Saarnaaja Petri Paavola väittää:
"Paavo Väyrysen osan kannattajakorttien katoaminen sekä osan lähettäminen Tallinnaan täyttää rikoksen tunnusmerkit, jonka tarkoitus oli estää Väyrysen pääsy presidenttikisaan mukaan. Todennettujen faktojen perusteella voidaan sanoa, että Paavo Väyryseltä varastettiin nämä vaalit ja mahdollisuus päästä presidenttiehdokkaaksi."
https://www.kotipetripaavola.com/eparehellisetpresidentinvaalit2024javaalianalysointia.html
Petri Paavola on tunnettu salaliittoteoreetikko ja tässä on yksi salaliittoteoria lisää. Petri Paavolan harhamielisyys alkaa mennä jo sellaisiin sfääreihin, ettei hän enää tajua mistään mitään.
Paavo Väyrynen ei päässyt ehdolle, koska hän ei saanut kerättyä vaadittavaa määrää kannattajakortteja 20 tuhatta. Kannattajakorttien määrä jäi kauas vaaditusta.
Yhden paketin (200 kannattajakorttia, 1 % vaadittavasta määrästä) mahdollinen päätyminen väärään osoitteeseen ei ollut ratkaisevaa tässä asiassa. Iäkkään Paavo Väyrysen poliittinen ura on ollut viime aikoina jyrkässä alamäessä ja tähän se lopullisesti päättyi.
"Paavo Väyrysen osan kannattajakorttien katoaminen sekä osan lähettäminen Tallinnaan täyttää rikoksen tunnusmerkit, jonka tarkoitus oli estää Väyrysen pääsy presidenttikisaan mukaan. Todennettujen faktojen perusteella voidaan sanoa, että Paavo Väyryseltä varastettiin nämä vaalit ja mahdollisuus päästä presidenttiehdokkaaksi."
https://www.kotipetripaavola.com/eparehellisetpresidentinvaalit2024javaalianalysointia.html
Petri Paavola on tunnettu salaliittoteoreetikko ja tässä on yksi salaliittoteoria lisää. Petri Paavolan harhamielisyys alkaa mennä jo sellaisiin sfääreihin, ettei hän enää tajua mistään mitään.
Paavo Väyrynen ei päässyt ehdolle, koska hän ei saanut kerättyä vaadittavaa määrää kannattajakortteja 20 tuhatta. Kannattajakorttien määrä jäi kauas vaaditusta.
Yhden paketin (200 kannattajakorttia, 1 % vaadittavasta määrästä) mahdollinen päätyminen väärään osoitteeseen ei ollut ratkaisevaa tässä asiassa. Iäkkään Paavo Väyrysen poliittinen ura on ollut viime aikoina jyrkässä alamäessä ja tähän se lopullisesti päättyi.
Vastaukset 254
Vanhimmat
Jouko Piho lupasi tunnustaa olleensa väärä profeetta, jos Paavo Väyrystä ei valita presidentiksi 2024. Nyt olisi Piholla paikka tunnustaa se, että hän on väärä profeetta.
Koska Väyrysen poliittinen ura on lopullisesti ajautunut karille, Piho keksi sellaisen ennustuksen, että Suomen hallitus kutsuisi yksimielisesti Paavo Väyryksen presidentiksi ilman vaaleja ja poikkeuslain avulla.
On käsittämätöntä, että saarnaaja Petri Paavola jaksaa jatkaa tämän saman sadun levittämistä edelleen.
Ihan paskasakkia nuo ovat.
Haavisto on sitä kirjaimellisesti.
Haavisto on mies, joka on ollut monessa mukana. Ja ainoa suomalainen, joka on allekirjoittanut NATO - sopimuksen.
Typerys! Kyllä sen allekirjoitti monet muutkin.
Mitä sitten? Niin on moni muukin.
Ketkä kaikki suomalaiset allekirjoittivat Nato-sopimuksen?
Virkamiehet, pääministeri ja presidentti.
Aha. Kiitos tiedosta. Siis myös Haavisto oli mies paikallaan. Sopimus tuli selväksi.
Se oli pelkkä seremonia.
Olet sinä tollo!
Ei se ymmärrä.
Sain taas väärää tietoa.
NATO -sopimuksen allekirjoitti Pekka Haavisto.
Et ressukka ymmärrä edes mitä se sopimus pitää sisällään. Se on paksu nippu paperia.
Nimi on Pekka Haavisto. Ei muita nimiä Suomessa.
Kakka Pekka se on.
Terroristien ystävä Pekka.
Ja Antpnio lyö naisia.
Fanitat.
En ole havainnut kakkaa.
Olet siis ollut Haaviston housuissa.
Liittymiskirjan ja hakemuksen kirjoitti vain Pekka Haavisto.
Ne ei voi olla!!!
Puhut itsestäsi ja Kuutiosta.
🤓
Antonio Iyö naisia ja sinä fanitat sen toisen Iihavan ToIIon kanssa.
Vai niin :d No ei Paavo olisi pärjännyt edes Halla-aholle.
