylpistyy ja naattii kun vie komean mallimiehen nenäsi edestä.

    • Anonyymi

      Hieman samankaltaisia kokemuksia. Naiset ovat vuosien ajan pyrkineet blokkaamaan ja tulleet väliin, jos edes yritän keskustella miesten kanssa riippumatta siitä onko kyseessä flirttiä vai perus arkista keskustelua. Muusta puhumattakaan. Eli ei. En enää suhtaudu myötämielisesti ajatukseen ystävyydestä saman sukupuolen edustajien kanssa. Ennemmin ystävinä miehiä.

    • Anonyymi

      Mitä ihmettä ystäväsi olisi pitänyt kommentoida? Ja mitä kilpailua? Lapsellista.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      122
      5115
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      30
      3658
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2460
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1578
    5. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1560
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      24
      1504
    7. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      23
      1391
    8. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1292
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1198
    10. Olen oikeasti aika mukava

      Vaikka itse sanonkin. Tunnemyrsky sekoitti mieltä silloin ja annoin aika kahjon kuvan itsestäni.
      Ikävä
      22
      1117
    Aihe