tein miniälleni koruja ym. ostin lahjoja kun saavat kohta lapsenkin. sanoin pojalleni että laitan postissa tulemaan. poikani laittoi viestin että ei tarvi laittaa mitään paskakoruja tai mitään. mitä tästä vois ajatella.
nirppanokka miniä
11
450
Vastaukset
- Anonyymi
Olipa ikävä suhtautuminen.
- Anonyymi
Voitko itse käyttää koruja..tai viedä ne kirpputorille myyntiin...lahjoja voi antaa vaikka minne yhteisöihin...tai palata asiaan myöhemmin.
Aina ei rakkauden odotukset, vaan löydä perille! - Anonyymi
itselläni on koruja tarpeeksi koska teen niitä harrastuksekseni. nykyaika mennyt tämmöiseksi, kun mitään ei enää arvosteta vaikka kuinka rakkaudella olis tehny ja hyvää tarkoittaisi. ennenkin ollut tämmöistä suhtautumista lahjoihini.
- Anonyymi
kukaan ei sano pojalleni ja miniälle ettei mulle puhuta tuolla tavoin. tuntuu ettei mitään arvostusta ole. varmaan nyt vaan naureskelevat pilkallisesti, että saatiinpa loukattua
- Anonyymi
onneksi en kerinnyt ostaa arvokkaampaa korua, vaikka aikomukseni oli, mutta hyvä että poikani kertoi ettei miniä pidä koruista. eihän kaikki voi tykätä. ite tykkään jos joku antaa mulle lahjaksi niin otan mielelläni vastaan, ja pidän myös.
- Anonyymi
sillehän ei voi mitään, jos miniä on tympeä luonne.
- Anonyymi
Poikahan tossa on tympeä. Ap:n kasvattama muuten.
- Anonyymi
No kuule anoppi. Sinun korusi ei kiinnosta. Laita rahaa.
- Anonyymi
Mitä korut liittyy siihen että ne saa lapsen 🤣
- Anonyymi
On vaikea ymmärtää miksi edes tunget itseäsi noin ala-arvoisten ihmisten sekaan! Olkoonkin että toinen heistä on oma poikasi. Se on aikuinen ja täysin vastuussa omasta käyttäytymisestään!
Tekisit 1000000 kertaa älykkäämmin jos lahjoittaisit korusi hyväntekeväisyyteen: antaisit tilaisuuden korujasi arvostaville kunnioittaa niitä. Tai mysit ne kirpputorilla, sama idea!
Jätv nuo ala-arvoiset ihmiset omiin oloihinsa ja keskittäydy viettämään aikaasi korkeamman tason omaavien ihmisten kanssa. Heitä kun suurin osa ihmisistä kuitenkin, onneksi! on. - Anonyymi
En kyllä ymmärrä miten tämä on miniän syy, jos poikasi sanoi noin. Oletko varma tietääkö miniäsi edes näistä lahjoista.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1103647Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai192722Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1212291Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso62203Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani81944- 361596
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es581056Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t36960Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 73934Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä48878