Kuinka paljon kihlasormuksen pitää maksaa.

17

273

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pyöreät nolla mitä tahansa valuuttaa, turha ja vaarallinen kapistus, lähtee sormi vielä irti jos se tarttuu johonkin.

      • Anonyymi

        Eli karmit kaulassa rymistellen minkä tahansa ahtauman läpi? Safety first sure


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eli karmit kaulassa rymistellen minkä tahansa ahtauman läpi? Safety first sure

        Whatever pleases you honey, proceed with caution and remember to wear appropriate protection, on vain kaksi tapaa ja sitä rataa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Whatever pleases you honey, proceed with caution and remember to wear appropriate protection, on vain kaksi tapaa ja sitä rataa.

        I do have a lifejacket?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        I do have a lifejacket?

        Ehdottoman hyödyllinen jos innostut kairaamaan mittavampaa ahtaumaa. A wet suit might be a good addition.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        I do have a lifejacket?

        Koska silmiisi voi hukkua


      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        🔞 ­­N­­y­­m­­f­­o­m­­a­­a­­n­­­i -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Se on ihmiskaupan hinta

    • Anonyymi

      Ei kannata sellaista naista ota jonka haaveet ja fantasiat on ylimitoitettuja todellisuuteen nähden!!
      Kai teillä miehillä sentään vielä on järki päässä, vai miten teidät oikein on kasvatettu??! 😳

    • Onneksi ei tarvitse enää päätään vaivata tällaisilla...

      • Anonyymi

        Vaivaat silti, ja miksi? Kannattaa miettiä siellä sellissä että oliko vöörtti


      • Anonyymi kirjoitti:

        Vaivaat silti, ja miksi? Kannattaa miettiä siellä sellissä että oliko vöörtti

        On aika kulahtanut fantasia sulla, wannabe dekkari. Sohit muutenkin joka suuntaan epätoivoisesti.


    • Anonyymi

      Kyllä tuohon luultavasti on jotain vanhoja kulttuurisia "sääntöjä". En tosin usko, että sellaisia Suomessa ainakaan suuressa määrin on ollut, mutta muualla taatusti yleisemmin. Koruthan ovat olleet se naisen omaisuus ja jopa vanhuuden turva, sekä myös jos sattuisi leskeytymään, eli tietenkin tuollaisia on laskettu. Harvassa maassa tuolla enää nykymaailmassa pitäisi olla väliä, mutta tuollaiset kulttuuriset tavat useinnistuvat tiukassa.

      Itsehän en halua edes kihloihin, saati sitten naimisiin, joten sinällään tuollaiset traditiot ovat mulle yhdentekeviä. Yksu eksäni ei uskonut sitä, kun tästä oli käyty keskustelua, että minä en todellakaan tule naimisiin menemään ja päätti kuitenkin yllätyksenä kosia. En tiedä minkä hintainen se sormus oli, mutta toivottavasti hän sai siitä osan rahasta takaisin.

      • Anonyymi

        Ai niin, en katsonut linkkiäsi.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Ai niin, en katsonut linkkiäsi.

        Joo, tuohon lesken turva tuossakin podcastissä mainittiin.


    • Anonyymi

      Arvo ja arvottamisen kysymyksiä. En kuunnellut/ katsonut, mutta miten ihmiset nyt itsensä ja itselleen tärkeimmät jutut hinnoittelevat. Status juttu myös ja mitä viestitään muille.
      Loppujen lopuksi mitä tekee edes sormuksella? Onko se välttämättömyys ja kenen sanelema juttu?
      Sama häät. Jotenkin älytöntä käyttää rahaa juttuihin, vain koska niin " kuuluu" tehdä tai on tapana. Omalla kohdalla sormus joka tapauksessa kulkisi ketjussa kaulassa. Vähemmän häiritsevä himmeli siinä. Ja kyllä häätkin tulisi mietittyä pidemmän päälle vieraita varten ja mitä haluaisi ulospäin viestiä. Itselle molemmat asiat on tavallaan vaan neutraaleja juttuja, joista ei sinällään mitään lisää tulisi, jos suhde olisi ja rakkaus voisi hyvin. Tajuan kyllä, miksi ja miten asiaa moni katsoo ja juuri se on iso juttu, missä ja miten niillä jokainen haluaa muille viestiä.

    • Mulla oli joskus tuohisormus, ei siis kihlasormuksena kyl. Ei sen tarvii olla ku vaikka sellanen rinkula joka avaimissa on. Ei itseasiassa kihlasormusta ole pakko olla edes. Vaik olisi kyllä kiva. Se tärkein on se rakkaus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olit niin lähellä

      Taas söpis olit siinä ihan käden etäisyydellä❤️ Jos sinä ja minä olisimme olleet kahden, olisin hypännyt sun kaulaan. Sa
      Ikävä
      122
      5669
    2. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      64
      4020
    3. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      45
      3706
    4. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      31
      3089
    5. Kun me näemme taas

      Siihen on viikkoja, korkeintaan kuukausia. Jännite välillemme vetää meidät ennemmin tai myöhemmin toistemme läheisyyteen
      Ikävä
      33
      2902
    6. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      34
      2439
    7. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      13
      2286
    8. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      12
      2252
    9. Oletko mielikuvasi kaivatusta muuttunut

      Lähiaikoina? Jos, mihin suuntaan? Miten ja miksi?
      Ikävä
      118
      1727
    10. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      1704
    Aihe