Ei se itsensä tappaminen nukahtamalla ole sellaista fantasiaa mitä luulee. Kuuntelet Psychobillyä Nekromantixia ja nukahdat pois.
Vit* se on tuskanhikeä, hengenahdistusta, et saa happea, heikotusta, valtavaa tärinää ja henki ei kulje eikä lähde ainakaan 6 h ja vaan pelkäät koko ajan mitä tapahtuu. Ja alat oikeasti pelkäämään et kuolen, mitä sit tapahtuu. Koska kroppa haluaa pitää elämää yllä.
- Koska siinä kerkeää ajattelemaan et NYT tuli lähtö. Ja pelkää mitä sitten. Vaikka ei olisikaan syytä elää.
Jos et usko, ni kokeile. Tai oikeasti älä.
Olen monesti itsetappoa kokeillut mies 43 v ja nyt kokeilin insuliinillä. Et halua nähdä sitä helvettiä mitä oikeasti täristessäsi ennen kuolemaa haluat. Ei se ole fantasiaa vaan helvettiä.
Älä tee itsetappoa(oikea nimitys) Itsemurhaa.
3
335
Vastaukset 3
Hei,
Viestissäsi et kertonut oletko hakenut ja saanut apua itsemurhayritysten jälkeen. Tai onko sinulla hoitotahoa, jossa voisit asiasta keskustella.
Laitan tähän tiedoksi matalan kynnyksen auttavia tahoja, jos haluat keskustella tilanteestasi ulkopuolisen tahon kanssa. Näistä voi saada vinkkejä myös muuhun avun hakemiseen ja yhteydessä voi olla anonyymisti ja maksutta:
- Tukinet.net - Tukipisteesi netissä https://tukinet.net/
Tukinetistä saa itselleen tukihenkilön, jonka kanssa voi keskustella kahden kesken mistä tahansa hankalasta elämäntilanteesta tai mielessä olevasta huolesta. Tukihenkilö löytyy esimerkiksi Mieli Tukisuhteesta. https://tukinet.net/teemat/mieli-tukisuhde/tukisuhteet/
Lisäksi ma-ke klo 15-19 ja to klo 15-21 on aikuisten kahdenkeskinen MIELI Kriisichat, jossa voi jutella päivystäjän kanssa mistä tahansa mielessä olevasta huolesta tai hankalasta elämäntilanteesta.
Tukinetissä on llisäksi monenlaisia ryhmächattejä ja keskusteluryhmiä, joista voi saada vertaistukea sekä ammattilaisten neuvoja.
Tukinetin kaikki palvelut saa käyttöönsä rekisteröitymällä palveluun anonyymisti. Osaa palveluista voi käyttää ilmankin rekisteröitymistä.
Keskusteluapua on mahdollista saada matalalla kynnyksellä myös seuraavilta tahoilta:
- Valtakunnallinen kriisipuhelin
Jos soittaminen tuntuu omimmalta vaihtoehdolta, niin valtakunnallinen kriisipuhelin päivystää24/7 numerossa 09 2525 0111.
- Kriisikeskukset
Ympäri Suomea toimii myös kriisikeskuksia, joihin voi mennä keskustelemaan paikan päälle. Myös etävastaanotto on mahdollista osassa paikoista. Kriisikeskusten yhteystiedot löytyvät mm. MIELI Suomen Mielenterveys ry:n nettisivuilta: https://mieli.fi/tukea-ja-apua/keskusteluapua-kriisivastaanotoilla/
Ystävällisin terveisin
MIELI Kriisikeskus Helsinki/Kata- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18238384
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Mitä nopeammin tästä reppanoiden valtiosta saisi kuolla pois niin sitä parempi, Itse tiedän oman lähtö tavan ja ajan käykö kateeksi
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 3192522
- 271614
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i1701550Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2791497- 48997
Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa263851Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤247763- 56620
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell46531- 39531