Mies, kuinka suhtaudut tatuoituun naiseen?

Anonyymi-ap

Onko ehdoton ei, vai riippuuko jostain?

34

1259

1Äänestä

    Vastaukset 34

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Epäileväinen enemmän ja usko hyvään tällaisen kohdalla vähemmän mahdollista. Luonne voi tällaisella olla enemmän arvaamaton kuin luomulla "itse keskeinen"?

      • Anonyymi

        🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

        🔞 ­­­N­y­­m­­­f­­o­m­a­­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


      • Anonyymi

        Itse en ole yhtään hyvä luonteista kohdannut vielä heissä, joka olisi luotettava ja mieleen (kulissi ja rooli minä vahva monilla)? Tatuointi kertoo jotain kantajastaan (itsekkyys, haluavat vahvistaa omaa egoa sillä)? Oman harhaisuuden vahvistamista tatuoinnilla? Vähemmän läsnä olevia?


    • Hyvä tutkimus tatuoitumisesta, mutta sisältää paljon kiertoilmauksia koska aiheeseen liittyy feminismi ja muu naisahdistus: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6347139/

      Ote käännettynä: "Verrattuna naisiin, joilla ei ole tatuointeja, tatuoiduilla naisilla havaittiin huomattavasti alhaisempi itsetunto ja vahvempi suhde kolmen rakenteen välillä: ihanteellinen vartalo, ihanteellinen minä ja tatuoidun naisen status. Vartalokuvassa ei havaittu merkittäviä eroja kahden ryhmän välillä. Tatuoiduilla naisilla oli ominaista kehonkuvan ja itsetunnon välinen yhteys, kun taas tatuoinneilla ei ollut tällaista korrelaatiota. Näin ollen näyttää siltä, että tatuoiduilla naisilla itsetunnon, ihanteellisen kehon, ihanteellisen itsensä välisillä yhteyksillä voi olla merkitystä nuorten naisten tatuointikäyttäytymisessä."

      Heikompi itsetunto ja kehonkuva kuin tatuoimattomilla. Kyllä. Minusta vaikuttaa että tatuidut munasarjakkaat ovat pääasiallisesti rumapainoisia, paitsi ne jotka työskentelee seksi/porno bisneksessä.


      • Anonyymi

        Kauneusleikkaukset, lisukkeet ym kertovat myös huonosta itsetunnosta. Säälihän se on, koska jälki sen kun pahenee.


    • Anonyymi

      No jos seurustelen seurustelen sinun, en tatuointiesi kanssa. Toisaalta koska olen itse hyvin vaniljainen mies niin en lähtökohtaisesti koe että itsensä täyteen leimaa ottanut nainen välttämättä edes pitäisi elämänkaavastani joten suhtautuminen tällä tasolla on se että mielummin - yksinkertaisesti omaa onnistumista pedatakseni, valitsen mielummin ei-tatuoidun kuin tatuoidun naisen kohteekseni.

      Lisäksi on koko joukko tatuointeja jotka aiheuttavat suorastaan myötähäpeää, jos näen sellaisen niin homma on heti siinä. Karu totuus on että tatuointien aiheista ja sijainneista hyvin harva on oikeasti onnistunut ja useimmiten ne paljastavat kantajansa arviointikyvyttömyyden ja henkisen kehjittymättömyyden ainakin sillä hetkellä kun se pigmentti on ihoon isketty.

      Näillä reunaehdoilla kuitenkin sanon että jos tatuoitu nainen haluaa ja hakee asiallisesti minusta sen mahdollisuutensa hän - ollessan ok ihminen - sen myös saa. En tuomitse ehdottomasti, mutta esitän kyllä liudan tiukkoja kysymyksiä JA omaan tietyn ennakkoasenteen joka pitää osoittaa yksilötasolla aiheettomaksi.

      • Anonyymi

        Tämä on minusta hyvin sanottu ja uskon monen miehen olevan samoilla linjoilla kanssasi?


