Kouluissa on nuorille valistusta sukupuoliasioista. Viinamies on tarjoutunut lähtemään kouluihin antamaan valistusta oppilaille. Oppilaille olisi jo hyvä nuorella iällä kertoa elämän totuuksia, eli se ettei ilman viinan juomista ole mahdollista tavata tyttöjä ja löytää tyttöystävää.
t. viinamies
t. viinamies
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ilman muuta kannatettava ajatus. Laita viestiä opetusministerille.
Meille ei mun kouluaikana kukaan tullu tommosta paskaa puhumaan. Sitäpaitsi jos menet itse puhumaan, sinut ajetaan koukusta
Sitäpaitsi jos menet niille puhumaan sellaista, sinut ajetaan koulusta pois.
Koulun henkilökunta ei salli, että meet niille opettamaan huonoja tapoja, jotka voi pilata terveyden.
Luokkaretkellä kun oltiin 9 luokalla laivalla niin meidän luokalla kaikki muut paitsi yks tyttö joi viinaa. Muutamalla oppilaalla oli isosisko tai veli mukana laivareissulla ja ne hakivat meille laivan kaupasta alkoholia. Hytissä oli isot bileet silloin ja juotiin viinaa ja pussailtiin tyttöjä. Minä päädyin sänkyyn yhden tytön kanssa sitten loppuillasta.
Tyttöjä tapaa kun juo viinaa laivalla.
t. viinamies
Nyt se on sitte laiva.
Kun olin koulussa, ei kukaan sellaista tullut valehtelemaan.