Jotkut ihmiset ei vaan opi

Anonyymi-ap

Alkaa vähä niin sanotusti vituttaan ku yks frendi ei millään aseta rajoja itselleen parisuhteen kannalta. Pari päivää täs jotai kinaa/epäselvyyksiä ollu kumppanin kanssa ja tästä huolimatta silti aina päätyy tämän luokse jolloin ei jää aikaa minun ja toisen ystävän kanssa. Ymmärrän että asiat pitää hoitaa patisuhteessa jos ongelmia, mutta kyseinen frendi itse on sanonut ettei mene kumppanin luo, tästä muutama tunti niin siellä se hiihtele. Miten tästä pitäisi kaveril ilmasta?

7

511

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tiivistäisin tilanteen yhteen kaveriasi kuvaavaan ilmaisuun: vässykkä!

    • Anonyymi

      Suosittelen olemaan yhdynnässä kaverin tyttöystävään

      • Anonyymi

        Joo ei kiitos


    • Anonyymi

      Lahjoita pieni muovilapio ja muovinen ämpäri, kehoita menemään hiekkakasalle leikkimään. Sinne tuo kaverisi kuuluu vielä pitkäksi aikaa.
      Hän ei ole lähestulkoonkaan aikuinen vielä, “olla suhteessa” vastakkaisen sukupuolen kanssa on hänelle täysin ymmärtämätön käsite.

      • Anonyymi

        Kyseinen ystävä on siis 20v. Tästä huolimatta kanntan hiekkalapiosuunnitelmaasi.


      • Anonyymi

        Lapio ois kyl kiva mun käsis


    • Anonyymi

      Ja ikä oli? Ei vissiin ole tarpeeksi vielä. Kasva.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      131
      5365
    2. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      197
      5051
    3. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      87
      3521
    4. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      43
      3119
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      109
      3028
    6. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      10
      2685
    7. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      31
      2428
    8. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      270
      2016
    9. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      12
      1511
    10. Toivottavasti odotat minua

      Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.
      Ikävä
      89
      1419
    Aihe