Venäjä tulee tuhoamaan länsimaiden satelliitit

ja katkaisemaan merenalaiset tietoliikennekaapelit, eikä kukaan voi tehdä asialle yhtään mitään.
36358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 36

Vanhimmat

Nythän (kuulin) että Venäjä käyttää hyväkseen näitä Elon Muskin satelliitteja jotka ovat hyödyntäneet Ukrainaa. Musk ei ei ole tarkoittanut niitä satelliitteja ryssän hyödyksi. Näin oletan.

Äänestä
  • Ryssä käyttää näitä hyväksi esimerkiksi Iranin kautta jotenkin.

    Äänestä

  • Siis hyödyttäneet Ukrainaa.

    Äänestä

Näin tulee valitettavasti käymään ja idiootit päättäjät eivät uskalla toimia, vaan hölmistelevät typeränä että kuinkas nyt näin kävikään

Äänestä
  • "ÄLÄ LÄSSYTÄ JOUTAVIA,ET SAA SUOMEA LIITTOVALTIOON"!!!

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    "ÄLÄ LÄSSYTÄ JOUTAVIA,ET SAA SUOMEA LIITTOVALTIOON"!!!

    Siihen suuntaan eurostoliitto on menossa

    Äänestä

On niitä muillakin kuin jenkkilöillä.

Äänestä

Aloittaja kaksoispassi lähtee tästä maasta pois. Se on prioriteetti numero 1.

Äänestä
  • Ja sinä menet kaltaistesi seuraan liskoluolan tulipätsiin,,

    Äänestä

Kenen idea alunperin, kuka suunnitteli "tähtien sota" projektia 80- luvulla? Liekkö muuten jäänyt edes suunnitteluasteelle..

Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Siitä luin, että se oli bluffia, jolla saatiin NL pelon valtaan. Ei ollut oikeasti mitään todellista tähtien sota projektia menossa. Tapahtui Reaganin hallinnon aikaan.

    Nyt kaivoin Googlella tämän linkin:
    https://tekniikanmaailma.fi/muistatko-viela-alkuperaisen-tahtien-sodan-nerokas-bluffi-joka-vaikutti-neuvostoliiton-tuhoon/

    Siis em. linkin valossa NL saatiin hajoamaan tuolla pelottelulla, ja Tähtien sota -projekti oli oikeasti liian vaikeaa toteuttaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Siis em. linkin valossa NL saatiin hajoamaan tuolla pelottelulla, ja Tähtien sota -projekti oli oikeasti liian vaikeaa toteuttaa.

    Aivan, eli mitä USA ei osaa niin Venäjä aikoo toteuttaa

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Aivan, eli mitä USA ei osaa niin Venäjä aikoo toteuttaa

    No 80 Vuotta Amerikka aja EU ja Maailma kuin lammas

    Äänestä

Venäjä on sellainen tuholainen.
On ollut aina.

Äänestä
  • Ensin joku voisi tutkia asian, niin tiedetään mikä tai mitä se on.

    Äänestä

Voi olla tai sitten ei. En usko että ydinaseita kukaan saa eetteriin, koska niitä ei voi käyttää edes maapallon pinnalla. Joku toisi ne hallitusti silloin alas, mihin. Ehkä kyseessä olisi joku laser tai muu systeemi korkeintaan. Jos avaruutta ei ole olemassakaan uuden teorian mukaan, silloin sinne ei mene ydinaseita ja kyseessä on aprillipila. Ja olemme huijattuja ja peloteltuja, ehkä muutenkin.

Äänestä

"VAIN 1 VETYPOMMI KIERTORADALLA RIITTÄÄ"!!!

Äänestä

Epäilemättä Venäjä tulee tuhoamaan kaikenlaista. Venäläiset ne eivät osaa, eivätkä edes halua elää muiden kanssa rauhassa, vaan haluavat vain tuhota ja sotia.

Millään kykene keksimään maailmasta mitään vastenmielisempää ja sairaampaa sakkia kuin venäläiset. Kehittymättömiä ali-ihmisiä ja täysin moraalittomia raakalaismaisia barbaareja aivan luolamiestasolla. Täysin kaiken inhimillisen sivistyksen ulkopuolella.

Äänestä
  • Sieltähän me suomalaisetkin ollaan lähtöisin

    Äänestä

Siihen Venäjä kykenee. (ei muuhun)

Äänestä

Kommunisteilla se on se saatananpalvonta ja maailmantuhoaminen mielessä pelkästään. Ei heitä oma tuhoutuminen siinä ohessa haittaa. Onhan saatana luvannut kullat ja hopeat.

Äänestä
  • Kommunistit on Venäjällä pistetty putnatsien toimesta vankilaan jo ajat sitten!

    Äänestä

Ketunpesässä ei turskat märkäne.😂😂

Äänestä

Kyllä venäjällä tahtoa kaikenlaiseen ilkeyteen riittää.
On enää vain kyvystä kiinni.
Venäjä on valmis maksamaan 500 rahaa jos se on 100 toisilta pois.

Äänestä

Kuvitteletko, etteivät länsimaat pysty samaan? Tämä on sota, jota Venäjä ei halua aloittaa.

Äänestä

Aloittaja on putlerin preikä, joka huutaa kaikenlaista. Ja sen vuoksi se joutuu huutamaan tuollaisia kun se kuitenkin tietää että Ukrainan sodan aloittaja joutuu hvnvtnhlvttiin sodan lopuksi.

Tuon kertoo mm. ihmiskunnan historia.

Äänestä

Valdemir pienen uusin (ihme) ase hahha buhahaha go valtsu go hahhahaha.

Äänestä

Eikös olekin hieno juttu,slava Putin

Äänestä

Avaaja unohtaa yhden tärkeän seikan. Länsimaat tahtoessaan pystyvät lopettamaan venäjän olemassaolon todella lyhyessä ajassa. Ainoastaan se mikä pidättelee lännen armolaukausta on, että ei tiedetä mihin sijoittaa tai miten ylläpitää 143 miljoonaa venäläistä vatipäätä.

Äänestä
  • Joko laukesit? Kovat on illuusiot lännen tehokkuudesta, joka on paraikaa romahtamassa =D hahah! Velkapiikki tapissaan, ei ooo rahhoo, antakkee rahhoooo! Hahahah!

    Äänestä

  • Anonyymi00032 kirjoitti:

    Joko laukesit? Kovat on illuusiot lännen tehokkuudesta, joka on paraikaa romahtamassa =D hahah! Velkapiikki tapissaan, ei ooo rahhoo, antakkee rahhoooo! Hahahah!

    Ei sitä rahaa kukaan voi länelle antaa mutta länsi voi painaa rahaa lisää aina tarvittaessa hahah buahahah aijotko hake velkasi pois? hahah onnea yritykseesi hhahaha.

    Äänestä

Siitäs saavat, ku tuhosivat kaasuputket😆😆😆

Äänestä

Kaasuputkien pommitus britit, yhdysvallat?
Kuvitteliko, ettei vastaiskua tule?

Äänestä
  • Ei ole tullut minkään laista vastaiskua? kuvitteletko sinä että olisi tulossa? Aika hidasta on kun mitään ei kuulu?

    Äänestä

Mir, njet vaine
Koska emme tunne nuijasodan aikaisia valtakunnan tai sitä edeltäneitä maiden rajoja palauttaaksemme ne....

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

ja katkaisemaan merenalaiset tietoliikennekaapelit, eikä kukaan voi tehdä asialle yhtään mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu