Nyt tarvii miestä

Anonyymi-ap

Nyt putosi saada jo mies! On vaikeaa saada mitään asiallista. On käyty harrastuksissa, nerrideiteillä ja tapahtumissa... Miespuolisen kaverin synttäreillä, jossa 80% oli naisia. Työpaikalla kaikki naisia! Harraatuksissakin varattuja miehiä. Missä ihmeestä löydän ketään, kun kukaan ei kiinnostu ennenkuin on tarpeeksi kännissä. Selvänä ei tulla juttelee

10

579

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos palsta ei vielä tuttu ole niin suosittelen ettet ainakaan tätä kautta yritä seuraa hakea. Sitä minkälaisen maanvaivan saat perääsi ei voi tietää!

      • Anonyymi

        Mieluummin yksin kuin huonossa suhteessa


    • Anonyymi

      "saada mies"
      "selvänä ei tulla juttelee"

      Kindermunista saadaan yllätyksiä, niistäkin joudut maksamaan. Tässä todellisuudessa missä asiat toimivat suhteet rakennetaan eikä niitä saada.

      Jos et ole huomannut niin miehiä haukutaan ja syyllistetään nyky-yhteiskunnassa jatkuvalla syötöllä. Tämän takia miehet eivät tee aloitteita koska he eivät halua toimia väärin ja "ällöttävästi tuputtaa itseään". Siksi lähestymisiä tekevät vain tarpeeksi kännissä olevat tai pelkkää pillua haluavat koska heillä ei ole mitään pelissä.

      Nyt alat tarkastella omia tutustumisarvojasi ja hahmottaa että sinun itsesi pitäisi tehdä jotain eikä vain juosta olemassa kaikissa kissanristiäisissä passiivinen odottelija ja miehen tilaaja. Sinä olet vastuussa tutustumisesta mikä koskee sinua itseäsi. Sinun tehtäväsi on mennä miesten luokse ja hakea heistä vastinetta omalla toiminnallasi, ottaa se riski, ottaa ne iskut ja oppia että se joka sinulle vastaa tuolla tasolla on oikeasti arvokas ja siksi sinun pitää nähdä hänen eteensä vaivaa niin tutustumisessa häneen kuin myös törmäilemällä vääriin tyyppeihin ennen sitä.

      Vasta sitten opit arvostamaan mitä tarkoitaa suhde ja sen arvo. Tällä hetkellä annat kenelle tahansa miehelle arvoksi nolla - tai minkä arvon "kuka tahansa" nyt saakaan joka on erittäin vähän -, aika vitun paska diili suhteessa.

      • Anonyymi

        Tutustuminen ei ole ongelma, mutta miehiä liikkuu huonosti eri paikoissa. Ja on pariskuntana liikkeellä tai on sormus. En näitä lähesty. Ja on joko liian nuoria tai vanhoja.


    • Anonyymi

      Deittailu­kulttuuri on nykynaiselle parhaimmillaan jopa vaarallista.

    • Hei, kyl se "oikea" sieltä vielä joskus löytyy usko pois 😌 kannattaa tietysti mennä ulos osallistua erilaisiin tapahtumiin yms. seurakunnalta voi löytyä samanhenkisiä "ystäviä" vähän vaikea oikeastaan antaa enempää vinkkejä kun oot jo melkeen kaikki vaihtoehdot käyny läpi 🤔 itse suosittelin edelleen nettideittiä, vaikka siellä todella vähän "asiallisia" miehiä onkin, niin tiedän että niitä sieltä kuitenkin helpoiten löytää, ovat tietysti vähän kiven takana, mutta pienen etsintäoperaation jälkeen pitäs alkaa löytymään.

      • Anonyymi

        Kiitos! Kyllä varmasti löytyy. Toisaalta hyvä, etten ole joutunut väärien kanssa suhteisiin. Ihanne olisi kumppani, jolla olisi suht samanlaiset kiinnostuksen kohteet. Nettideiteistä tuntuu löytyvän vähän asiallisia, mutta sitä kautta olen tutustunut ihan mukaviin, mutta molemminpuolista kiinnostusta ei ole syttynyt. Yleensä naiset ovat menossa tapahtumissa ja kulttuuririennoissa, kuin miehet, mikä vaikeuttaa asioita. Kiitos sinulle lämpimästä viestistä!


    • Anonyymi

      Tissit tyrkylle, niin huomiota riittää.

    • Kannattaa laihduttaa ja nuorentua. Sen jälkeen minihame päälle ja koipireidet (paljaina) heilumaan. Rumapainoisia ikänaisia ei kukaan mies noteeraa positiivisesti.

    • Anonyymi

      Et sinä ketään löydä vaan sinä rakennat yhteyden jonkun kanssa omalla vaivallasi, energiallasi ja ajallasi.

      Jos joskus päädyt sisäistämään tämän olet valmis kohtaamaan kaltaiseni miehen. Sitä ennen - kiitos ei.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta

      Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä
      Ruoka ja juoma
      75
      2196
    2. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      133
      1442
    3. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      134
      1434
    4. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      145
      1123
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      105
      977
    6. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      366
      902
    7. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      764
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      55
      714
    9. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      67
      674
    10. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      50
      673
    Aihe