Eihän Rehnkään pärjännyt.
Totta itseasiassa Kepuhan on katoava "kansanvara" jo viime eduskuntavaaleissa monet heidän kannattajansa siirtyivät persujen leiriin. Ongelma lienee Kepun politiikassa jos sitä nyt alkuunkaan enää on, eivät oikein ole enää mitään. Aikoinaan olivat tietenkin kovasti maaseudun väestön suosiossa ajaen lähinnä maatalousväen asiaa mutta nykyään maajussejakin alkaa olla niin vähän ettei sillä enää pärjää ja suurin osa heistäkään ei tunnusta Kepua puolueekseen. Maaseudullakin on menty eteenpäin ja eikä niillä vanhoilla nostalgisilla jutuilla pärjää.
Halla-aholle hävisi kuusi ehdokasta ja vain kaksi voitti hänet.
Triplasi edellisen vaalin kannatuksensa. Ei huono.
Halla -Aho oli yhtä h y v ä kuin Perussuomalaisten kannatus.
Paavo Väyrysen suosiota selittää se, että hän on yrittänyt palauttaa kepua sen juurilleen. Paavon voimat loppuivat, joten se ei onnistunut.
Kepu on yrittänyt muuttua yleispuolueeksi ja menettänyt maalaisidentiteettinsä ja EU-vastaisuutensa, mikä on syssyt sen alamäkeen. Tätä menoa kepusta tulee uusi SMP ja perussuomalaisiksi muuttunut SMP ottaa kepun paikan.
Luuletko, ettei sitä tiedetä?
Ei kyllähän Halla-aho ihan mukavasti pärjäsi eikä hän mikään typerä olekaan. Persut puolueena on ollut Halla-ahon urakehityksen hidaste ne kun aina perseilee jostain ja ovat otsikoissa vääristä syistä joita toki Halla-aholla itseläkin on sattunut.
Nythän heillä on oiva tilaisuus näyttää että kykenevät muuhunkin kuin oppositiosta räksyttämiseen ja Halla-ahollahan on ihan mukavasti pullat uunissa puhemiehenä (ällistyttävän moni presidentti on nimittäin ollut myös puhemies) seuraavat vaalit ovat kuuden vuoden kuluttua ja Halla-aho silloin vasta 58v joten revanssi lienee ihan mahdollinen.
Mikä puolue on noussut hallitukseen yhtä nopeasti kuin Halla-ahon Sinisistä eronnut perussuomalaiset?
>> seuraavat vaalit ovat kuuden vuoden kuluttua ja Halla-aho silloin vasta 58v joten revanssi lienee ihan mahdollinen <<
Halla-aho itse keskeytti toimittajan heti alkuunsa, kun toimittaja alkoi seuraavista vaaleista ruveta puhumaan. Halla-aho töksäytti hyvin lyhyesto, että siihen on pitkä aika. Ja näytti varsin nuivalta. Koska erittäin pitkä aika se onkin.
Itse uskon, että Orpo on seuraava presidentti, koska hänet olisi moni halunnut jo nyt pressaksi. Sen varmaan Halla-ahokin tietää.
No kuten sanoit kuusi vuotta on niin pitkä aika kunhan totesin tuossa että ikänsä puolesta on mahdollista . Toki se vaatii myös sen että persujen suosio pitää nousta.
Miten muka vihreiden suosio korreloi Haaviston suosioon?
Tai Urpilaisen ja demarien suosio?
No eihän Haavisto varsinaisesti olekaan vain vihreiden presidenttiehdokas mutta Halla.aho oli persujen.
Älä viitsi naurattaa. Haavisto on umpivihreä ja sellaisena pysyy.
Halla -Aho ja kumppanit eivät kyllä muuta osaa kuin solvata maahanmuuttajia.
Orpo on menettänyt kaiken Perussuomalaisille. Ei ole enää asiaa presidentiksi.
Kunhan taas itse solvaat Persuja!
No hänen takanaan on puolueeton valitsijayhdistys ja siihen kuuluu kaikenlaista väkeä.
Haavistohan varmasti sai jonkun verran taktisia ääniä vasemmistolta ja sdp kannattajilta jotka halusivat varmistaa ettei Halla-aho päädy toiselle kierrokselle.
Kaikki vihreiden kannattajia ja vihreä puolue.
Ainoa aidosti puolueeton oli Aaltola.
Totuus ei toki soIvaamista ole.
Sinä OIet mahtava soIvaaja kunnon Vihreän tapaan.
🤓
Orposta puuttuu kyllä kaikki jämäkkyys. Riikka Purrakin on vienyt sitä kuin litran mittaa.
Voitko kertoa pari asiaa esimerkiksi?
No onhan noita puitu mitä ovat kirjoitelleet mutta toisaalta nyt tämän kampanjan aikana , pakko sanoa että Halla-aholla oli fiksuimmat ajatukset maahanmuutosta ja realistisin kuva tilanteesta joka ei kyllä kaksinen ole mikäli samalla tiellä jatketaan. Suomi ei tarvitse lisää asiakkaita Kelan luukulle vaan veronmaksajia.
