Neumann ja Dingo loivat ennennäkemättömän hurmoksen Suomessa. Tänä vuonna tulee kuluneeksi 40 vuotta Dingo-ilmiön synnystä.
Mitä muistoja sinulla on tästä legendaarisesta bändistä?
Lue lisää ja katso ohjelma-ajat:
https://www.suomi24.fi/viihde/dingo-ilta-tv-ssa-neumann-ja-dingo-loivat-ennennakemattoman-hurmoksen-suomessa?s24
Tänään Dingo-ilta TV:ssä - Mitä muistoja sinulla on tästä legendaarisesta bändistä?

2
217
Vastaukset
- Anonyymi
Ainoa muisto on se että en ole kuunnellut surkeeta pändii ollenkaa.
- Anonyymi
No Dingo oli tietysti tärkein ensimmäisistä bändeistä, joita tuli ikinä kuunneltua. Siten oikeastaan kaiken musiikin kuuntelun voi sanoa jollain tavoin kytkeytyvän siihen, vaikka suora tyylillinen sukulaisuus olisi etäistäkin.
Samalla käytännössä kaiken kotimaisen rock-musiikin 80-luvulta lähtien voi nähdä myös ylipäätään olevan jotenkin kytköksissä Dingoon bändinä ja ilmiönä. Hiukan samoin kuin kansainvälinen rock-kulttuuri on sidoksissa johonkin Beatlesiin.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain31711931Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15211079Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2526397Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2235212Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1663673- 1743558
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin502523Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3291990Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov121834Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi171735