Tai olisiko Jodie Fosterin kaltainen Hannibal-visiitti edes mahdollinen. Voisi varmaan kertoa paljon teoistaan ja ajatuksistaan.
>>Hän yritti päästä vapaaksi vetoamalla Euroopan ihmisoikeustuomioistuimen (ECHR) määräyksiin, joissa kielletään epäinhimillinen ja alentava kohtelu.<<
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010231500.html
>>Hän yritti päästä vapaaksi vetoamalla Euroopan ihmisoikeustuomioistuimen (ECHR) määräyksiin, joissa kielletään epäinhimillinen ja alentava kohtelu.<<
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010231500.html
Vastaukset 10
Vanhimmat
Preivikki oli mutkat suoriksi vetävä heppu. Eikös kaikki toimet suuntautuneet sdp sosialisteihin? Se oli saanut tarpeekseen. Mut sdp sossut tuhoavat yhteiskuntaa kaikkialla. Nytkin niiden aatteellinen yhdistys tekee lakkoja.
Tuon tyypin ajatuksista saa selville paljon kun vain lukee hänen ihailijoidensa ajatuksia. Kuten sen persuhihhulin joka täällä päivittäin kirjoittaa joka toiseen ketjuun "kai tiedät että vassarit ovat murhaneet 100 miljoonaa ihmistä" ja perään siteeraa Breivikin kirjoituksia kulttuurimarxismista.
Itse se tyyppi raivoaa sellaista sysimustaa myrkkyvihaa vihervasureita ja muslimeja kohtaan, että sopii vain ihmetellä onko jo aseet hankittu ja koska ampuminen alkaa. Suu vaahdossa raivoaa jatkuvasti, miten KAIKKI vihervasurit ja muslimit tulllaan tuhoamaan ja hävittämään koko Suomesta.
Kun äärioikeistolainen etnonationalisti raivoaa kokonaisten ihmisryhmien hävittämisestä, niin historiallisen kontekstin vuoksi se ei paljoa naurata...
Mielikuvitustasi. Olet herkkä ihminen. Kukan haistaja. Ei ketään tee mitään. Onhan se nähty jo. Jos joku on hermostunut niin älä lie niitä. Mene kuuntelemaan keijun lauluja.
Se Lahdessa pidätetty terroristisolu oli jo aseet ehtinyt hankkia, mutta ei vielä ehtinyt käyttää niitä. Yksi niistä oli persujen entinen kuntavaaliehdokas, tietenkin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17685863/persujen-ampumaleireilla-ammuttiin-poliitikkojen-kuvia!!!
Halla-ahohan oli sen innoittaja! Kysy siltä!
Halla-aho on tosiaan samanmielinen aatetoveri.
Muutaman voi hyvin murhata, sen kaikki ymmärtävät jotenkin. Mutta jos murhaa useita kymmeniä, niin se menee jo psykologien ja psykiatrienkin ymmärryksen yli.
Olennainen huomio: kouluampumiset Suomessa loppuivat 2008.
Myyrmanni, Jokela, Kauhajoki,,,,aikansa kuvastoa.
Jätkä on onneksi kaikista eristyksissä. Ei sitä pääse haastattelemaan. Ei ole vihassaan yhtään lauhtunut vankeusaikanaan.
Breivikille ei tule antaa pienintäkään mahdollisuutta natsi-propagandan levittämiseen!