Takaisinsoittopalvelut Helsingissä?

Anonyymi-ap

Viestittelin eilen omaolon kautta ja annoin luvan laittaa viestit eteenpäin. Sain sieltä vastauksen, että tänään täytyisi soittaa terveysasemalle ajanvarausta varten. Soitin sinne, mutta siellä on takaisinsoittopalvelu ja täytyy valita, onko asia kiireellinen vai eikö ole. En osannut valita, koska ei ole varsinaisesti hengenhätä. Se automaattinen ääni sanoi että takaisinsoitto voi tulla myös iltaisin ja lauantaisin. Yhden kerran soittavat.

Entä jos olen töissä silloin kun takaisinsoitto tulee? Ainakin aiemmin pystyi soittamaan itse takaisin, toivottavasti nytkin pystyy.

Maisan kautta ei ilmeisesti pysty itse varaamaan lääkärinaikaa. Ainakin näin olen ymmärtänyt.

6

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Soita monta kertaa ja jätä kaikenlaisia pyyntöjä. Ehkä niistä joku toimii? Jos tuntuu pahalta niin mene päivystykseen.

      • Anonyymi

        Soitinkin aamulla uudelleen siihen terveysaseman numeroon. Automaattinen ääni sanoi että puhelinnumerosi on jo tallentunut järjestelmään ja soitamme sinulle mahdollisimman pian.

        Äsken sain tekstiviestin jossa pahoiteltiin, ettei ole vielä ehditty soittaa ruuhkan takia. Eiköhän sieltä joskus se takaisinsoitto tule. Odotellaan...


    • Anonyymi

      Maisan kautta ei voi varata lääkäriaikaa. Siellä näkyy kyllä mm. hoidot, rokotukset ym. jotka voi varata itse. Maisaan voi jättää viestin omalle hoitotiimille terveyskeskuksessa ja tiimissä päättävät tarvitaanko lääkärin vai hoitajan vastaanottoa. Siitä saa sitten vastauksen, mutta sen tulo voi kestää jopa pidempään (jopa 3 päivää) kuin puheluun tuleva takaisinsoitto.

      • Anonyymi

        Kiitos tiedoista. Minulle jo soitettiin takaisin. Varattiin hoitajalle tutkimusaika ja lääkäri kuulemma kirjoittaa minulle reseptin lääkkeeseen. Katsoin Omakannasta ja Maisasta, että ainakaan vielä ei sitä reseptilääkettä siellä näkynyt.


    • Anonyymi

      😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

      🍒 K­u­­­u­m­a­­­t­­ ­t­y­­­t­­­ö­t­­­ ­o­­d­­­o­t­­t­a­­­v­­a­­t­ ­­s­­i­­n­­u­­a­ -> https://us4.fun/kissgirl?18282738

      🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minja Koskela: Ei se väärin ole jos ei halua tehdä töitä

      kyllä tukien varassa saa elää vaikka koko ikänsä. Tää on tätä äärivasemmistolaista ajattelua.
      Maailman menoa
      170
      6061
    2. Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe

      Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido
      Maailman menoa
      92
      3368
    3. Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin

      Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t
      Ähtäri
      118
      2099
    4. Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota

      "Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain
      Maailman menoa
      119
      1571
    5. Tässä on sielunkumppanisi postilaatikko

      Laita postia sielunkumppanillesi 💌❤️
      Ikävä
      101
      1371
    6. On se tullut jo ihan kaikilta osin selväksi

      Ei tämä meidän juttu tule koskaan etenemään.
      Ikävä
      129
      1237
    7. Montako naista

      On menossa mun lisäksi?
      Ikävä
      15
      1164
    8. Koska me aloitetaan meidän loppuelämä?

      Oisko jotain ehdotuksia....
      Ikävä
      65
      1058
    9. Rekkautumispakko olisi hyvä...

      Kirjoittajat saisivat kasvot ihan eri tavalla. Mitä olet mieltä moisesta?
      Sinkut
      173
      932
    10. En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym

      Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v
      Ikävä
      11
      929
    Aihe