Orpo on saanut kolla kokkareiden puheenjohtaja, koska hän ei vaadi keneltäkään juuri mitään ja on itse enemmän virhervasemmistolainen kuin oikeistolainen. Sen takia Orpon aisaparina on vihreä Kai Mykkäinen. Luit oikein vihreä Kai Mykkäinen.
Halla-aho on kehittynyt ilmaisussaan. Sinä et.
No ihan vaikka kun hallitusta muodostettiin niin Purrahan siellä ilmoitti että kenen kanssa persut suostuu ja Orpolle jäi joo, joo, miehen virka. Oikein sääliksi kävi välillä niitä sen tiedotuksia joissa se selitti että "olemme ..." olisi vaan sanonut ihan reilusti että Riikka tai että Riikka ja Anna-Maja :d
Kyllä ne oli puolueiden ohjelmat mitäkö määrittelivät kenen ohjelmat voidaan sovittaa yhteen.
Minä taas muistan punavihreiden julistaneen (+RKP), että Persut eivät mahdu heidän kanssaan hallitukseen.
Mutta yhtään asiaako et tiedä missä Purra olisi vienyt Orpoa?
Olet kyllä kummallinen vänkääjä. En edes sanonut tuota mitenkään pahalla Purraa kohtaan mutta onhan se nyt ihan selkeää kun Purraa ja Orpoa katsoo niin Purra se "alfa" siinä kaksiossa on :d mutta kuten sanoin ei siinä mitään pahaa ole jos vahvan luonteen omaa.
Etkö kuunnellut ollenkaan perusteluja?
Orpo itse valitsi Persut koska heillä oli eniten yhteisiä näkemyksiä varsinkin taloudesta.
Punavihreät olivat täysin Marinin hallituksen linjalla jota Suomi ei kestänyt.
Yksi kuka hävisi oli suosikkisi jota lupasit äänestää eli Mika Aaltola. Pidit hänen valintaa kolme kk sitten varmana. Kun hän kertoi että pride on ok ja että sukupuolia on hänestä enemmän kuin kaksi, niin käänsit kelkkasi. Annoit äänen Halla-aholle joka on ateisti.
Ja sitten vielä tiedoksi sinulle. Pressanvaaleissa ei jaeta kakkos- tai kolmospaikkoja. Vain voittaja on on voittaja. Kaikki muut ovat häviäjiä. Koeta elää tämän harvinaisen selvän totuuden kanssa. Taas kerran olet ulkona kaikista poltiikan asioista kuin lumi-ukko.
Minä en ole luvannut äänestää ketään.
Toki kampanjan aikana olen kahden vaiheilla miettinyt kuten varmaan moni muukin.
Kerro toki ketä sinä itse äänestit kun minun äänestäminen niin kiinnostaa.
Kyllä sinä toitotit kuinka äänesi menee varmasti Aaltolalle ja kuinka siitä tulee presidentti.
Miksi ihmeessä yrität aina valehdella ?
Ei pidä paikkaansa.
Mutta toitota sinä nyt kuka sinun äänesi sai.
Et ymmärrä henkilövaalia ToIIona.
Mikä oli Urpilaisen kannatus?
3,9%
"Miksi ihmeessä yrität aina valehdella ?"
V: koska on hihhuli
Itseasiassa kerron mitä perussuomalaiset ovat esittäneet.
Mitä tarkoittaa ” itseasiassa”?
Orpo on esimerkki. Hän on pudonnut pois.
Mnot on hihhuli.
Perussuomalaiset puhuvat totta.
Sinä sitä vastoin oIet kuuIuisa Vihreä vaIehtelija.
Et aio maksaa edes velkaasi.
Sen mitä tiedän, niin maailmassa on 120 miljoonaa pakolaista. Eikä kukaan kotiaan jätä ilman syytä.
Tuntemani mies Ghanassa haluaa mennä Kanadaan. Töihin.
Rakentakoon afrikkalaiset omat maansa eikä änkeäsi muiden riesaksi.
Eikö ne tajua, ettei niitä haluta?
Et ymmärrä tilannetta..
Halla -Aho oli se, jota vähiten haluttiin äänestää, vaikka olisi ainoa ehdokas. Hän oli ainoa, joka sai selkeästi ääniä vain Perussuomalaisten väeltä sen verran kuin heitä on.
Et ymmärrä henkilövaalia tosiaan.
Paljonko Urpilainen sai ääniä omalta väeltään?
🤓
Halla-ahoa halusi äänestää 19% suomalaisista, Urpilaista vain 3,9%
Pekka Haavistosta ei tule presidenttiä.
OIet hyvä syy äänestää Stubbia. Voit kiittää itseäsi.
🤓
Aivan sama vaikka kuolevat pois.
Oli kyse siitä, että Halla -Aho sai ääniä vain Perussuomalaisten väeltä. Siinä tuli raja vastaan.
