Eläkeläisköyhät eivät ole veroparatiisikauppiaitten, ilmainen vartiointiliike

Anonyymi-ap

Sanotaan nyt selkokielellä, jos pörssirikollisetkin käsittäisivät, kun näyttää että joillakin tahoilla on käsitys, että äärimmäiseen köyhyyteen, ilman aitoa ajanmukaista, taloudellista oikeusturvaa pahoinpidellyt, Suomen eläkeläisväestö, olisi veroparatiisikauppiaitten, ilmaista orjatyövoimaa, vartiointiliike jonka tehtävä on käräyttää, nälkäänsä varastavia - ei ole.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17942666/aarifasistien-neonatsihallituksen-kaytannon-vakivaltajoukot-katuvakivaltaa#comment-122098473

On turvallisuuskysymys, jos eläkeläisköyhä menisi käräyttämään varkaan, kaupasta ulos lähteminen olisi hengenvaarallista, toki sitä se on äärioikeistoekstremistien, pörssirikollisten käytännön väkivaltajoukkojen takia, jo nytkin.

19

1519

    Vastaukset 19

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Äärioikeiston neonazien katuväkivallasta, ei Suomessa uutisoida mitään, vaikka moni eläkeläisköyhä, Suomen "isommissa" kaupungeissa ainakin, sitä on kokenut, päällekäymisiä, vihaväkivalta-hyökkäyksiä, jopa tappouhkauksia ja aivan äskettäin Tampereella eläkeläistaloihin oli ammuttu aseellisesti, eikä tekijästä ole kai tietoa. Eläkeläisköyhät eivät uskalla tehdä rikosilmoituksia, kun pelkäävät joutuvansa, lisäväkivallan kohteiksi.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17843059/aarifasismin-ja-porssirikollisuuden-vastakohta-ei-ole-antifa-vaan-demokratia-ja-oikeusvaltio#comment-120645708

    • Anonyymi

      Ökykauppiailla on kyllä varaa, palkata vartiointihenkilökuntaa, sen verran on biljoonia verokeitaissa.

    • Anonyymi

      EK-medioitten perintörikkaat pörssirikolliset, yrittäjä-toimittajat, ottaneet köyhät raateluhampaisiinsa, jopa lapsia vihanimitellään ja vaaditaan vastuuseen, pörssirikollisten aiheuttamasta, isosta köyhyysongelmasta Suomessa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16960037/korruptio-perustuslaki-valiokunnan-laiton-veroparatiisi-sote-lausunto-on-rikos-#comment-126009320

      Suomessa on sairaammaksi pahoinpitelemistä, teekutsu-kerjuuttamisjonoissa palelluttamista, ikäihmiset, kroonikkosairaat ja vammaiset, istuvat lumihangessa, kun eivät enää, liian pitkään jatketun, äärimmäiseen köyhyyteen pakottamisen takia, pysy jaloillaan, ne jotka sinne kerjuuttamisjonoihin asti pääsevät. Moni lähtee sieltäkin nälissään, kun tarjolla on vai gluteenipitoisia tuotteita, vehnää, ym maito- ja lisäainepitoisia tuotteita, jotka eivät monille esim. autoimmuuni-reuma-tulehdus-kipusairaille sovi.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18249481/2000ekk-minimielakkeet-aanestamisen-hintalappu-lupaako-haavisto-

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Teekutsu-kerjuuttamisjonoja käytetään, veroparatiisikauppiaitten jätehuoltona, pvm-poistoihin ja sellaisen syötäväksi kelpaamattoman ravinnon poistoon, joka ei muille kelpaa, eli sairastamalla sairastutetaan eläkeläisköyhyyteen pakotettuja, vanhuksia, vammaisia ja pitkäaikaissairaita, vielä lisää, niitä jotka niihin jonoihin asti edes kykenevät raahautumaan.

      Opposition aika nostaa kanteita, kansainväliseen oikeuteen, kiireellisesti.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Veroparatiisiyritykset on laitettava verotukseen ja aitoon yhteiskunta-luonto-ilmastovastuuseen. Yksityistetyn EK-äärioikeistoYlen järjetön liioittelubudjetti, tulee lakkauttaa täysin ja kokonaan. Tulkoot omillaan toimeen, kun ovat niin älykkäitä mielestään, sananvapauksien estäjät ja uutispimennon pitäjät.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18557024/ek-yle-imee-haavoittuvimpien-elakelaiskoyhiksi-tehtyjen-verta

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18556951/yksityistetty-ek-aarioikeistoyle-on-lakkautettava-budjetti-poistettava

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18557179/patrick-on-laiska--perintorikas-vihalankyttaja-ek-veroparatiisimediassa#comment-130251620

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18530555/ovatko-sprn-lahjoittajat-tietoisia-etta-kerjuuttamisjonoissa-on-upporikkaita-porssiperillisia-#comment-129881696

      Sanomien ek-hesarin pörssivarkaita sapettaa, kun paljastui että sen palkkalistoilla olevat insinöörit sun muut, käyvät ahnehtimassa kerjuuttamisjonoissa, aidosti köyhiksi tehtyjen avustuskassit, luksus-omistusasuntojensa jääkaappien täytteeksi loputtomassa ahneudessaan. Maksaako Ökyankka niin surkeaa palkkaa, vain onko ahneus niin pohjatonta, että jonkun PetosKok-kimmosasin äänestäjä on muka niin köyhä, että tarvitsee avustuskassin vanhusten vammaisten ja monisairaiden nenien edestä, tuskin kun Sveitsin pankkitileilläkin mammonaa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18559144/okyankka-ei-maksa-kunnollista-palkkaa-orjatyontekijat-lakkoilevat

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Fasistien tappamisen voi aloittaa poliiseista.
      ACAP ja siat on teurastettava

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      109
      1330
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      911
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      736
    4. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      129
      684
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      666
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      616
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      597
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      555
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      483
    10. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      470
    11. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      467
    12. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      458
    13. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      453
    14. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      115
      453
    15. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      448
    16. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      88
      448
    17. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      447
    18. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      51
      445
    19. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      403
    20. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      400
    Aihe