Lappajärvi ostaa Kivitipun osakkeita

Anonyymi-ap

Ilmeisesti esitys tulee olemaan 500 000 euroa.

7

680

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      erittäin hyvä sioitus kunnalta, saadaan tippu vauhtiin.

    • Anonyymi

      No tottahan sitä täytyy kunnan rahoilla pitää pystyssä, ettei vaan kunnanjohtajan chalets asuntojen arvo pääse tipahtamaan.

      • Anonyymi

        Taitaa Chaletit kaatua samalla? Kyllä miljoona pitää laittaa niin pysyy pystyssä.


    • Anonyymi

      Kaikki kiinni. Joka sentti!!!

      Perustakaa maalaistollot Suomen Las Vegas sinne.

      • Anonyymi

        Voisiko sinne saada oikean tankotanssijan ketkuttamaan hoikkaa uumaa läpinäkyvissä vetemissä. Semmoisissa stringeissä. Olisi mukava siemaista siinä muutama tuopperoinen samalla. Nykyisin saa oman rouvan persuuksia aikalailla levittää, että saa stringit esiin. Siinä ei oikein Sandels maistu edes kylmänä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voisiko sinne saada oikean tankotanssijan ketkuttamaan hoikkaa uumaa läpinäkyvissä vetemissä. Semmoisissa stringeissä. Olisi mukava siemaista siinä muutama tuopperoinen samalla. Nykyisin saa oman rouvan persuuksia aikalailla levittää, että saa stringit esiin. Siinä ei oikein Sandels maistu edes kylmänä.

        Kannatetaan ja välillä miehiäkin niin asiakaskunta laajenee ja talo voisi tarjota liukuvoiteet olisi kyllä kysyntää ja tulisi mammonaa.


    • Anonyymi

      Jos osakeanti on 250000 miten kunta voi sijoittaa 500000 senkin provo

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      105
      3555
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      220
      2307
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2120
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      38
      1869
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      9
      1669
    6. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      1118
    7. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      5
      920
    8. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      51
      882
    9. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      70
      850
    10. Sinkkuihmisten suppea kuva maailmasta.

      Siskoni on jo vannoutunut sinkku. Hän ei haaveile mitään suhdejuttuja. Mutta välillä mietin, miten vähän ja suppeasti
      Sinkut
      130
      822
    Aihe