Miehen lapset häiriköi

Anonyymi-ap

eikä osaa sopeutua minun sääntöihin ja minun olemiseen heidän kodissaan. Olen tullut pysyvästi heidän isän elämään hänen tahdosaan olla kanssani, ja sitten lapset yrittävät estää sen. Olen yrittänyt olla kiva äitipuoli ja kysellä kuulumisia, udella asioita, viestittää heidän äidilleen ohjeita, kasvattaa k ja komentaa, ja opastaa heitä ja soittaa kouluun tiedustellakseni heidän asioista, puutun ja hoksaan, ja kyttään ja estän asioista joita en halua heidän kohtaavan.

Mutta ei mitään normaalia tapahdu, vaan he huutavat ja häiriköiät kiusaavat ja mitätöivät minut, kuin olisin joku muu kuin heidän ihana äitipuoli. Vika on siis lapsissa ei mussa, sillä minä yritän mutta vastausta ei saa.
Pois en lähde muutoin heidän elämä suistuu raiteiltaan, ja minä aina korjaan a vaadin. Mutta ei... kaikki sortuu elon tiellä.

Ilman mua he eivät tule o pärjäämään missään, olen tärkeä heille mutta eh eivät halua sitä sanoa, naapuritkin tietävät asioista joita olen kertonut heille ja ihmettelevät kovasti että huh huh... tässä olen enkä minnekkään lähde, vaikk kuin haluisivat. Heidän kotiinkaan en ole tervetullut, olen yrittänyt mutta ei onnistu.

17

333

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jo sulla on mies hektistä kuvitteellisten kakrujen kanssa jos ihan evakkoonkin joutuu

    • Anonyymi

      Sinulla ei ole miestä saatikka lapsia, kun mielikuvituksessasi, jankkaat joka palstalla tätä samaa ongelmaasi , mielikuvistus on tehnyt sulle tepposet, ja olet tullut hulluksi, ja trollaat hullun kiilto silmissäsi.

    • Anonyymi

      Kuulostaa ap siltä että se olet sinä joka häiriköi lapsia. Sun tulee kunnioittaa ja arvostaa lapsia.

      Mietipä omalle kohdallesi. Mitä jos sinun elämääsi tulisi uusi ihminen jota et halunnut elämääsi ja ko. ihminen alkaisi udella yksityisasioitasi sinulta, mieheltäsi, soittelisi sun työpaikalle ja kyselisi miten sulla siellä menee, haastattelisi sinun ystäviä yms. Ja sitten estäisi sinua elämästä, komentelisi ja käskyttäisi miten väärin elät ja olet. Miten itse reagoisit?

    • Anonyymi

      Juu. Älkää missään nimessä ihmiset kasvattako niitä lapsianne. Älkääkä ainakaan toisten lapsia. Näin niistä tulee ylpeyden aiheita vanhemmilleen 😂 jo päiväkodeissa huomattu vanhempien olemattomat kasvatustaidot!

      • Anonyymi

        Miten ap "kasvattaa":
        - pettää lasten luottamuksen
        - häpäisee lapset juoruilemalla heidän asioistaan naapureille
        - ap asettuu eri puolelle kuin lapset ja heidän äitinsä. ap jopa puuttuu lasten kouluasioihin ja yrittää "ohjeistaa" lasten biologista äitiä. Tästä seuraa ristiriitoja
        - ap yrittää estää ja rajoittaa lapsia (parempi tapa olisi kysyä lasten biologisilta vanhemmilta lasten nykyisistä säännöistä ja rajoista ja noudattaa niitä)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miten ap "kasvattaa":
        - pettää lasten luottamuksen
        - häpäisee lapset juoruilemalla heidän asioistaan naapureille
        - ap asettuu eri puolelle kuin lapset ja heidän äitinsä. ap jopa puuttuu lasten kouluasioihin ja yrittää "ohjeistaa" lasten biologista äitiä. Tästä seuraa ristiriitoja
        - ap yrittää estää ja rajoittaa lapsia (parempi tapa olisi kysyä lasten biologisilta vanhemmilta lasten nykyisistä säännöistä ja rajoista ja noudattaa niitä)

        On siinä oikeen kasvattaja, mutta onneksi tolla trollilla ei ole lapsia , ei omia, eikä kenenkään muunkaan lapsia, hän on häiriintynyt yksinäinen ja syrjäytynyt ihminen.


    • Anonyymi

      Ap vika on sinussa. Ei lapsissa. Kysypä vaikka lastensuojelusta mitä ovat mieltä sinun kasvatuskyvyistä, täysi nolla sanoisin.

    • Anonyymi

      Voi tsiisus mitä paskaa.

    • Anonyymi

      Olet paha äitipuoli, ei voi mitään.

    • Anonyymi

      Ap, talossa talon tavalla. Sinun pitää sopeutua sen kodin tapoihin johon tulit vieraana. Lopeta määräily ja sopeudu itse.

    • Anonyymi

      Tälläistähän se on jokaisessa talossa missä on perheenrikkoja. Tätähän ne tekee, estää lapsia näkemästä isäänsä, estää toimimaan omassa kodissa kuin ennen, kiusaavat lapsia kun ei ole omia... täällä jokaisessa viestissä on samat jutut.

      • Anonyymi

        Jaa olet perheenrikkoja 😂😂😂


    • Anonyymi

      Äitipuoli on kasvattaja joka määrää mitä talossa tehdään ja miten lapset ovat missäkin. Hänhän on vastuussa lapsista ja yrittää aina ohjata ja komentaa. Harmillista kun lapset kasvatetaan siihen ettei kukaan muu saa kasvattaa kuin oma äiti. Sillon pitää isän puuttua peliin ja antaa täyden valtuudet uudelle naiselleen että hän on lasten äiti joka määrää.
      Lapset tottuu kun ei anna periksi, ja pian he tykkäävät uudesta äidistään sehän on heille rikkaus kun on uusi aikuinen joka kasvattaa. Lapsista viis jos marmattaa, se kuuluu kiukuttelun kanssa samaan ryhmään, lapset tekee kuin äiti puoli sanoo.

      • Anonyymi

        Isäpuoli on kasvattaja joka määrää mitä hänen talossa tehdään ja miten muijan lapset ovat missäkin. Hänhän on osavastuussa lapsista ja yrittää aina ohjata ja opastaa. Harmillista kun lapset kasvatetaan niin , ettei kukaan muu saa kasvattaa kuin oma äiti, ei edes lasten oma isä saa puuttua kasvatukseen. Sillon pitää puuttua peliin ja antaa täydet valtuudet uudelle miehelle, että hän on lasten isäpuoli joka myös määrää, miten ollaan .
        Lapset tottuu kun ei anna periksi, ja perustelee asiansa ja pian he tykkäävät uudesta isäpuolestaan sehän on heille rikkaus kun on uusi aikuinen joka kasvattaa. Lapsista viis jos marmattaa, se kuuluu kasvamiseen , lapset tekee kuin isäpuoli sanoo, hän on isäntä tassossaan.


    • Anonyymi

      Perheenrikkojat pulustautuu topakasti. hihiiiii...

      • Anonyymi

        😂😂😂😂😂


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      166
      4797
    2. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      104
      3964
    3. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      36
      3569
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      51
      3370
    5. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      55
      3321
    6. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      34
      2751
    7. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      2569
    8. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      23
      2266
    9. UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?

      Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami
      Euroviisut
      20
      1908
    10. Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?

      Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?
      Maailman menoa
      36
      1778
    Aihe