Rajan yli tullaan vaikka metsien kautta

Suomen ainoa keino lopettaa se on

VASTAANOTTOKESKUS, josta ei pääse pois muualle Suomeen.

Sieltä pääsee pois vain jos lähtee Suomesta.
8288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Temme ei kuullota ihmisoikeus! Me asyylymmi Mies olla huva ihmisoikeus! Me mieliosoitus jos rassismmi suommallainne pistta ovi lukkuun. Asyylimiehet ihmiset oikeasti saattaa vapaa liikkuvuus!!.

Äänestä

Kun ylittää laittomasti valtiorajan, niin rajavartijat saattavat kiltisti kädet leveillään.
Rikolliset palkitaan koko Elämän kestävällä elätyksellä. (Kelacard)
ja luetaan heille iltasatu suvakkien tekemillä lihapadoilla ja poskisuukoilla.

only in Finland


keväällä ja kesällä alkaa kunnon ruuhkat..tulipaloja, metsissä takaa-ajoja, kyynelkaasua ym älämölöä.

Äänestä
  • KOIRAT IRTI KOKO SUOMESTA KOOTEN PUOLUSTAJIKSI.

    Äänestä

  • "keväällä ja kesällä alkaa kunnon ruuhkat..tulipaloja, metsissä takaa-ajoja, kyynelkaasua ym älämölöä."

    Keväällä alkaa olla ruuhkaa metsissä, kun miehet ryntäävät rajoilta tänne hölmöläämme siinä on oikeusministerille miettimistä mitä tuolle hyökkäykselle pitäisi tehdä ?
    Putin on ovelasti keksinyt keinon vallata tämä hölmölämme toimittamalla tänne tuhansittain pakolaisia ja koko hölmölä on täysin vallattu, kun nämä tuholaiset levittäytyvät paikkoihin kuin rottalaumat tuhoten kaiken eteensä tulevan.
    Putin on ohjeistanut näitä tulijoita miten täällä heidän pitää toimia ja tehdä mahdollisimman paljon vahinkoa täällä hölmöläisille.
    Toivottavasti nämä rottalaumat hyökkäävät ensimmäiseksi Helsinkiin missä hölmölän päättäjät kokoontuvat ja näin paska joutuu kohtaamaan sitä mitä on tänne halunnutkin.

    Äänestä

joo, kyllä villiksi menee kun lumet sulaa. Metsien kautta tullaan ruuhkaksi asti ja siitä sitten taksilla eteenpäin....Suomen valtion rahat sulaa kuin lumi keväällä ja sitten ihmetellään miksei rahat riitä mihinkään ei edes sairaiden hoitoon

Äänestä
  • Niipä..Niin matujen vastaottoon rahaa kyllä löytyy, mutta ei terveydenhuoltoon.

    En ole koskaa tai mitään kuullut kenekään sanovan, jotta ei ole varaa ottaa pakolaisia.**

    Äänestä

SAKSASSA Merkel suosi matuja ja nyt sielläkin todettu ettei vieraslajit ole taloutta kohentaneet vaan siellä todettu tulleen kalliiksi , ei tuota vaan vievät ,kuluttavat
varoja. Siellä todettu että keskimäärin kuusi vuotta vie ennenkuin tuo verotuottoja jos tuo. Katsokaa nyt kielitaidottomia,kouluttamattomia, partamiehiä lähes kaikki jotka tänne ängenneet puoliväkisin. Julkiset varat hupenee ja velan määrä kasvaa sekä niiden tuottamat korot, kustannukset. VANKILOISSA TUMMIA ENEMMÄN KUIN KOSKAAN, 100 000€ per vuosi per henkilö Päivittäin poliisit joutuvat matujen tekemiä ,rikoksia, tappoja, ryöstöja, katutatappeluita selvittelemään. VANKILOISSA TILAT loppuvat ja nyt täytyisi rakentaa lisää luxus vankiloita joiden hintalappu miljardeja ja ylläpitokustannukset sairaan kalliita, Yhteiskunnan rappiotila , työmoraali , opiskelutulokset, paino-, päihde-, mielenterveysongelmat kasaantuu.
Samalla säästöjä hoitojonot, hammashuoltoon leikkauksiin, vanhustenhoito ja ennakoiva terveydenhoito alas. Ikäihmisiä kuolee ennätysmäärä

Äänestä

Tullaan jokaista mahdollta reittiä pitkin…
Päästyään suomeen huvipaikka on jo lähes varma…

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomen ainoa keino lopettaa se on

VASTAANOTTOKESKUS, josta ei pääse pois muualle Suomeen.

Sieltä pääsee pois vain jos lähtee Suomesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu