Tipaton loppuu

Pian tammikuu on ohi ja tipattoman viettäjätkin pääsevät taas yökerhoon juomaan viinaa ja tapaamaan naisia.

Jos ei juo viinaa, ei naisiakaan tapaa.

t. viinamies
16238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Naiset kaikkoavat viinamiesten seuroista.

Äänestä
  • Niin joo, sitäpä en tullut ajatelleeksi.

    Äänestä

Viinamies puhuu asiaa.

Äänestä
  • Sä oot sitte samanlainen juoppo.

    Äänestä

  • Ei vaan minä puhun asiaa.

    Äänestä

  • Viinamiehen neuvoja kannattaa kuunnella jos ei halua jäädä sinkuksi.

    t. viinamies

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Viinamiehen neuvoja kannattaa kuunnella jos ei halua jäädä sinkuksi.

    t. viinamies

    Sä oot edelleen katkera siitä, että oot jääny juomises takia yksin.

    Äänestä

Jaahas kaikki viestini poistettiin💩 näin se menee kun osuu ja uppoaa😄

Äänestä
  • Viinamies taitaa olla mode😄

    Äänestä

Mulla tipaton jatkuu tammikuun jälkeenkin.

Äänestä

Onhan se hyvä pitää välillä tipaton tammikuu. Aika usea rapajuppo sen pitääkin; säännöllisesti joka vuosi. Tietysti jokseenkin hyvä asia, mutt ei ne sisäelimet kuukaudessa paljon ehdi palautua, ei ainakaan parantua.
Fakta, sanoo viinamies mitä tahansa, niin mä suosittelen kaikenpuolista säännöstelöä, siis vain kohtuudella silloin tällöin.
En mä ole itsekään absolutisti; vanhaa Jamaikalaista (kuuma rommitoti) maistuu toisinaan mullekin.
Ainakin jos olen tuntikausia ollut ulkona pakkasessa, lämmittää kummasti... ja rentouttaa-> tekee uniseksi, rankan työpäivän päätteeksi.
trollikka

Äänestä

Tipaton loppuu ja loputon hana tippuu! Uaaa uaaa uaaa!

Äänestä
  • Voitko nyt rauhoittua? Tuon sulle huomenna suklaatia.

    Äänestä

Minttusuklaata, After Eigth 400g. Tai hätätapauksessa Fatserin sininenkin käy!
Kiitos!

Äänestä

Join eilen illalla viskiä ja yöllä uniini tuli kaunis nainen. Meillä oli säpinää ja ehkä jo ensi yönä lohkeaa. Kohtuullinen yömyssy takaa miellyttävät unet.

Äänestä

tipaton lopuu ja savutn jatkuu... kun ise tupakkaa vährenytämässäjo6
Ob oyryjynehaha buutö,,,, ,,¨

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pian tammikuu on ohi ja tipattoman viettäjätkin pääsevät taas yökerhoon juomaan viinaa ja tapaamaan naisia.

Jos ei juo viinaa, ei naisiakaan tapaa.

t. viinamies

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu