Horna?

minä

mitä mieltä kyseisestä bändistä?

12

807

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaetsu

      Helmi Suomalaisen BM:n joukossa. Uusi splitti Blackdeathin kanssa on kyllä ostettava heti kun talous antaa myöten (Blackdeath on myös sellaista Black Metallia että oksat pois ja kovalla kädellä). Vuohipaimen Ja Envaatnags Eflos Solf Esgantaavne ovat myös laatua(itse pidän Hornan uudesta tuotannosta enemmän kuin vanhasta). ks lättyhän ilmestyi vast'ikään myös tupla LP:nä. Näin ainakin Hornan sivujen mukaan.

    • fghfgh

      oon kuullu vaan uusimman albumin. äijän rääkyminen on kyllä mahtavaa, mutta tunnelma.. on huono. kitarat on viritetty ärsyttävän korkealle ja musiikki kuulostaa pahimmillaan rockilta. olisivat ottaneet vaikka oppia ajattaralta, miltä kitaroiden pitää kuulostaa. mutta jos tuo ei haittaa, niin levystä voipi tykätä. muutenkin kaikki toimii ihan hyvin

      • sworn666

        Lainaus fghfgh:lta: "olisivat ottaneet vaikka oppia ajattaralta, miltä kitaroiden pitää kuulostaa." Nythän on nimittäinkin niin että Horna kuulostaa kyllä paljon paremmalta ilman mitään Ajattara-systeemeitä.


      • fghfgh
        sworn666 kirjoitti:

        Lainaus fghfgh:lta: "olisivat ottaneet vaikka oppia ajattaralta, miltä kitaroiden pitää kuulostaa." Nythän on nimittäinkin niin että Horna kuulostaa kyllä paljon paremmalta ilman mitään Ajattara-systeemeitä.

        no tuo oliki vaan makuasia. lieneeköhän tuollaisessa bläkissä tärkeää, että kitarat ovat terävät jotta ne erottuu kaiken kohinan keskeltä. mä en tiedä paljoa bläkistä ja sitä vähemmän "true"bläkistä, mutta minusta bläkin pitäis kuulostaa synkemmältä. ja ei, en ole kuunnellut yhtään vanhempaa hornaa, niin etten osaa arvioida kehitystä.


      • kaetsu
        fghfgh kirjoitti:

        no tuo oliki vaan makuasia. lieneeköhän tuollaisessa bläkissä tärkeää, että kitarat ovat terävät jotta ne erottuu kaiken kohinan keskeltä. mä en tiedä paljoa bläkistä ja sitä vähemmän "true"bläkistä, mutta minusta bläkin pitäis kuulostaa synkemmältä. ja ei, en ole kuunnellut yhtään vanhempaa hornaa, niin etten osaa arvioida kehitystä.

        Ei ole true blackia

        On olemassa tilulijöötiä jolla ei ole mitään tekemistä BLACK MEtallin kanssa. Ne ovat Metallia. Black Metal on PALJON muuta


      • fghfgh
        kaetsu kirjoitti:

        Ei ole true blackia

        On olemassa tilulijöötiä jolla ei ole mitään tekemistä BLACK MEtallin kanssa. Ne ovat Metallia. Black Metal on PALJON muuta

        no valistapa sitten meitä ja sano, mikä on sitä oikeeta black metallia. horna ei kuitenkaan ole "tilulijöötiä", niin kuin sinä sanoit


    • Hevigimma

      Hornan rumpali on oikeasti yksi ihanimmista ihmisistä mitä olen koskaan tavannut!
      Terkkuja vaan!

    • BlackAngel

      vieläkö Anssi on basisti, vai muistanko väärin?

      tumman ruskeet hiukset ja ruskeet silmät ja ihanan pitkät ripset..
      vissiin Hornan perustajia..

    • HailHorna666

      Horna on saatanan kova!!!! Just kuuntelin hiidentorni lpn ja burzumin ekan ja kyllä vinyyliltä!! Huh huh tätä nautintoa ja nyt soi hornan musta kaipuu CD aaah !!!

    • wqefqwef

      Vieläkö Sami hinkkaa bassoa Hornassa?

    • Anonyymi

      Jeesuksen seuraajana olen usein ihmetellyt kitaristi shratnaughin aatoksia, etenkin se uusi haastattelu oli hauska...."toiset tekevät Black metal musiikkia, mutta me elämme sitä"😊....en tajua miten pelastuksen ulkopuolella oleva lihallisuudessa vaeltava/elävä ihminen voi jollakin tapaa "elää" enemmän jossain asiassa,kun kuitenkin Jumalan sanassa sanotaan että syntinen ihminen on "elävä kuollut", eikä ole eroa onko sielunvihollisen puolustaja vai tavan duunari jamppa.......jokainen lihassa vaeltava elää jo maan päällä irtaantuneisuutta Jumalasta, ja ainut elämä on Jeesuksessa, ja Saatanasta kuolema....ei sitä saatanaa tarvitse sen enempää eikä vähempää jos kuoleman tiellä on.....Elämän tie lähtee Kristuksesta Jeesuksesta,, Halleluja! Jeesus on voittaja! Eli ei tarvitse saatanaa jos mielii helvettiin=ikuinen ero Jumalasta, Jumalan tahto on että jokainen ihminen ottaisi pelastuksen Jeesuksessa, ainoastaan Jeesus on pelastus helvetiltä, eikä siinä mitään muuta "me elämme sitä" vaihtoehtoa ole😊Jeesus on elämän tie.

    • Anonyymi

      Nostan heidät samaan kastiin kuin Azazel. Siinä kaksi suomalaisen BM ilmentymää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      82
      6345
    2. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      289
      5440
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      98
      4131
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      52
      2890
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      26
      2832
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      120
      2083
    7. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      47
      2030
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      99
      1767
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      72
      1291
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      159
      1151
    Aihe