Stubb unohti puheessaan 1930 luvun , tarkoituksellako ??

Hitler ja natsit nousivat silloin valtaan ja Suomikin joutui siihen huumaan !!
5130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hitler oli 1000 kertaa älykkäämpi kuin nykyinen vihervasemmisto

Äänestä
  • Jooo, H. Älysi vedota huonoon kuntoonsa kun olisi joutunut töihin

    Äänestä

  • No, melkein kuka tahansa on 2000 kertaa niitä ja 1500 kertaa muita poliittisia toimijoita älykkäämpi.

    Äänestä

Kommunistit alkoivat yhä röyhkeämmin räyhäämään 30-luvulla.

Lapualaiset riisuivat heiltä eräässä tilanteessa punapaidat pois, ja tekivät siten selväksi, että kommunismin saasta ei kuulu Pohjanmaalle.

Äänestä
  • Niin ne oli persunatsien esiisiä . No onneks linnan juhlat ei vielä ole natsipride juhlat .

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hitler ja natsit nousivat silloin valtaan ja Suomikin joutui siihen huumaan !!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu