Sauli V. Niinistön jälkeen Cai-Göran A. Stubb 🎱🎱🎱 vie Suomea Uuteen aikakauteen ent. Uusi maailmanjärjestys UMJ/NWO.
Kapitaali-imperiumin periferiaksi.
Kapitaali-imperiumin periferiaksi.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Eliitti Juppi toteaa vain, Sori siitä ! ..ja jylinää
Nostaako Cai-Göran nyt myös etunimensä arvoiseensa kunniaan? Enää ei tarvitse piilotella läntisen nimen kaapissa seksuaalisuuden tai hallintarekisteriomistusten tapaan.
Tänään valta siirtyy Washingtoniin, Brysseliin ja westendiin
Kiitos suomi 1917-2024.
Olit hyvä maa niin kauan kun sitä kesti.
Alexander Stubb: Meillä on uuden aikakauden alku
"Nyt meillä on Nato-Suomi, Nato-presidentti ja uuden aikakauden alku. Silloin Suomen etua viedään eteenpäin kahdella tavalla. Ensimmäinen on se, että maassa säilyy rauha, on tarpeeksi vahva pidäke Venäjän suuntaan. Toinen on tietysti se, että tekee kaikkensa myös sen eteen, että kaikilla suomalaisilla menee hyvin, Stubb linjasi.
Seuraavan presidentin tulee hänen mukaansa ”välittää, kuunnella ja keskustella, ja sitä kautta vaikuttaa myös meidän henkiseen tilaamme”.
– Se maailma johon seuraava tasavallan presidentti tulee on aika erilainen kuin se, jossa Sauli Niinistö aloitti 12 vuotta sitten. Kylmän sodan jälkeinen aikakausi on loppu. Kansainvälisiä instituutioita ja sääntöjä haastetaan."
"vaikuttaa myös meidän henkiseen tilaamme"
hmmm. onko meillä myös oikea henkilääkäri ja Hengen muutoksen uusi aikakausi? 🎱🎱🎱
Haemme nyt proxysodan ajan presidenttiä Iltalehden politiikan toimittaja Lauri Nurmi
https://yle.fi/a/74-20073934