Miten kestätte? Kauanko herkkä ihminen kestää? Miettinyt joskus jopa ääneen. Yks t mies.
Halipula aaaaaaaa
Anonyymi-ap
13241
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Joskus oon miettinyt..kauheeta olis..
Jos aamukakka pitäs duunata ihan ite..päivikses..skoles..harmais..lifes..
Silmä kostuu ja käsi hamuaa tuttia ja vertaistukea..
Halipula on kamala... Ennen kesti ihan ok, mutta nyt ois tarve halille koko aika melkein. :(
ite oon ollut ilman halihaleja vuosia. Siis sellasia ei perheeltä tai naapuri haleja.
Ei ole helppoa olla, kun tällä tavalla on liikaa "tunnetta" sisällä. 🤗
Kylmeneekö siinä lopulta? Jotenkin pettyy omiin tunteisiin..? Se paskan määrä on aina vakio. Ympäristöni on selkeästi väärä joten poistun haikein mielin..
Aplta
En sanois että pettyy tunteisiin ollenkaan. Kylmenee kyllä, tai itse kyllä tarkoituksella jäädytin tunteeni. Mutta nyt kun ne on taas vapaana on vaikeaa. Miksi sä sanot että poistut ja miten niin väärä ympäristö?
Jotenkin ulkopuolinen olo ollut aina..tajunnut omasta käytöksestä paljon, mikä aiheuttanut. Ikäväni kohde on minulle mahdoton vaikka kemiaa olisi.. tajunnut myös sen rakkauden olemuksen. Jätän rauhaan osaksi koska en ole valmis, enkä sopiva hänelle. Joskus kai menee näin. Ja ympäristö ei ole ollut rakastava aikoihin..en tiedä onko kuva siitä edes oikea.
Miksi on sulle mahdoton jos kemiaa olisi? Et ole valmis ja sopiva? Miten niinku?
Menneisyys, niistä toipuminen. Haluan kyllä oppia, välillä vaan usko loppuu.
Menneisyys vaikuttaa paljon nykyhetkeen. Tiedän omakohtaisesti. Itse päätin et annan mahollisuuden onneen jos sattuis onnistumaan. Tähän asti en halunnut mitään suhdetta, mutta ehkäpä sittenkin oisin valmis. Helpoiten ehkä oppii yhdessä toisen kanssa.
Ehkä.
Minkälainen tämä nainen/ikäväsi kohde on? Mistä tiedät että hän ei juuri tällä hetkellä kaipaa sinua? Sinulla on tämä yksi elämä, älä jätä sitä elämättä vaan kohtaa aikaisemmat tunteesi, puhu niistä hänelle avoimesti… siten voit saavuttaa rakkauden.
Jos olisit hän, minun t mies jota kaipaan, haluaisin ottaa syleilyyn ja puhua ja auttaa parantamaan aikaisemmat haavat! ❤️
En voi tietää enää.. luulin. Laitoin kyllä viestiä. Ehkä joku väärinymmärrys. Nainen on minua hiukan vanhempi.
En oo ennen kärsinyt pahemmin halipulasta, mutta nyt on viimeisen vuoden aikana aina ennen menkkoja ihan kamala halipula 😕😥 Ei siis todellakaan mitään kiukuttelua vaan halipula! En keksi tälle muutakaan kuin PMS, vaikka tokihan se olisi kiva halia muutenkin, mut tarve moninkertaistuu tiettynä aika kuusta 🤔