    • Ei häiritse kunhan toteutus on sellaista tasoa että siitä voi rehellisesti pitää

    • aikamoisella varauksella, on se vähän sama juttu jos mies on käyny armeijan nii pysyttelen vähintään 3 kilometrin pääässä semmosista, ihan oman turvallisuuteni takia. ei voi tietää mitä sellaisen naisen päässä liikkuu

    • Anonyymi

      Inhoan tatuointeja. Pilaavat ihonsa tämän muotioikun vuoksi.

    • Anonyymi

      Yh, kauhea…

    • Anonyymi

      Tatuointi on muistoja menneestä suhteesta.

      • Anonyymi

        Mitähän vttua nyt sit taas? Mulla on kyllä tatska liittyen lapsiini.


    • Anonyymi

      Pienehköt laadukkaasti tehdyt mieluusti vaatteiden alla on ok! Mutta täyteen leimatut Naiset ei ole makuuni

    • Anonyymi

      Ehdottomasti naisella täytyy olla tatuointeja.

    • Anonyymi

      50vuoden kokemuksella olen havainnut että naisen tatuointien määrällä on suora negatiivinen korrelaatio hänen älykkyyteen. Sama pätee toki myös miehissä, mutta naisilla se erityisesti korostuu.
      Mitä enemmän tatuointeja, sen matalampi älykkyysosamäärä, niin se vain on fakta.

    • Anonyymi

      Se on kyllä naurettavaa että pitää ottaa tatska siksi että kaikilla muillakin on, ja se sitten laitetaan piiloon johonkin nilkkaan tai käsivarteen niin että jää T-paidankin alle piiloon.
      Leikkaatko myös korvasi irti jos muutkin leikkaa korvansa irti?
      Jos joku on idiootti, sinunkin täytyy silloin olla idiootti koska muutkin on?

      Niinkö, missä aivot?

    • Anonyymi

      En voi sietää tatuointeja eli ehdoton ei.

    • Anonyymi

      Olen itse outolintu mies jolla lähes nolla kiinnostus tatuointeihin. Tämä on ilmeisesti harvinaista nykyään, mutta minulle on täysi turnoff tatuoinnit.

      • Anonyymi

        Oispa kiva tietää kuka oot ettet vahingossakaan ole mun kiinnostuskohde. :D


    • Anonyymi

      No siinä kohti alkaa jo oleen melkolailla ehdoton ei jos kun kasvot on tatuoitu kaula on vie vähä niiku et jaa

    • Anonyymi

      Tatuoinnit ovat aina rumia ja junttimaisia eikä tästä ole poikkeuksia 👎
      Jotkut jopa viisauksissaan tatuoivat itseensä lastensa nimet ja syntymäajat.
      No onhan se hyvä kirjoittaa ne ylös ettei pääse unohtumaan... 🤡

    • Anonyymi

      Hyvällä maulla tehdyt ns pari tatskaa ok, mutta jos on kuin pakanamaan kartta ja päälle vielä rautaa, kun Raatteen tiellä, niin ei kiitos.
      Sattumalta osui joku suomalainen häöohjelma silmiin ja jäin sitä katselemaan, niin huomioin todella ruman asian morsiaimesta. Muija oli niin tatuoitu, että oli avonaisen kolttunsa kanssa melkosen ruma ilmestys. Mietiskelin siinä, että muija on kuukausikaupalla hakenut "elämänsä mekkoa", maksanut jonkun tonnin, mutta kukaan ei kiinitä kolttuun huomiota, kun tatskat lyö silmille.

    • Anonyymi

      Tatuoinnit kertovat ihmisen kuuluvan roskaväkeen.

      Kukaan hyvin toimeentuleva ja älykäs ihminen ei moisia ota.
      Ja kun aika kuluu, venyvällä ja ryppyyntyvällä iholla ne vasta hirveitä ovat.

