Älkää luulko että ammattiliitot auttavat tai puuttuvat mitenkään näihin. Vaikka työt ei mitenkään vähene eikä työvoiman tarvekaan vähene.
Pro liitto petti minut ainakin täydellisesti.
Yt taas tulossa
9
314
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä yt.tä ? Nyt on työvoimapula ja pahimmanpuoleinen.
- Anonyymi
Vai oikeen "työvoimapula".
Valhetta on toistettu liian kauan että se on muuttunut joillain ihmisillä todeksi.
Putten Venäjälläkin on prawda oikein lehden nimikin. "Uskottavaa uutisointia" molemmissa maissa. - Anonyymi
Palkanmaksaja puute myös.
- Anonyymi
Onneksi ulkomailta tuodaan halpatyövoimaa monelle alalle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onneksi ulkomailta tuodaan halpatyövoimaa monelle alalle.
Väestön ikääntyminen ei ole yksin Suomen ongelma. Se on kaikkien teollisuusmaiden ongelma. Aika näyttää onko tänne tulijoita. Aasiassa ainakin Kiinalla ja Japanilla on ikääntymis ongelma. Hekin saattavat tarvita ulkomaisia työntekijöitä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Väestön ikääntyminen ei ole yksin Suomen ongelma. Se on kaikkien teollisuusmaiden ongelma. Aika näyttää onko tänne tulijoita. Aasiassa ainakin Kiinalla ja Japanilla on ikääntymis ongelma. Hekin saattavat tarvita ulkomaisia työntekijöitä.
Kyllä kehitysmaista löytyy. Kunnon maista osaava porukka menee aivan muualle.
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18284161
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Neuvotteluiden sarastettahan oli jo ennen suomen etykkiä vuonna 1975. Nykyään ladattavat on pienempiä kovia eli e-panoksia. Vai mitä.
- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
🍒 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://us4.fun/kissgirl?18284161
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p294967Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504750Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2114745Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184571Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133670Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192354Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32138- 661657
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241524- 1901245