On ollut jo vuosikymmeniä, että SDP:n ehdokas on saanut vain muutaman prosentin kannatuksen, vaikka puoleen kannatus on ollut toista luokkaa.
Miksi sitten Ahtisaari, Koivisto ja Halonen saisivat ääniä pressaksi asti?
Afrikan mies haluaa töihin Kanadaan. Ei änkeä riesaksi.
Minua alkaa jo todella ärsyttää perussuomalaiset.
Oli kyse poskettomasta summasta vitsinä. Yleensä pannaan vetoa korkeintaan satasesta.
Pysyköön Afrikassa kun häntä ei Kanadaan haluta.
Vastaa kysumykseen.
Paljonko ääniä Urpilainen sai omalla väeltään
Syytätkö Persuja jo Kanadakin laeista?
Ihan normaalimatka.
Mutta OIet kuuIuisa Vihreä vaIehtelija ja huijari.
Mihdi Afrikan miehellä olisi oikeus saada mitä haluaa?
Eikö kaikki halua töitä?
Mitä tuo mahtaa tarkoittaa?
Muutama prosentti. Niin heillä yleensäkin.
Kyselet jatkuvasti tyhmiä, RumaJammu.
🤓
Juu.
Pysyköön Afrikassa.
Kanada on ottanut hyvin paljon maahanmuuttajia. Ihan toisin kuin perussuomalaisten Suomi ottaa.
Niinkö Halosen aikaan
Ei se tarkoita, että kaikki otetaan.
Heillä on pisteytysjärjestelmä ketkä kelpuuttavat.
Miksi Suomeen pitäisi ottaa enemmän loisia?
Afrikkalaiset voivat pysyä Afrikassa.
Muita sinäkin sinne sen toisen Iihavan ToIIon kanssa.
🤓
Haluat lisää musuraiskaajia Suomeen.
OIet mieIisairas, jolta toki näytätkin.
Oli kyse Kanadan ja Perussuomalaisten Suomen erosta.
Minä haluan ihmisille hyvän elämän.
Muuta Afrikkaan sen toisen ToIIon kanssa.
Sen järkyttävän Iihavan.
Vain Vihreät haluavat musuraiskaajia ja terroristeja Suomeen.
Ette te vaikuta siihen kuka Afrikasta pääsee Kanadaan.
Eivät suomalaiset pysy Suomessa. Mikä into sinulla on rajoittaa muuttoa?
Muuta sen toisen Iihavan mässääjäToIIon kanssa Afrikkaan.
Vihreät Soinia paksummat naismaiset ToIIerot.
🤓
Et ymmärrä. Kanada on ottanut toiseen malliin maahanmuuttajia.
Koska heille on kysyntää ulkomailla.
Kanada itse ei huoli loisia.
Halosesta taitaa olla jo kymmeniä vuosia aikaa.
Mitä sitten?
Vain niitä joista heille on hyötyä.
Muuta Afrikkaan sen toisen ToIIon kanssa.
Sen järkyttävän Iihavan.
Vain Vihreät haluavat musuraiskaajia ja terroristeja Suomeen
En tiedä ketään, joka haluaa terroristeja minnekään. Eikä sen että edes raiskaajia. Mutta jo Raamatussa raiskattiin.
Sinne vaan!
Mutta perussuomalaisten mukaan maahantulijat ovat haitta.
Me äämestämme torstaina Pekka Haavistoa.
Homot homoa.
Eivät ne jotka tulevat tänne töihin ja elämään massaa maan lakien mukaan.
Se voi olla että joutuu Haavistoa nyt kuitenkin äänestämään kun Stubb on liian innokkaana jakamassa ydinaseille sijoituspaikkoja. Täytyy nyt vielä miettiä.
Henkilövaali näkyy hyvin. Halla -Aho sai äänet perussuomalaisten väeltä. Haavisto enimmäkseen naisilta. Urpilainen ehkä joiltakin demareilta.
Ketään ei kiinnosta.
🤓
Halla-aho tosiaan sai 19% äänistä.
Demarit vain 3,9%z
”äämestämme”
🤓
SiIIä taas RumaJammu kaatokännissä kirjoittelee.
Ns kaksi Iihavaa ovat toki Pekkaa naismaisenpia.
Antonio on lyönyt naisia ja HomoTurre fanittaa.
Tuo ei ollut kivasti sanottu, vaikket hänestä pidäkään.
Urpilainen sai viisi prosenttia äänistä.
🤓
Ei kiinnosta vähääkään mielipiteesi.
Eikö vähemmän?
Yritä silti käyttäytyä.
Tiedätkö mitkä ovat Suomen lait?
Suomesta saa töitä, jos oppii suomea. Suomen kieli on kuulemma hyvin vaikea. Hankalaa on.
Haavisto on saanut eniten ääniä naisilta.
Muslimimaahantunkeutujat ovatkin.
Mutta sinä ihailet musuraiskaajia ja terroristeja.
OIet mieIisairas Vihreä ToIIo.
Miten kaksi järkyttävän Iihavaa siellä mahtuu edes äänestyskoppiin🤔
Kerrron miten asiat ovat.
