Vyöruusu on myös eräs aikaansaannos rokotepakotteista.
Eräs lääkäri sen kiteytti potilaalleen."Sitä on käyty piikillä" lausahduksella.
Nyt sepitellään mitä mielikuvituksellisempia tarinoita piikkitehtailijoiden toimesta tuonkin ongelman ilmitulon esteeksi.
Vyöruusuepidemia
6
416
Vastaukset
- Anonyymi
THL on jossain jutussa myöntänyt vyöruusun aihetuvan rokotteesta
- Anonyymi
Rokotehaittoihin tulee rokotteita. Myös sydänongelmiin. Luotatko niin kovin, että otat?
- Anonyymi
Tulee sitä vyöruusua ilman coronapiikkiäkin. Vaikea tutkimuksinkaan vahvistaa, mikä tapaus on seurausta piikistä, mikä ei, on sen verran paljon muuttujia vaikuttamassa tuloksiin. Itselläni on juuri nyt vyöruusu päällä enkä ole koronapiikkiä ottanut ensimmäistäkään enkä covidia tietääkseni sairastanut (koska ei ole ollut vähäisintäkään flunssaa saati influenssaa vuosikausiin).
Tuttavani sai, oliko se nyt kuinka monennen koronapiikin jälkeen, käsivarteensa, rokotuskohtaan ruusun. Se oli niin päivänselvä tapaus, että lääkäri sen heti tunnusti. (Ruusu on bakteerin aiheuttama tulehdus ja aivan eri sairaus kuin vyöruusu, joka on siis ihmisen oman elimistön =siinä lymyilevän vesirokkoviruksen aiheuttama vyöruusuinfektio.) - Anonyymi
Jos vyöruusu on jo "päällä", rokotukset ovat myöhässä. Joku kirjoittaja sano ketjussa poteneensa ruusoa jo 20v.
Sillä on merkitystä, mihin kohtaan kehoa se on ilmestynyt.
Kun se meikämannella on lonkassa, sitä pystyy manipuloimaan; Asetun goisaamaan niin, että ruusu jää mun painonsa alle.
Se suuttuu ja ruusunpunaisena kai hohtaa, mutta kun kestää sitä kipua, ehkä 10 min, se alkaa helpottaan. Käkätän sille hahattelunsa.
res.stm.- Anonyymi
No, kaihan se vyöruusu jossain vaiheessa ohi menee, muutamassa viikossa pitäisi mennä. Jälkikipuja voi kyllä olla kauan, vuosiakin. Mutta eivät ne jälkikivut rokottamista estä, kunhan vain on tarpeeksi kauan varsinaisesta infektiosta (ainakin kuukausia, mielellään vuoden yli).
- Anonyymi
Kai joku kohta keksii, että elämäkin johtuu rokotteista...
Menee ihan järjettömäksi tämä vouhotus.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2074466Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t763201Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881757Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va131357Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181326Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20231168Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101121- 501118
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2481109- 501009