Minkä?

en tiedä

Kertokaapas minkä reggae levyn ostaisin,kun en nyt kauheasti reggaesta tiedä.
Mulla on yksi levy inner circlen black roses ja vaikka reggae ei mun aivan lempimusiikki laji ole niin oon ajatellu ostaa toisenkin levyn koska on sitä vaan niin pirun kuunnella näin kesäsin. niinpä auttakaa ja kertokaa mulle minkä ostan?

2

397

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kesäreggaeta

      on taatusti Toots and The Maytalsin vanha stuffi - siis tuolta kultaisen 70-luvun alkupuolelta.

    • musiikkimies

      Ehkä paras reggae-levy minkä tähän mennessä olen kuullut on Bob Marley & The Wailersin 'Natty Dread'. Suosittelisin kuitenkin aloittamaan kokoelmasta, kuten 'Legend' (pienten kokoelmien ystäville) tai (mieluummin) 'Songs Of Freedom' (4 levyn kokoelma-boxi). Tässä vielä muutamia 1. luokan reggae-levyjä: Peter Tosh - 'Equal Rights', Burning Spear - 'Marcus Garvey', Black Uhuru - 'Red' ja Bunny Wailer - 'Blackheart Man'.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 150
      3825
    2. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      87
      3249
    3. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      86
      2655
    4. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      7
      2436
    5. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      247
      2393
    6. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      39
      2236
    7. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      84
      1843
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      42
      989
    9. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      978
    10. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      53
      869
    Aihe