Jos ei kiinnosta, niin mene muualle.
Et sinäkään saanut.
Tänne Espanjaan on tullut suomalaisia, joilla on vaikeuksia työllistyä. Ensinnäkin on kielimuuri.
Moni perustaa yrityksen, kuten niin moni maahanmuuttaja Suomessakin.
” Tapa jo itsesi.”
On täysin asiaton kommentti.
Kaksi ToIIoa esimerkiksi.
Se toinen järjettömän Iihava ei pärjää edes hanttihommissa ja sinä olet vältellyt töitä yli 10 vuoden ajan.
Kaksi järkyttävää Spurgua ja ToIIoa. Vihreiden äänestäjiä tietenkin.
🤓
Orpolla ei tunnu olevan oikein otetta, sellainen lapanen. Ja tosiaan, kuka hallitsee poliittista mediajulkisuutta, Orpo vai Purra? Mutta kumman tulisi sitä hallita?
-a-teisti-
Perussuomalaiset 2011.
Aivan hyvä kommentti.
Tarkista tietosi.
Sori, persusuomalaiset 2015 piti sanoman.
Näinpä liian kiltti.
Orpo on asiallinen mies, eikä öykkäri kuten punavihreät eukot.
Olen kanssasi täysin samaa mieltä.
Purralle kuitenkin liian kiltti "aisapari"
Purra kun on selvästi luonteeltaan enemmän valkyrian kaltainen kuin keskiverto suomalaisnainen niin taatusti haistaa Orpon heikkoudet.
Edelleen sinulla on kertomatta edes yksi esimerkki tästä väitteestäsi.
Ei ole, ei täällä kenenkään tarvitse mitään perustella.
Sinä olet oikein kävelevä esimerkki siitä kuinka voi kirjoittaa ihan puuta heinää ja valheitakin siihen sekaan eikä tapahdu yhtään mitään.
Et tietenkään perustele kun et pysty. Huutelet vain väitteitäsi.
Vänkää, vänkää, kyllä se siitä helpottaa..
Sinähän sitä teet kun koet itsesi arvottomaksi.
Arvottomuuden tunteesta tuo sinun vänkääminen siis johtuu.
Sinun tunteesi se on ja ihan aiheesta varmaan.
Sinun harrastamasi maalien siirtely ja vänkäys käy lapsiltakin.
Ei kyllä sinä aina pohjimmiltasi puhut itsestäsi.
Sinusta puhutaan vaikka et kestä näköjään vieläkään sitä.
Kuten kuutio, 🐼
Mutta kuutiohan on edelleen kirjoilla Suomessa.
Koska elämäni motto on yrittää pysyä hengissä.
Olen ollut työelämässä kymmeniä vuosia jo lapsesta lähtien.
Hanttihommissa mistä keplottelit itsesi sairaseläkkeelle.
Et tiedä, että Suomessa on Maahanmuuttovirasto..
Se päättää kuka jää ja kuka lähtee.
Muslimit eivät lähde pois vaikka saavst kielteisen päätöksen.
Tämä on henkilövaali.
Aiemmin oli eduskuntavaalit. Niissä oli puolueiden kannatus.
Mutta sinä ihailet musuraiskaajia ja terroristeja.
OIet mieIisairas Vihreä ToIIo.
Älä sitten jauha Perussuomalaisten kannatuksesta, RumaJammi.
Näytät taas aivan karsealta.
🤓
Mitä se toinenkin Iihava on tänään tehnyt?
Täysin surkea tapaus.
🤓
Et pärjännyt edes hanttihommissa ja Iaiskana keplottelit itsesi eläkkeelle.
Se toinen ToIIo on myös täysin surkea tapaus.
Joko olet saanut itsellesi miesseuraa?
No toi kaveri ei osaa mitään muuta kuin puhua täyttä paksaa koko ajan. Se on täysi pelle. Ja koko ajan pellemmäksi tuntuu muuttuvan. Normaalielämästä se on ihan pihalla. Kertoo että sille on jopa pressa myöntänyt mitalin. Ynnä että on töissä keskiportaassa suomalaisessa suuressa yrityksessä. Joopa joo....
Lahkolaiset kyllä skippasivat Aaltolan vauhdissa.
Kuten te liberaalit homottajat?
Sinä ja Tolkku olette tämän palstan pellet.
Olette kuulemma vanhoja miehiä mutta käyttäydytte kuin teinitytöt.
Totta se kuitenkin on.
Halla -Aho ei voi saada enempää ääniä kuin perussuomalaisia on.
Mnot, olet todella häiriintynyt.
Miten demarit?
Sellaista luulet.
Urpilainen ei voi saada 5 prosenttia enempää ääniä.
🤓
Postin hommat ja vaivoja paljon.
Vaimoni oli sitä mieltä, että Posti ei ole niin tärkeä, että sen takia kannattaa menettää koko terveys.
Postinkantajat jäävät usein ennenaikaiselle eläkkeelle.
