Parisuhteen kriisi

Anonyymi-ap

Hei.
Olen vuosi sitten eronnut 2å v avioliitosta ja seurustelen aivan ihanan naisen kanssa. Nyt viikon ajan hän on majoittanut ex miestään luonaan ja se on hänestä hyväksyttävää toimintaa. Minun mielestä ei koska miehellä oma asunto missä yöpyä aivan lähistöllä. Mielipiteitä?

7

506

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siis 20 vuotta oli tuo avioliitto. Ja nykyisen kanssa asumme erillään.

    • Anonyymi

      No, eiköhän tuo majoitusasia ole ihan naisen itse päätettävissä ja sitä kautta päätöksen seuraamuksetkin hänen vastuullaan. Sinun vastuullasi on taas kertoa, mitä mieltä olet kuviosta ja kärsiä mahdolliset seurauksen mielipiteestäsi.

      EI tuo mikään ongelma ole, ainakaan parisuhteen vaan enemmänkin sinun korviesti välin ongelma eli asenne ratkaisee tässäkin!

      • Anonyymi

        Ongelma on se että nukkuvat samassa sängyssä, saunovat yhdessä ym..


    • Anonyymi

      Naisen ei ole mikään pakko majoittaa ex miestään. Jos haluaa panostaa uuteen parisuhteeseen, ei päästä ex miestä viikoksi yöpymään.
      Nyt sanot naiselle rajat. Joko sinä tai ex mies. Nainen kaipaa miestä, jolla on rajat ja jota voi kunnioittaa. Jos nyt annat ex miehen mennä, olet vässykkä. Jos nainen siitä huolimatta ottaa ex miehen luokseen. Hän tulee luokkaamaan sinua muutenkin jatkossa.

      • Anonyymi

        Olen sanonut että parisuhteessa ei toimita noin. Ei tajua sitä.


    • Anonyymi

      Nainen on varmasti vilpitön tarjotessaan majoitusta. Ex-miehellä on taka-ajatuksia aivan varmasti.

      Jos teidän suhde on kovin alussa, niin sinuna luopuisin tuosta naisesta. Tuosta kuviosta tulee teille riitaa jatkossa aivan takuulla. Ex-vaimo vakuuttelee sinulle vilpittömyyttään ja surkuttelee ex-miehen tilannetta, ”kun hänellä on elämässään vaikeaa ja lohduttaessani häntä päädyimme taas sänkyyn”. Ex-mies tulee kaupassa sinua vastaan ja nauraa avoimesti.

    • Anonyymi

      Tervemenoa haaremiin. Kohta sinun lisäksi ilmestyy kolmas majoitettava jne...
      Kukin tyylillään vapaassa maassa!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      129
      811
    2. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      81
      716
    3. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      56
      698
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      593
    5. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      40
      577
    6. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      60
      552
    7. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      44
      527
    8. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      71
      526
    9. 26
      501
    10. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      34
      483
    Aihe