ovat täysin tehottomia sillä ne toteutetaan vain muutamissa tehtaissa eikä ne näy muualla yhteiskunnassa.Mistään yleislakosta ei tosiaankaan voi puhua.Lisäksi työnantaja voi teettää ko. työt ulkopuolisilla firmoilla.
Näistä tuki jonka paperiliitto saa on aivan olematon..
Työnantaja tulee vastaamaan tukilakkolaisille työsuluilla joten tukilakkolaiset maksaa kovan hinnan valinnoistaan.
Näistä tuki jonka paperiliitto saa on aivan olematon..
Työnantaja tulee vastaamaan tukilakkolaisille työsuluilla joten tukilakkolaiset maksaa kovan hinnan valinnoistaan.
Vastaukset 3
Vanhimmat
haluakas tukemaan paperiliittoa. Sen takia tuen ilmaisutkin ovat vain symbolisia eleitä.
Eipä tullut paperiliiton kaipaamaa yleislakkoa. SAK:n johto huomasi ajoissa, että valtaosa jäsenistöstä ei tuohon lakkoon olisi osallistunut ja lakko olisi jäänyt torsoksi. Tämä taas olisi murentanut SAK:n arvovaltaa, mikä ei olisi ollut kenelläkään hyväksi.
Yksin ovat paperimiehet. Mutta siihenhän he ovat tottuneet jo aikaisemmilla TuPo-kierroksilla, kun ovat jääneet iltalypsyille.
"Yksin ovat paperimiehet. Mutta siihenhän he ovat tottuneet jo aikaisemmilla TuPo-kierroksilla, kun ovat jääneet iltalypsyille."
Koska paperi on viimeksi jäänyt TuPon ulkopuolelle iltalypsylle?
Kuten jo kirjoitin!