nirppanokka miniä

Anonyymi-ap

tein miniälleni koruja ym. ostin lahjoja kun saavat kohta lapsenkin. sanoin pojalleni että laitan postissa tulemaan. poikani laittoi viestin että ei tarvi laittaa mitään paskakoruja tai mitään. mitä tästä vois ajatella.

11

410

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olipa ikävä suhtautuminen.

    • Anonyymi

      Voitko itse käyttää koruja..tai viedä ne kirpputorille myyntiin...lahjoja voi antaa vaikka minne yhteisöihin...tai palata asiaan myöhemmin.
      Aina ei rakkauden odotukset, vaan löydä perille!

    • Anonyymi

      itselläni on koruja tarpeeksi koska teen niitä harrastuksekseni. nykyaika mennyt tämmöiseksi, kun mitään ei enää arvosteta vaikka kuinka rakkaudella olis tehny ja hyvää tarkoittaisi. ennenkin ollut tämmöistä suhtautumista lahjoihini.

    • Anonyymi

      kukaan ei sano pojalleni ja miniälle ettei mulle puhuta tuolla tavoin. tuntuu ettei mitään arvostusta ole. varmaan nyt vaan naureskelevat pilkallisesti, että saatiinpa loukattua

    • Anonyymi

      onneksi en kerinnyt ostaa arvokkaampaa korua, vaikka aikomukseni oli, mutta hyvä että poikani kertoi ettei miniä pidä koruista. eihän kaikki voi tykätä. ite tykkään jos joku antaa mulle lahjaksi niin otan mielelläni vastaan, ja pidän myös.

    • Anonyymi

      sillehän ei voi mitään, jos miniä on tympeä luonne.

      • Anonyymi

        Poikahan tossa on tympeä. Ap:n kasvattama muuten.


    • Anonyymi

      No kuule anoppi. Sinun korusi ei kiinnosta. Laita rahaa.

    • Anonyymi

      Mitä korut liittyy siihen että ne saa lapsen 🤣

    • Anonyymi

      On vaikea ymmärtää miksi edes tunget itseäsi noin ala-arvoisten ihmisten sekaan! Olkoonkin että toinen heistä on oma poikasi. Se on aikuinen ja täysin vastuussa omasta käyttäytymisestään!

      Tekisit 1000000 kertaa älykkäämmin jos lahjoittaisit korusi hyväntekeväisyyteen: antaisit tilaisuuden korujasi arvostaville kunnioittaa niitä. Tai mysit ne kirpputorilla, sama idea!

      Jätv nuo ala-arvoiset ihmiset omiin oloihinsa ja keskittäydy viettämään aikaasi korkeamman tason omaavien ihmisten kanssa. Heitä kun suurin osa ihmisistä kuitenkin, onneksi! on.

    • Anonyymi

      En kyllä ymmärrä miten tämä on miniän syy, jos poikasi sanoi noin. Oletko varma tietääkö miniäsi edes näistä lahjoista.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7523
    2. 102
      5434
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5007
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      136
      4384
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3130
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      49
      2783
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2749
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2367
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2324
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      54
      1908
    Aihe