Nyt tarvii miestä

Anonyymi-ap

Nyt putosi saada jo mies! On vaikeaa saada mitään asiallista. On käyty harrastuksissa, nerrideiteillä ja tapahtumissa... Miespuolisen kaverin synttäreillä, jossa 80% oli naisia. Työpaikalla kaikki naisia! Harraatuksissakin varattuja miehiä. Missä ihmeestä löydän ketään, kun kukaan ei kiinnostu ennenkuin on tarpeeksi kännissä. Selvänä ei tulla juttelee

10

529

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos palsta ei vielä tuttu ole niin suosittelen ettet ainakaan tätä kautta yritä seuraa hakea. Sitä minkälaisen maanvaivan saat perääsi ei voi tietää!

      • Anonyymi

        Mieluummin yksin kuin huonossa suhteessa


    • Anonyymi

      "saada mies"
      "selvänä ei tulla juttelee"

      Kindermunista saadaan yllätyksiä, niistäkin joudut maksamaan. Tässä todellisuudessa missä asiat toimivat suhteet rakennetaan eikä niitä saada.

      Jos et ole huomannut niin miehiä haukutaan ja syyllistetään nyky-yhteiskunnassa jatkuvalla syötöllä. Tämän takia miehet eivät tee aloitteita koska he eivät halua toimia väärin ja "ällöttävästi tuputtaa itseään". Siksi lähestymisiä tekevät vain tarpeeksi kännissä olevat tai pelkkää pillua haluavat koska heillä ei ole mitään pelissä.

      Nyt alat tarkastella omia tutustumisarvojasi ja hahmottaa että sinun itsesi pitäisi tehdä jotain eikä vain juosta olemassa kaikissa kissanristiäisissä passiivinen odottelija ja miehen tilaaja. Sinä olet vastuussa tutustumisesta mikä koskee sinua itseäsi. Sinun tehtäväsi on mennä miesten luokse ja hakea heistä vastinetta omalla toiminnallasi, ottaa se riski, ottaa ne iskut ja oppia että se joka sinulle vastaa tuolla tasolla on oikeasti arvokas ja siksi sinun pitää nähdä hänen eteensä vaivaa niin tutustumisessa häneen kuin myös törmäilemällä vääriin tyyppeihin ennen sitä.

      Vasta sitten opit arvostamaan mitä tarkoitaa suhde ja sen arvo. Tällä hetkellä annat kenelle tahansa miehelle arvoksi nolla - tai minkä arvon "kuka tahansa" nyt saakaan joka on erittäin vähän -, aika vitun paska diili suhteessa.

      • Anonyymi

        Tutustuminen ei ole ongelma, mutta miehiä liikkuu huonosti eri paikoissa. Ja on pariskuntana liikkeellä tai on sormus. En näitä lähesty. Ja on joko liian nuoria tai vanhoja.


    • Anonyymi

      Deittailu­kulttuuri on nykynaiselle parhaimmillaan jopa vaarallista.

    • Hei, kyl se "oikea" sieltä vielä joskus löytyy usko pois 😌 kannattaa tietysti mennä ulos osallistua erilaisiin tapahtumiin yms. seurakunnalta voi löytyä samanhenkisiä "ystäviä" vähän vaikea oikeastaan antaa enempää vinkkejä kun oot jo melkeen kaikki vaihtoehdot käyny läpi 🤔 itse suosittelin edelleen nettideittiä, vaikka siellä todella vähän "asiallisia" miehiä onkin, niin tiedän että niitä sieltä kuitenkin helpoiten löytää, ovat tietysti vähän kiven takana, mutta pienen etsintäoperaation jälkeen pitäs alkaa löytymään.

      • Anonyymi

        Kiitos! Kyllä varmasti löytyy. Toisaalta hyvä, etten ole joutunut väärien kanssa suhteisiin. Ihanne olisi kumppani, jolla olisi suht samanlaiset kiinnostuksen kohteet. Nettideiteistä tuntuu löytyvän vähän asiallisia, mutta sitä kautta olen tutustunut ihan mukaviin, mutta molemminpuolista kiinnostusta ei ole syttynyt. Yleensä naiset ovat menossa tapahtumissa ja kulttuuririennoissa, kuin miehet, mikä vaikeuttaa asioita. Kiitos sinulle lämpimästä viestistä!


    • Anonyymi

      Tissit tyrkylle, niin huomiota riittää.

    • Kannattaa laihduttaa ja nuorentua. Sen jälkeen minihame päälle ja koipireidet (paljaina) heilumaan. Rumapainoisia ikänaisia ei kukaan mies noteeraa positiivisesti.

    • Anonyymi

      Et sinä ketään löydä vaan sinä rakennat yhteyden jonkun kanssa omalla vaivallasi, energiallasi ja ajallasi.

      Jos joskus päädyt sisäistämään tämän olet valmis kohtaamaan kaltaiseni miehen. Sitä ennen - kiitos ei.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      133
      7310
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      14
      2670
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      267
      1300
    4. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1069
    5. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      171
      1000
    6. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      73
      961
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      950
    8. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      79
      794
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      13
      773
    10. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      18
      751
    Aihe