SAK muka pahoillaan lakoista.

AY-mafia vaan haluaa hankaloittaa tavallisten ihmisten jokapäiväistä liikkumista. Eivät he todellisuudessa ole pahoillaan miten kansa voi. Toivottavasti Orpon hallitus tekee sellaiset lait ja sanktiot että tuo pelleily loppuu.
12190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat
  • 😍😋😍😋😍😋😍😋😍

    🍑 ­N­­y­m­­f­­­o­­­m­­a­a­­n­­­i -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Poliittisten lakkojen kestoksi 15 min, se riittää mielenilmaukseen ihan mainiosti.

Äänestä
  • Sekin poliittinen lakko sopisi parhaiten ruokatauolla tehtäväksi.

    Äänestä

Täytyypä mennä lakkopäivänä kauppaan ja *ittuilla ''lakkovahdeille".

Äänestä
  • Niin, ja mitä sitten?

    Äänestä

NIIN ON PUTINKIN PAHOILLAAN SODASTA.

Äänestä

Onhan se kauheaa että hallitus, joka ei ole osapuolikaan kuulemma missään ja pesee käsiään hallitusohjelmastaan päivittäin, ei pysty kantamaan vastuuta seurauksista.

Kauheaa. Ei, vaan ihan odotettua. Ei niillä ole vastuunkantokokemusta mistään, kun ovat kerran koittaneet ja sössineet kaikki. Käyttäytyvät kuin oppositiossa olisivat, syyttelevät muita, vaikka vastuun raskas viitta painaa omia harteita. Vai eivätkö vaan käsitä?

Äänestä

Jos kovasti iloa ja valoa elämäään saat, mene toki v***uilemaan pienipalkkaisille lakkovahdeille, jotka yrittävät sinnitellä nollasopimuksillaan, pätkätöillään ja nyt vielä menee ehkä vuokra-asuntokin alta.
Sellaista se on, ilkeys. Sen kylmät kasvot.

Äänestä
  • Olkaa lakkoiliat hiljaa.
    Terv. Orpo

    Äänestä

  • Miten nollatuntisopimuslainen on lakossa.

    Äänestä

AY-pomot on huolissaan,kun liitoista lähtee jäsenet ja samalla pomoilta suuret(liian suuret)liksat.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

AY-mafia vaan haluaa hankaloittaa tavallisten ihmisten jokapäiväistä liikkumista. Eivät he todellisuudessa ole pahoillaan miten kansa voi. Toivottavasti Orpon hallitus tekee sellaiset lait ja sanktiot että tuo pelleily loppuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu