Horna?

minä

mitä mieltä kyseisestä bändistä?

13

1020

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaetsu

      Helmi Suomalaisen BM:n joukossa. Uusi splitti Blackdeathin kanssa on kyllä ostettava heti kun talous antaa myöten (Blackdeath on myös sellaista Black Metallia että oksat pois ja kovalla kädellä). Vuohipaimen Ja Envaatnags Eflos Solf Esgantaavne ovat myös laatua(itse pidän Hornan uudesta tuotannosta enemmän kuin vanhasta). ks lättyhän ilmestyi vast'ikään myös tupla LP:nä. Näin ainakin Hornan sivujen mukaan.

    • fghfgh

      oon kuullu vaan uusimman albumin. äijän rääkyminen on kyllä mahtavaa, mutta tunnelma.. on huono. kitarat on viritetty ärsyttävän korkealle ja musiikki kuulostaa pahimmillaan rockilta. olisivat ottaneet vaikka oppia ajattaralta, miltä kitaroiden pitää kuulostaa. mutta jos tuo ei haittaa, niin levystä voipi tykätä. muutenkin kaikki toimii ihan hyvin

      • sworn666

        Lainaus fghfgh:lta: "olisivat ottaneet vaikka oppia ajattaralta, miltä kitaroiden pitää kuulostaa." Nythän on nimittäinkin niin että Horna kuulostaa kyllä paljon paremmalta ilman mitään Ajattara-systeemeitä.


      • fghfgh
        sworn666 kirjoitti:

        Lainaus fghfgh:lta: "olisivat ottaneet vaikka oppia ajattaralta, miltä kitaroiden pitää kuulostaa." Nythän on nimittäinkin niin että Horna kuulostaa kyllä paljon paremmalta ilman mitään Ajattara-systeemeitä.

        no tuo oliki vaan makuasia. lieneeköhän tuollaisessa bläkissä tärkeää, että kitarat ovat terävät jotta ne erottuu kaiken kohinan keskeltä. mä en tiedä paljoa bläkistä ja sitä vähemmän "true"bläkistä, mutta minusta bläkin pitäis kuulostaa synkemmältä. ja ei, en ole kuunnellut yhtään vanhempaa hornaa, niin etten osaa arvioida kehitystä.


      • kaetsu
        fghfgh kirjoitti:

        no tuo oliki vaan makuasia. lieneeköhän tuollaisessa bläkissä tärkeää, että kitarat ovat terävät jotta ne erottuu kaiken kohinan keskeltä. mä en tiedä paljoa bläkistä ja sitä vähemmän "true"bläkistä, mutta minusta bläkin pitäis kuulostaa synkemmältä. ja ei, en ole kuunnellut yhtään vanhempaa hornaa, niin etten osaa arvioida kehitystä.

        Ei ole true blackia

        On olemassa tilulijöötiä jolla ei ole mitään tekemistä BLACK MEtallin kanssa. Ne ovat Metallia. Black Metal on PALJON muuta


      • fghfgh
        kaetsu kirjoitti:

        Ei ole true blackia

        On olemassa tilulijöötiä jolla ei ole mitään tekemistä BLACK MEtallin kanssa. Ne ovat Metallia. Black Metal on PALJON muuta

        no valistapa sitten meitä ja sano, mikä on sitä oikeeta black metallia. horna ei kuitenkaan ole "tilulijöötiä", niin kuin sinä sanoit


    • Hevigimma

      Hornan rumpali on oikeasti yksi ihanimmista ihmisistä mitä olen koskaan tavannut!
      Terkkuja vaan!

    • BlackAngel

      vieläkö Anssi on basisti, vai muistanko väärin?

      tumman ruskeet hiukset ja ruskeet silmät ja ihanan pitkät ripset..
      vissiin Hornan perustajia..

    • HailHorna666

      Horna on saatanan kova!!!! Just kuuntelin hiidentorni lpn ja burzumin ekan ja kyllä vinyyliltä!! Huh huh tätä nautintoa ja nyt soi hornan musta kaipuu CD aaah !!!

    • wqefqwef

      Vieläkö Sami hinkkaa bassoa Hornassa?

    • Anonyymi

      Jeesuksen seuraajana olen usein ihmetellyt kitaristi shratnaughin aatoksia, etenkin se uusi haastattelu oli hauska...."toiset tekevät Black metal musiikkia, mutta me elämme sitä"😊....en tajua miten pelastuksen ulkopuolella oleva lihallisuudessa vaeltava/elävä ihminen voi jollakin tapaa "elää" enemmän jossain asiassa,kun kuitenkin Jumalan sanassa sanotaan että syntinen ihminen on "elävä kuollut", eikä ole eroa onko sielunvihollisen puolustaja vai tavan duunari jamppa.......jokainen lihassa vaeltava elää jo maan päällä irtaantuneisuutta Jumalasta, ja ainut elämä on Jeesuksessa, ja Saatanasta kuolema....ei sitä saatanaa tarvitse sen enempää eikä vähempää jos kuoleman tiellä on.....Elämän tie lähtee Kristuksesta Jeesuksesta,, Halleluja! Jeesus on voittaja! Eli ei tarvitse saatanaa jos mielii helvettiin=ikuinen ero Jumalasta, Jumalan tahto on että jokainen ihminen ottaisi pelastuksen Jeesuksessa, ainoastaan Jeesus on pelastus helvetiltä, eikä siinä mitään muuta "me elämme sitä" vaihtoehtoa ole😊Jeesus on elämän tie.

    • Anonyymi

      Nostan heidät samaan kastiin kuin Azazel. Siinä kaksi suomalaisen BM ilmentymää.

    • Anonyymi

      Kun ei osaa soittaa mitään eikä tehdä biisejä niin aletaan alakulttuuri-bläkkiksiksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      52
      1013
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      17
      916
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      501
      810
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      747
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      674
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      639
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      606
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      169
      562
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      550
    10. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      58
      546
    Aihe