En saanut koskaan kokea rakkautta

Anonyymi-ap

Olen niin huono ihminen. T. Johanna

13

371

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ilman sitäkin pärjää ainakin me kovimmat yksilöt.

    • Anonyymi

      Onhan se vielä varsinkin pienellä paikkakunnalla tosi säälittävää, että kaikilla muilla parisuhde/perhe ja joku yksin aina vaan vuodesta toiseen.
      En kyllä kehtaisi liikkua missään.
      Ajattele, mitä siitä puhutaan, jos ei miestä saa.
      Hylkiö,erilainen,outo,ylijäämä,luuseri,vanhapiika....mitä näitä nyt onkaan.
      Ainahan joka paikkakunnalla tuollainen "erilainen" on.

    • Anonyymi

      Sinulla on runsaasti aikaa vielä kokea se.

      • Anonyymi

        Mistä sinä sen tiedät? Elämä voi loppua koska vaan.
        Kyllähän se harmittaa, jos ei miestä ole koskaan saanut.
        Minua ainakin harmittaisi, mutta onneksi minulla on takana monia kokemuksia ja olen elänyt vauhdikasta seuraelämääni. ;)
        Nyt on jo perhekin ollut monta monta vuotta...mitäpä tässä muuta tarvitsee.
        Käsittämätöntä,että jotkut vielä 40 vuotiaana ovat ikisinkkuna..hoh hoijaa....on kyllä ihmisessä vikaa, jos ei ketään saa.


    • Anonyymi

      Oikeastaan näihin ei kauheasti kannata enää reagoidakaan. Samaa naisina esiintyvän hyrylän transupedon piipitystä vuodesta toiseen etkä edelleenkään ole muuttunut Johannaksi, et Niinaksi, et Katjaksi etkä Tiiaksi.

      Tiedätkö naisina esiintyvä pikkupedo keitä olet saanut perääsi? Et taida tietää ja hyvä niin.

      🤭

    • Anonyymi

      Asiat harvemmin on noin yksinkertaisia. Itse koen, et on lottovoitto, jos löytää sellaisen, jonka kanssa löytyy kipinää ja syntyy välille sitä hyvää, josta voisi jotain pysyvämpää rakentaa? Ihmiset voivat olla niin erilaisia, keneen voi lopulta luottaa, löytyykö edes luottamuksen arvoisia ihmisiä kohdalle? Elämä koettelee monella tapaa ja eritavalla ihmisiä.

      Siten olemme eri lähtökohdista ponnistava. Toiset voivat tuntea riittämättömyydestä, toisarvoisuutta, nämä synnyttää epävarmuutta. Näistä voi syyttää omaa lapsuutta, joka ei ollut läsnä oleva, turvallinen ja nuorta tukeva kasvuympäristö. Silloin on huonommat lähtökohdat kaikelle myös suhteille, jos omien vanhempien suhde oli huono esimerkki lapselle.

      Ymmärryskin vaatii kokemusta, jota kasvuiässä oleva ei paljoakaan omaa. Jos on hyvään uskomista mollattu paljon, näkeekö suhteen toiseen ihmiseen hyvänä vai huonona vaihtoehtona, jos on paljon pettymyksiä ja epäonnistumisia koettuna? Sinä olet ollut onnekas, jos olet perheen onnistunut synnyttämään ja lapsista isäänsä paremman ihmisen.

      Tämä oli vastaus yhdelle poistetulle viestille, tässä ketjussa. Tähän hyvä lisätä vielä sellainen, että olemmeko kaikki edes kovin vastaanottavaisia rakkaudelle? Itse voisin sanoa omalla kohdallani, etten taida osata edes vastaanottaa rakkautta, jos sellaisen naisen kohtasin. Vaikea luottaa siihen, että toinen oikeasti tarkoittaisi sitä mitä sanoo?

      • Anonyymi

        Onko ätmillä kovakin epätoivomania päällä


    • Hei Johanna, et ole huono ihminen 😌 rakkaan ystävän löytäminen vie oman aikansa, monet suomalaiset eivät löydä koskaan rakasta ystäväänsä 😭 olemme täällä s24:ssä kuitenkin myös sinua varten olet tärkeä arvokas just sellasena kuin olet 🤗

    • Anonyymi

      No hei Johannaksi haluava miäs. Siinä ei ole mitään väärää että koet syntyneesi väärään sukupuoleen, se taas on kovinkin väärin että vainoat lapsia ja naisia. Joko siellä kotikulmilla käy kuhina?

      Kuulemamme mukaan siellä saattaa kohta olla pöhinää. Voi hyvin ja odottele niitä turpakäräjiä

    • Onko tämäkin kaikki viisaamman sukupuolen syytä?

      • Anonyymi

        Kyllähän ne naiset on pilanneet tämän naisina esiintyvän ätmijossun elämän ihan selkeästi. Äitinsä silloin kun synnytti läjän ja lukuisat naiset sen jälkeen koska eivät innostu väkisinkään neljän seinän sisällä vaipoissa ja sukkahousuissa hilluvasta antisosiaalista. Mutta ehkä kannattaa ätmikäs tulla vielä kyselemään tarkentavia kysymyksiä muilla profiileilla.


    • Anonyymi

      Tuusulan vainoajaseppo kato ei se biologia toimi niin että yhtäkkiä muuttuu naiseksi kun vaan kovasti kirjoittelee kateuden kohteiden nimillä. Tosi ikävää että olet saanut noin huonot pelikortit elämään ja pahenee vaan.

      Katsos lapsia ja naisia vainoavat kellonsoittajat ei ala toikkaroimaan miten sattuu kyllähän sä sen tiedät.

      Tullaan joku päivä käymään ellei jotkut muut ehdi ensin! Jutskataan sitten että mitä seurauksia on sillä että vainoaa pieniä tuntemattomia lapsia jne.

      T. Johanna

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      198
      1519
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      140
      944
    3. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      58
      931
    4. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      902
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      53
      816
    6. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      10
      720
    7. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      262
      719
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      338
      671
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      58
      664
    10. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      74
      646
    Aihe