Ei suinkaan muistaakseni kukaan meistä liberaaleista ei luvannutkaan äänestää Aaltolaa mutta sinä uhosit siitä kovasti.
Mitä se toinen Iihava Vätys on tämään tehnyt?
Surkea tapaus sekin ToIIo.
🤓
Onhan sillä muitakin "saavutuksia"
OIet surkea pataIaiska töitä välttelevä ToIIo.
Etkä edes ymmärrä hävetä.
🤓
Sellainen mielipide rumaIta ToIIolta.
🤓
Vakka kantensa tuntee. Sellainen olet itsekin,
Eipä ole ollut hävettävää. Laiskuus ei ole ollut elämääni. Työt alkoivat kello 6,25. Sitten kotitöitä ym.
Näköjään tunnustit itsesi, vaikka Turresta puhuttiin.
🤓
En luule.
Halla -Aho on ilmoittanut, että hän odottaa ääniä perussuomalaisten väeltä. Niitä näytti olevan 19 prosenttia.
Eivät varmaan äänestä Halla -Ahoa.
Demarit ei senkään vertaa.
Niin aitoaviossa vuosikymmeniä ja lapsia myös. No viddu, varma homon merkkihän se tietenkin on.
Laiskuus on sinun suurin vaivasi.
Ei sinulla ammattitaidottomana ole pätevyyttä mihinkään kunnon työhön.
Elät jatkuvasti Iuukoissasi.
Se toinen Iihava ToIIo ei saanut mitään aikaan tänään.
Surkea Vätys.
🤓
Onko niin, että Suomessa on noin turha virasto. Se tulee kalliiksi yhteiskunnalle.
Minusta sinä lupasit.
Miesten töitä et koskaan ole tehnytkään.
Kyllä.
Kyllä tuossa on totuutta mukana. Kukaan ei periaatteessa kovinkaan valvo sitä että poistuvat eikä kait mitään kiinniottoja tehdä.
Migri on miehitetty punavihreillä.
Juu ja nyt on sitten "unohtanut" koko jutun kokonaan....
Sinäkin lupasit. Etkö muka enää muista?
Lähinnä niitä missä on ollut sekä miehiä, että naisia..
Jos inhotus näkyisi ja tuntuisi, niin varmaan pitäisi alkaa miettimään.
Millä miettisit?
Ei sinulla ole mitään pätevyyttä kuin hanttihommiin.
Ei Suomessa noin ajattelevia kovin runsaasti voi olla.
Samoin Espanjassa FOX on jäänyt pidemmälle kannatukselle, jotain 15 prosenttia kai nykyään. Ei ole saatu oikeistohallitusta.
Hyvin on demareilla mennyt, vaikka en itse ole äänestänyt.
Urpilainen kannatus 4,3%
”Hyvin on mennyt”
🤓
Vihreiden kannatus on tosiaan jäänyt alle 10 prosentin.
Kaltaisiasi ToIIoja ei sen enempää ole.
Se toinenkaan Iihava ei tänäänkään ole saanut mitään aikaan siellä. Järkyttävä ToIIo.
🤓
SDP on saanut eduskuntaan kolmanneksi eniten edustajia. Lähes 20 prosentin äänisaalis.
Että miten ihmiset noin huonosti suhtautuvat.
Stubb valehteli A-studiossa.
Hän esitti olleensa Georgian sodassa rauhan välittäjänä.
Näin ei kylläkään ollut, vaan Stubbilla oli kova tarve saada itsensä olemaan kaikessa Haavistoa parempi.
Valehteleva presidentti tulossa Suomelle?
Pekka on myös yhtä kova vaIehtelija kuin sinäkin.
Urpilaisen kannatus 4,2% tosiaan
”Hyvin on mennyt”
🤓
Sinua inhotaan tosiaan.
OIet iljettävä tapaus.
Sanoit tuon jo eilen, jankkaaja.
Mitä se on valehdellut?
Suomi saa nyt väkisin valehtelevan presidentin.
”Triplasi edellisen vaalin kannatuksensa. Ei huono.”
Et voi verrata pressavaalien ja eduskuntavaalien kannatusta keskenään. Eduskuntavaaleissa persuilla oli useampi ehdokas samasta vaalipiiristä, pressanvaaleissa ainoana persujen ehdokas ja äänestys valtakunnallinen.
Minkä takia eurooppalaiset kolonialistit änkesivät Afrikkaan ja Aasian? Eivätkö tajunneet ettei heitä haluttu sinne?
Niin siis oikeastihan olisi reilua että nyt nuo maat Englanti etunenässä maksaisi kunnon korvaukset riistetyistä luonnonvaroista, hehän ovat varastaneet aina kruunun jalokivistä kaiken. Eikä tosiaan ole mitään ihan arvottomia "topaaseja"
Oletko sä joku teinityttöhin sekaantuja vai midtä tiedät miten teinitytöt käyttäytyy?
Perustele mikä on mielestäsi kunnon työtä?
Mitä ovat miesten työt?