      Maksullisilla naisilla muuten on käytännössä aina ja poikkeuksetta tatskoja, samoin narkkareilla.

      Hyi helvetti.

      • Anonyymi

        Tyhmä naiset ottavat leimoja lähes yksinomaan jonkun hankalaksi kokemansa ongelman tai häpeällisen tapahtuman takia.


    • Anonyymi

      Tatuoitu nainen on Kaunis

    • Anonyymi

      Toiset hakee niillä katu-uskottavuutta. Toiset kertoo niillä elettyä elämää. Jotkut fanittaa asioita, joihin haluaa kuulua tai unelmoi asioista, joksi haluaa tulla (motivaation lähde)? Monet asiat ohjaa niihin, ovatko samalla uhraus johonkin, jonka haluaa kokea.

      Masokisti saa nautintoa kivusta, kokeeko samalla, että kipu on ansaittua ja kivun takia tatuointi kertoo hänestä jotain merkityksellistä? Näitä voi tutkailla hyvän tai pahan kautta ja siten mielikuvat niistä ovat mitä ovat? Itse voin kokea ne hyvässä ja pahassa.

      Toivon mukaan minun valitulla ei ole niitä. Koska en niitä myöskään itse halua itseeni ikuistaa. Mut jokainen toimii niin kuin parhaimmaksi näkee ja maailmaan mahtuu mielipiteitä kaikesta puolesta ja vastaan. Elämä on valintoja jokaisella on omanlaiset asiat merkityksellisiä, mulle ne ei ole tatuoinnit, mun tutuilla on ja ei ole niitä.

    • Aikalailla ei. Ehkä jos joku tosi pieni tatuointi jossain huomaamattomassa paikassa.

      Mutta kun se että on tatuointeja kertoo siitä ihmisestä aika paljon, se on 90% todennäköisyydellä h**ra, feministi, alkoholisti, huumeidenkäyttäjä tms. Tatuoinnit kuuluu tiettyyn elämäntyyliin jota halutaan näyttää ulospäin niillä. Jos on vielä kirkkaan punainen tukka ja lisäksi ne tatuoinnit niin en vaihtaisi yhtä sanaa sellaisen naisen kanssa, pysyn erossa ja etäällä.

    • En pidä lainkaan tatuoiduista tytöistä, se osoittaa idiootti-tasoista tyhmyyttä.

      Viime lauantaina tulin tietämään että tatuointeja poistetaan happojen avulla, toinen on sama happo joilla poistetaan känsiä ja syyliä, ja "hoitoon" hakeuduttan lahden taakse tai happosatseja haetaan sieltä. Postaan uudestaan kunhan olen paneutunut tarkemmin. Kuvia happopoistoista https://duckduckgo.com/?q=tattoo+removal+acid&t=ffab&atb=v325-1&iax=images&ia=images näistä "hoidosta" voi jäädä pahat jäljet, ja vaikka iho jää sileäksi niin usein sellaiset ettei käsitelty kohta enää rusketu. Uudehko laser hoito on erittäin kallis, tyhmillä tytöillä ei ole varaa niihin.

    • Anonyymi

      Kyllä ja lähes samoin kuin hetuoituun. Haittaak se jotai.

      • MItä tarkoittaa hetuoitu?


    • Anonyymi

      Riippuu tatuoinneista. En tykkää tatuoiduista tisseistä.

    • Anonyymi

      Suhtaudun tatuoituun naisen inholla säälien. Mies on visuaalinen olio joka haluaa nähdä naisensa paljaana, tatuoitu nainen ei koskaan ole paljas.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 74
      1393
    2. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      23
      1382
    3. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1265
    4. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1261
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1059
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      1009
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      977
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      933
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      89
      906
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      891
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      811
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      706
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      676
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      663
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      656
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      638
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      628
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      622
    19. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      596
    20. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      587
    Aihe