Kuinka siistiä siellä oli, verrattuna omaan kotimaahansa.
https://mvlehti.net/2024/02/14/tucker-carlson-kuvaili-vierailuaan-moskovassa-huippujohtajille-dubaissa-kuinka-se-radikalisoi-hanet-videot/
https://mvlehti.net/2024/02/14/tucker-carlson-kuvaili-vierailuaan-moskovassa-huippujohtajille-dubaissa-kuinka-se-radikalisoi-hanet-videot/
Vastaukset 17
Vanhimmat
”Se, mikä oli radikalisoitavaa, hyvin järkyttävää ja hyvin häiritsevää minulle, oli Moskovan kaupunki, jossa en ollut koskaan aiemmin ollut, Euroopan suurin kaupunki… on niin paljon mukavampi kuin mikään kaupunki maassani. Minulla ei ollut aavistustakaan tästä”, Carlson totesi.
No ei ihme kun sitä ei ole kuukeroitu pilalle
Eroa valtavasti maiden kaupunkien välillä.
https://www.youtube.com/watch?v=EULgmc9MqFs
https://www.youtube.com/watch?v=ylzHuZ-pnq8
Ai, eiks Lontoo enää ookaan…?
Carlson ihmetteli Moskovan siisteyttä. Ei näkynyt pummeja, juoppoja eikä tarvinnut olla varuillaan kuten USAssa.
Ruokakaupassa asiointi yllätti hänet täysin: kaikkea on ja neljä kertaa halvemmalla kuin USAssa.
Mäkkärin tsekkasi; nykyisin se on Vkusno i tochka. Osti kaksi juustohampurilaista ja ranskalaiset - maistuvat ihan samalle kuin USAssa - ja ovat halvempia.
Metroasemalla kävi, Kiovan asema. Kehui aseman siisteyttä ja hienoa arkkitehtuuria mosaiikkikoristeineen ja valaisimineen.
Carlson vertasi USAa Venäjään ja ainakin Moskovan osalta sanoi, että siellä on asiat paremmin kuin USAn suurkaupungeissa siitäkin huolimatta, että Venäjä on taloussaarrosten kohteena jo kaksi vuotta mikä ei kyllä näy missään.
USA:ssa on hienoja paikkoja, mutta kaupungit eivät totisesti ole kauniita. Moskovassa tehdään varmasti kaikki, ettei sota näy. Sillä se olisi Putinin loppu. Muualla Venäjällä tilanne on aivan toinen. Siellä palellaan ja etsitään ruokaa kaupan tyhjiltä hyllyiltä.
Onko oikeesti niin, että länsi haluaa pakkosyöttää hulluja länsimaisia arvoja eli ryöstää Venäjän luonnonrikkaudet vaikka asein? Venäjä ei tätä kuitenkaan halua ja puolustaa itseään ja omia arvojaan, johon sillä on täysi oikeus. Länsimaiset arvot on sama kuin rappio, joka näkyy turvattomuutena tavallisen ihmisen arjessa, pieni eliitti on tietysti turvassa.
Lännessä normalisoidaan vauhdilla huumeita ja sateenkaaritouhuilua, ylipäätään pervoilua ja kaikkea saastaa.
Tämä ei tietenkään tarkoita sitä etteikö myös Venäjällä olisi homoutta ja huumeidenkäyttöä.
Siltikin se on niin että lännessä aivan selvästi hallitusten tasolla yritetään normalisoida ja laillistaa kaikenmaailman irstauksia ja päihteitä.
Terveisin: entinen päihteidenkäyttäjä joka ei päihteitä laillistaisi.
Turvattomuus on korviesi välissä. Mene Venäjälle, niin opit arvostamaan länsimaisia arvoja.
Mitä se haittaa mitä muut makuuhuoneessaan tekevät? Mitä se sinulle kuuluu? Ihme kyylä.
Suomen valtamediassa Venäjä on yhtä kuin Putinin jalat ja Ukrainan sotatantereet. Se on tämän päivän "vastuullista journalismia".
Suomessa on vielä asiat kohtalaisen hyvin, mutta jenkkien ihailu ja propakanda uhkaa syöstä Suomen samaan "unelmaan",
Toinen uhka on pyrkimys samaistumaan Baltian maiden ja Puolan poliittiseen kulttuuriin, elikkä rasismiin.
Meillä roskaaminen on sallittua, sillä se kuvaa hyvin, kuinka vapaa länsimainen maa olemmekaan! Pulloja ja tölkkejäkin on kadunvarret ja torit niin täynnä, että niitten keräilijöitä jo uhkailtiin veromaksulla!
USAn kaupungin kaduilla kävelee näitä zombeja, eli huumeien käyttäjiä, ihme asennossa seisoskelevat tyhjä katse päässä. Tai jossan LA:ssa on hirveet läjät teiden varsilla "roskisasuntoja", kun siellä ei ole varaa enää asua kuin super-rikkailla normaalisti.
Mutta maailmassa on kaikki asiat heittäneet kuperkeikkaa, kannattaa asiat kääntää 180 astetta ympäri, mikä ennen oli hyvin esim lännessä ja paskasti Neukuissa, on nyt kääntynyt toisin päin. Sama kaikissa uutisissa jne.. käännä 180 astetta uutisoitava asia ympäri niin olet oikeilla jäljillä tapahtumissa.
Olisikohan hänen kannattanut pistäytyä myös lähiöissä ja maaseudulla, olisi saanut vähän perspektiiviä. Eipä Amerikastakaan saa koko kuvaa Manhattanilla.
Eipä jenkkien lähiöt ja maaseutu mitään paratiiseja ole paitsi rikkaimmilla.
Mutta Putin sanoi että Fucker ei kyennyt tyydyttämään häntä.
Käynnistä vai kännistä? Maailma avartuu. Suomen ja suomalaisten pitäisi kunnostautua siisteydessä, ettei kadut ole kaatopaikkoja.