Poliisi epäili, että riskoilmoituksen tarkoitus oli vain selvittää, kuka paketin lähetti, jossa oli jotain epäselvyyksiä osoitetiedoissa. Koska mitään rikosta ei ilmeisesti tapahtunut, poliisi ei tutkinut asiaa.
"Poliisi ei aloita esitutkintaa Paavo Väyrysen kannattajakorteista
Helsingin poliisi ei aloita esitutkintaa Paavo Väyrysen väitetysti kadonneista kannattajakorteista.
Poliisi tiedotti tiistaina, ettei asiassa ole esiselvityksen perusteella syytä epäillä rikosta.
– Saatujen tietojen perusteella eräässä kirjeessä oli virheellinen seurantatunnus. Osa vastauslähetysosoitteeseen postitetuista pikapaketeista ei saapunut perille vaan palautui lähettäjälle, kertoo rikoskomisario Katariina Rinne tiedotteessa.
Poliisin mukaan Postin mahdolliset virheet ja kannattajakorttien vähäinen määrä eivät anna aihetta epäillä että se johtuisi lähetyksien yhteydessä tehdyistä rikoksista.
– Poliisi ei voi aloittaa esitutkintaa vain sen selvittämiseksi, ketkä kirjeiden lähetyksiä hoitivat ja missä kirjekuoret ovat liikkuneet, kun poliisilla ei ole mitään todellista selvitystä rikosepäilyn tueksi. Esitutkinnan aloittaminen ainoastaan rikosepäilyn poissulkemiseksi ei ole sallittua, tiedotteessa mainitaan."
https://yle.fi/a/74-20068486
Paavo ei kylläkään päässyt ehdokkaaksi ihan oman itsensä takia. 😄
Mutta sikäli kiinnostavaa, jos Petri on tuollaisia kirjoitellut. Nimittäin myös new age-liikkeessä ollaan joskus povattu Paavon pääsyä presidentiksi ja kun ei päässytkään, se ei varmaan hivellyt näiden okkultistitietäjien itsetuntoa.
Jouko Piho on ennustanut, että Paavo Väyryksestä tulee presidentti. Piho on tunnettu väärä profeetta, joten ennustus meni pieleen.
Petri Paavola on kyllä kirjoittanut tuollaista. Aloituksessa on linkki hänen artikkeliinsa.
Se on myös mielenkiintoinen tieto, että Petri Paavola on aiemmin kannattanut perussuomalaisia.
Voi Petri!!!?
Vilppi mikä vilppi.
No ei ole tehty.Käykää ulkona välillä niin ei tarvitse levitellä salaliittoteorioita
Paavo pelattiin ulos näistä vaaleista joten nämä ei olleet oikeat vaalit.
No kyllähän juttu on niin että ei suomalaiset olisi dinosaurusta presidentiksi äänestäneet. Voi olla ihan hyväkin että jäi Paavolta vaalit välistä niin jää mukavampi muisto pitkästä urasta.
Haavisto on kuin muumio.
No ei nyt sentään. Olen nähnyt monia muumioita ja ovat melko kuivassa kunnossa.
Kyllä se on kuin Biden.
Niin on.
Petri Paavola väittää, että viranomaiset toimivat virkavelvollisuuksien vastaisesti. Hän siis syyttää heitä rikoksesta. Jos Paavola ei pysty todistamaan väitettään, hän on itse loukannut vastuuhenkilöiden kunniaa.
Paavola kirjoittaa:
"On päivänselvää, että Väyrysen vaalikampanja on joutunut mitä törkeimmän vaalirikoksen uhriksi, joka olisi pitänyt välittömästi selvittää, että Väyrysellä olisi ollut mahdollisuus päästä mukaan presidenttikisaan. Istuvan presidentti Niinistön, presidenttiehdokkaiden, median jne. olisi pitänyt nostaa esille tällainen törkeä vaalirikos ja vaatia sen selvittämistä. Kukaan edellä mainituista ei millään tavalla ole sanonut vaalirikoksen tapahtuneen. Asian kanssa tekemisissä olleet poliisiviranomaiset ovat menetelleet vastoin lakia ja antaneet väärän päätöksen, sillä onhan se päivänselvä asia, että Väyrynen joutui vaalirikoksen uhriksi ja asia olisi pitänyt käsitellä ja tutkia pikaisesti."
https://www.kotipetripaavola.com/eparehellisetpresidentinvaalit2024javaalianalysointia.html
On ilmeistä, että Petri Paavola on syyttänyt itse väärin poliisia ja muita viranomaisia:
"Poliisi ei aloita esitutkintaa Paavo Väyrysen kannattajakorteista
Helsingin poliisi ei aloita esitutkintaa Paavo Väyrysen väitetysti kadonneista kannattajakorteista.
Poliisi tiedotti tiistaina, ettei asiassa ole esiselvityksen perusteella syytä epäillä rikosta.
– Poliisi ei voi aloittaa esitutkintaa vain sen selvittämiseksi, ketkä kirjeiden lähetyksiä hoitivat ja missä kirjekuoret ovat liikkuneet, kun poliisilla ei ole mitään todellista selvitystä rikosepäilyn tueksi. Esitutkinnan aloittaminen ainoastaan rikosepäilyn poissulkemiseksi ei ole sallittua, tiedotteessa mainitaan."
https://yle.fi/a/74-20068486
Poliisihan voisi tehdä rikostutkinnan Paavolasta ja mahdollisista muista aitolaisista.
Pe.ku
Sellainen riski on olemassa, jos he viitsivät tehdä asian eteen jotain.
Petri Paavola on hurmahenkinen hupiukko kuten Ano Turtiainen. Ei kukaan täysjärkinen kuuntele mitään Paavolan höpötyksiä.
Paavolan tilaisuuksissa käy eläkeläisnaisia, jotka eivät pysty tajuamaan, mitä Paavola puhuu.
Niin eikös hänellä ollut koronakin vaikka oli ihan keksitty tauti mutta hyvin kelpasi sitten hoito teholla.
Teholla koronan takia oleva henkilö on lääkitetty tajuttomaan olotilaan eli siinä tilassa ei ole paljonkaan voimaa panna vastaan.
No ei muistaakseni ollut tajuton kun sairaalan oli mennyt. Miksi meni jos kerran tauti oli vaan kuvitteellinen ?
Paavola on koronan jälkeen tullut vielä sekopäisemmäksi kuin ennen koronaa. Kuuluu varmaan ryhmään long covid -henkilöt.
No en nyt tiedä voiko koronaakaan kaikesta syyttää :d
Kunhan länkytät.
En minä ole koronaan kaikesta syyttänyt. Paavola on ollut jo ennen sekopää, johon sairastettu korona ja ehkä long covid on lisännyt kierroksia.
"No ei muistaakseni ollut tajuton kun sairaalan oli mennyt. "
Ei ollut, mutta teholla lääkitään koronapotilas tajuttomaksi kun pannaan keuhkokoneeseen. Tässä olotilassa ei kukaan ihminen pane vastaan hoitotoimenpiteitä.
"Miksi meni jos kerran tauti oli vaan kuvitteellinen ?"
Suomessa vakavasti sairas ihminen viedään ambulanssilla sairaalaan!! Mitää pahaa siis näet sairaanhoidossa?
No miksi se sinne sairaalaan meni hyvänen aika kuvitteellinen tauti.
Niin ja muuten se että jos ihminen on tajuissaan kun menee kuten Paavola (vaikka humanoidi olisikin) niin ei lääkitä tajuttomaksi vasten tahtoa ellei saa pakkohoito päätöstä jonka tekee psykiatri.
"No miksi se sinne sairaalaan meni hyvänen aika kuvitteellinen tauti."
No koska oli vakavasti sairas!! Sinäkin menet vakavasti sairaana sairaalaan, varsinkin jos ambulanssilla viedään. Jokin järki nyt kehiin ...
No mutta minun ja Paavolan ero on se että minä suhtaudun sairauksiin vakavasti kun hän väittää niitä salaliitoiksi ja kuvitteellisiksi.
No tuo on vain sinun valheitasi ja pahantahtoista panetteluasi. Tuollaista Paavola ei ole koskaan väittänyt.
Kyllä Paavola väitti koronasta kaikkea mahdollista ja suorastaan kehotti ihmisiä olla ottamatta rokotetta joka on mielestäni todella paha. Laittakoon kaikin puolin itsensä likoon vaikka ei hänelläkään kantti loppuun asti kestänyt ;) mutta se että usuttaa muita ja etenkin vanhoja ja huonokuntoisia tekemään samoin on väärin.
Mitä sinä siinä uliset? Sano se hänelle itselleen.
Kyllä hänelle on sanottu mutta ilmeisesti on humanoidi ei usko.
Paavola on kuin Trump.
Me otimme kolme rokotusta, ja elämme vielä.
Kahden Iihavan ToIIon surkea elämä ei kiinnosta ketään.
🤓
No Paavola on paskanpuhuja ei kestänyt itsellä kantti loppuun asti mutta eihän se vielä mitään laittakoon itsensä likoon mutta kuinkakohan monen vanhuksen tai huonokuntoisen puhui hommaan mukaan ja se on vastuutonta.
Väyrynen olisi voittanut vaalit jo ensimmäisellä kierroksella.
😄😄😄😄😄
Nytpä vitsin murjaisit. 😂
Jos nämä todistetut Postin kuviot pitävät paikkansa niin kyseessä on rikos!!
Jos kannattajia olisi ollut tarpeeksi, olisi ollut samantekevää, mitä sille viimeisimmälle lähetykselle olisi tapahtunut. Miksei Väykkä saanut heti alkuun tarpeeksi kannattajia, kun piti ihan lisäaikaakin pyytää?
Ei ole edes hyvää mainosta, että joillakin viime hetken äänillä olisi päästy mukaan.
Somessa kommentoidaan eri tahoilla, että presidentivaalien toinen kierros on valintaa ruton ja koleeran väliltä. Kaksi kehnoa ja jumalatonta ehdokasta on loppusuoralla.